26 липня 2022 року у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім.В.Г.Заболотного відбулась презентація монографій завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА, Народного архітектора України, Президента Української Академії Архітектури, професора Олега Семеновича Слєпцова.

Було представлено три  монографії, праця над якими велась впродовж багатьох років: «Архитектура православного храма», «Архітектурне проектування і реконструкція православних храмів» та «Orthodox church architecture». Олег Семенович розповів про передумови створення цих книжок, кожна з яких має свої особливості і задачі, та всі вони разом доповнюють одна одну наче триптих. Також гості презентації почули історію написання книги: «COVIDный дневник. Рефлексия», в якій Олег Семенович в художній формі описує свій шлях до одужання від пандемічного вірусу, свої думки під час цього непростого шляху. Несподіванкою для усіх була присутність у залі учасників подій цієї книги, в нещодавньому минулому колег по спільній боротьбі з ковідом.

Серед численних гостей були присутні члени Української Академії Архітектури, викладачі КНУБА, видавці архітектурно-наукової літератури, друзі та колеги Олега Семеновича. Ігуменя Серафима Шевчик виступила з промовою про духовну відбудову кожної людини і всієї країни. Професор Микола Мефодійович Дьомін у своєму виступі відзначив особливу продуктивність та послідовність Олега Семеновича при створенні книжок, що супроводжують і описують різні сфери діяльності. Професорка КНУБА Людмила Георгіївна Бачинська розповіла про особливу здатність книг відновлювати психологічну рівновагу людини у складні часи.  Доцентка КНУБА Тетяна Вікторівна Русевич розповідала, як презентовані монографії стали за останні кілька років наочними методичними посібниками під час курсового проєктування православних храмів та  комплексів. Засновник Видавничого дому А+С, Борис Леонідович Єрофалов розповів про спільну діяльність з Олегом Семеновичем над низкою монографій.  Заступниця директорки бібліотеки, Галина Анатоліївна Войцехівська, яка особисто вела презентацію, звернулась до аудиторії з оптимістичними планами на майбутні заходи та подарувала присутнім неочікуваний досвід. До залу співробітники бібліотеки урочисто внесли для ознайомлення величезні старовинні книжки зі свого унікального фонду.

Олег Семенович подарував бібліотеці для розміщення у інтер’єрі величезний гобелен, на якому він відтворив панорамний краєвид Києво-Печерської Лаври, що розгортається в бік Дніпра. Золотаві рефлекси куполів передано складною авторською технікою. До дня цієї презентації у головному просторі бібліотеки було підготовлено експозицію численних книжок за авторством Олега Семеновича, які знаходяться у фонді та доступні для перегляду відвідувачами. Ознайомитись з цими та іншими монографіями професора О.С.Слєпцова можливо також у онлайн-форматі  на сайті Науково-проектного архітектурного  бюро ЛІЦЕНЗіАРХ за цим посиланням:

http://licencearch.com.ua/monografiyi-2/

Інформацію підготував доц. кафедри ОААП Гліб Ушаков