Гарант ОП (БАКАЛАВР) МОТП

Назаренко Іван Іванович – завідувач кафедри машини і обладнання технологічних процесів, доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, голова спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій, президент Академії будівництва України, дійсний член Підйомно-транспортної академії наук України, лауреат премій імені академіка М. С. Буднікова Академії будівництва України.

https://orcid.org/0000-0002-1888-3687

nazarenko.ii@knuba.edu.ua

ii_nazar@ukr.net

Освіта:
У 1968 році закінчив з відзнакою Київський політехнічний інститут і отримав кваліфікацію інженер-механік за спеціальністю «Механічне устаткування підприємств будівельних матеріалів, виробів та конструкцій». За направленням два роки працював інженером-конструктором в інституті “ДПІБУДМ”. У 1970 році поступив в аспірантуру на кафедру експлуатації та ремонту будівельних машин (керівник Чубук Ю. Ф) Київського інженерно-будівельного інституту.

Загальна інформація:
У 1973 році після навчання в аспірантури був направлений на роботу асистентом тієї ж кафедри.
У 1975 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Исследование сил сопротивлений бетонной смеси колебаниям вибрационной площадки» під науковим керівництвом професора Чубука Ю. Ф.
У 1978 році був обраний на посаду доцента. Викладав дисципліну “Будівельні машини. Частина II”, вів курсове та дипломне проектування, розробив комплекс лабораторних робіт.
У 1988 році був обраний на посаду завідувача кафедри експлуатація і ремонт будівельних машин, яка згодом за ініціативою (2001) була перейменована в кафедру машин і обладнання технологічних процесів.
У 1988 році захистив докторську дисертацію на тему “Теорія і принципи створення високоефективних вібраційних машин на основі синтезу гібридних динамічних систем” за двома спеціальностями “Дорожні і будівельні машини” та “Машини для виробництва будівельних матеріалів і конструкцій”. У 1990 році отримав звання професора. Викладав дисципліни “Машини для виробництва будівельних матеріалів”, “Технічні основи конструювання машин”. Підготував та видав вперше в Україні підручник українською мовою “Машини для виробництва будівельних матеріалів” (1999). Згодом для магістрів викладає дисципліни “Синтез машин і обладнання будіндустрії”. Для магістрів всіх спеціальностей університету викладав “Основи ліцензування та патентування наукової продукції”, а згодом дисципліну “Методика наукових досліджень”. Є головою спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій за спеціальностями 05.05.04 “Машини для земляних, дорожніх і лісотехнічних робіт” та 05.05.02 “Машини для виробництва будівельних матеріалів”. За ініціативи Назаренка І. І. відкрито спеціальність “Інженерія логістичних систем”. Зараз експерт наукової комісії МОН за напрямком “Будівництво. Технологія. Архітектура”.

Перелік навчальних дисциплін:
1. Синтез машин і обладнання будіндустрії (133 “Галузеве машинобудування”).
2. Методика наукових досліджень (133 “Галузеве машинобудування”).
3. Моделювання та проектування логістичних систем (131 “Прикладна механіка”).
4. Синтез логістичних систем (131 “Прикладна механіка”).
Керівник атестаційних робіт магістрів та дипломного проектування за спеціальностями 133 “Галузеве машинобудування” та 131 “Прикладна механіка”.

Науково-методична робота:
Автор більше 495 друкованих наукових та науково-методичних праць, у тому числі 7 підручників та 17 навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, 9 монографій, 40 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Основні праці: підручники: “Машини для виробництва будівельних матеріалів” (1999), “Будівельна техніка” (2002), “Машини і устаткування підприємств будівельних матеріалів” (2004), “Основи виробничого навчання” (2010), посібники: “Прикладні задачі теорії вібраційних систем” (1993, 2010 2-е видання), “Основи патентування і ліцензування” (2006, 2007 2-е видання), “Технологія будівельного виробництва” (2012), “Основи проектування та конструювання машин переробних виробництв” (2014).

Напрями наукової діяльності:
Дослідження, розробка і створення високоефективної будівельної техніки на основі синтезу гібридних динамічних систем. Створив теорію руху машин будівельної індустрії на основі ціленаправленого використання внутрішніх властивостей гібридних систем. Запропоновано методологію та методики синергетичних технічних систем різного технологічного призначення з врахуванням багаторежимності, в тому числі суб- і суперрезонансних режимів. Керівник ряду держбюджетних тем (2014–2019) Основні праці: монографії: “Основи теорії взаємодії робочих органів будівельних машин із напружено-деформованим середовищем” (2011), “Основи теорії руху землерийних і ущільнювальних машин будіндустрії з керованими у часі оптимальними параметрами” (2013), “Створення основ теорії передачі енергії робочими рідинами в динамічних системах приводів машин” (2014), “Applied problems of motion of mechanical systems under action of power loads” (Tallinn, Estonia, 2019). Підготував 6 докторів та 14 кандидатів.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

НАУКОВІ ПРАЦІ

АКТИ, СЕРТИФІКАТИ

ФОТО

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux