Враження від відвідування Національної вищої школи витончених мистецтв в Парижі

Ця війна забрала наші мирні життя, деякі змушені були залишити свої домівки, проте вона не забере наші стремління і жагу до знань, оскільки знання ― це те, що допоможе адаптуватися за будь-яких обставин.

Старший викладач кафедри дизайну КНУБА Алексеєнко Лариса Володимирівна вимушена була тимчасово виїхати з України, зараз перебуває в безпечному місці у Франції та ділиться своїми враженнями від відвідування Національної вищої школи витончених мистецтв в Парижі (École nationale supérieure des Beaux-Arts).
Художня школа знаходиться навпроти Лувру та збудована в 1671 році за ініціативою Ж.-Б. Кольбера, першого міністра короля Людовіка XIV. Під час французької Революції була розширена за рахунок скасування Королівської академії живопису і скульптури. Школа вважалася цитаделлю французького академічного класицизму. Навчальна програма була поділена на два великі розділи: «Академія живопису та скульптури» та «Академія архітектури». Обидві програми були засновані на вивченні класичної античної культури. В 1863 році Наполеон III надав школі незалежність від держави, змінивши назву «Академія» на «Школу витончених мистецтв». Жінок у Школу почали приймати з 1897 році. У 1968 році, після студентських виступів, у травні того ж року школа отримала нинішню назву – Національна вища школа витончених мистецтв. Зараз Школа є чинним навчальним закладом, де навчають живопису, скульптурі, фотографії, графіці, історії мистецтв та іншим дисциплінам.

Лариса Володимирівна відвідала виставку сучасних французьких художників в центральному холі Школи, учбові майстерні для практичних занять з графічних технік – офорт, літографія, гравюра, флексографіка, де зберігаються верстати, яким більше, ніж 100 років.

Також наша викладачка познайомилася зі студентом 5 курсу Національної вищої школи витончених мистецтв в Парижі – киянином Михайлом Завальним, який організував друк антивоєнних плакатів у підтримку України, що обороняється від російської агресії.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux