Ділові ігри, круглі столи, конференції

Засідання наукового студентського клубу з права на тему: «Проблеми застосування норм права під час встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів» - листопад 2021

Відбулося онлайн засідання кафедрального наукового студентського клубу з права на тему: Проблеми застосування норм права під час встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Відео засідання – https://youtu.be/MoxMtbhaNZQ

Метою засідання було юридично обґрунтувати 2 протилежні позиції щодо відсторонення від роботи працівників та державних службовців, для яких встановлена обов’язковість профілактичних щеплень:

1 позиція – роботодавця щодо застосування норм законодавства

2 позиція – працівника, який не бажає робити щеплення,

а також надати правову характеристику діям органів державної влади щодо забезпечення ст.3 Конституції України «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

В науковій дискусії брали участь студенти 1-4 курсів, які навчаються в КНУБА за спеціальністю 081 «Право».

Під час дискусії студенти знайшли неузгодженість дій органів державної влади з положеннями нормативно-правових актів, а також прогалини у законодавстві щодо вирішення проблеми встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, а також обговорили колізії, які спричинені недосконалістю законодавства та некомпетентністю в організації цих заходів.

Професійна інтеграція першокурсників – екскурсія до музею КНУБА, вересень 2021

Соціалізація – процес, що ніколи не завершується. Як й перед іншими підрозділами КНУБА, перед викладачами кафедри політичних наук і права та студентами, випусковою по спеціальностях яких є кафедра, стоїть питання професійної інтеграції в середовище будівельного вишу. Цьому сприяє не лише навчальний та науковий, а й виховний, рекреаційний та інші процеси, які відбуваються в університеті.

15 вересня першокурсники, які навчаються за спеціальністю 052 «Політологія» (гр. ПМ-11) та 081 «Право» (гр. БМП-11), відвідали музей КНУБА. З історією університету студентів ознайомила директор музею Наталія Василівна Водзінська. Цікава екскурсія пройшла в теплій і дружній атмосфері. Студенти дізналися про ініціаторів створення навчального закладу, про досягнення та нагороди своєї альма-матері, про людей, які зробили значний внесок у розвиток наукових шкіл, у підготовку висококваліфікованих фахівців, зокрема Юрія Олександровича Вєтрова.

Директор розповіла також про історію створення наймолодшого факультету, на якому навчаються майбутні політологи та юристи – факультету урбаністики та просторового планування.

Наталія Василівна висловила вдячність завідувачу кафедри Є.В.Перегуді за наданий історичний матеріал, який допоміг зробити лекції про КНУБА більш змістовними та цікавими.

Кафедра політичних наук і права щиро бажає пані Наталії сил та натхнення для подальшого розвитку музею та дякує за професіоналізм, за відкрите і щире ставлення до відвідувачів музею.

Надія Гербут, к.п.н., доцент кафедри політичних наук і права

Ділова гра «Модельне судове засідання в господарському процесі»

У межах вивчення господарського процесу доцентка Ірина Похиленко провела ділову гру «Модельне судове засідання в господарському процесі». Брали участь студентки Даша Габро, Альона Дзюнь, Анастасія Матвійчук, Юлія Фасоля, Дар’я Циганкова, Аліна Мартиненко. Вони спробували себе у ролі судді, секретаря судового засідання, позивача, відповідача, представників сторін. Умови були максимально наближені до реалій розгляду справи в режимі відеоконференції. Було надано фабулу судової справи про стягнення неустойки та виселення з нерухомого майна, що належить до держвласності. Присутні готували документи, здійснювали фіксацію господарського процесу та всього спектру процесуальних дій. Такі заняття сприяють виявленню в студентах індивідуальних здібностей до прийняття відповідальних рішень у стресових ситуаціях та дають змогу позбутися емоційних бар’єрів.

Переглянути захід можна тут: https://youtu.be/6r_0VNZTeZo

Фото круглого столу «Права людини в умовах розбудови соціальної правової держави в Україні»