НОВИНИ КАФЕДРИ

Створено фільм про легендарну бібліотеку

Багатьом студентам і досвідченим фахівцям зі сфер архітектури, будівництва, історії, етнографії, археології, культурології відома Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного, яка знаходиться у Києві за адресою: проспект Перемоги, 50. В бібліотеці відчувається особлива атмосферність, де поєднуються старовинні меблі і фоліанти з сучасною будівлею і новими медіа-технологіями. З кожним роком розширюється співпраця бібліотеки з КНУБА. Тут викладачі презентують свої видання, знаходять ексклюзивні матеріали для досліджень, спілкуються у фаховому колі.

Фільм «Навігатор в світі знань – Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного» було створено за ініціативи та за безпосередньої участі професора Олега Семеновича Слєпцова, Народного архітектора України, Президента Української академії архітектури та завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА. Авторка та режисерка фільму: Тетяна Бабіна. У фільмі ви також почуєте думки професора КНУБА, Народного архітектора України М.М.Дьоміна, керівництва легендарної бібліотеки. За словами Олега Семеновича: «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім.В.Г.Заболотного – це храм науки, культури і історії, а також сучасний інформаційно-просвітницький центр України». Особливостями бібліотеки є історичні фонди, дослідження, майданчик для заходів у сфері архітектури і будівництва, презентації нових видань.

Унікальна бібліотека, створена у 1944 році, переміщувалась з Національного заповідника «Софія Київська» до Гостинного двору на Контрактовій площі, і для нас усіх надзвичайно важливо, щоб реконструйована будівля, де сьогодні бібліотека набула нового рівня розвитку, була нарешті остаточно закріплена як місце перебування безцінних для країни фондів.

Таким чином ця бібліотека є хабом, де перетинаються своїми шляхами основні організації у сферах теорії, практики та навчання архітектури і будівництва: Міністерство розвитку громад та територій України, Національна спілка архітекторів України, Українська Академія Архітектури, Київський національний університет будівництва і архітектури та інші.

Багато цікавої інформації Ви також знайдете на сайті і сторінках бібліотеки:

http://www.dnabb.org/

https://www.facebook.com/dnabb.org

Інформацію підготував: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков.

Запрошуємо до перегляду фільму:

Посилання на цю статтю у загальних новинах КНУБА:

http://old.knuba.edu.ua/?p=156519

Відбулась презентація монографій Олега Слєпцова

26 липня 2022 року у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В.Г.Заболотного відбулась презентація монографій завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА, Народного архітектора України, Президента Української Академії Архітектури, професора Олега Семеновича Слєпцова.

Було представлено три  монографії, праця над якими велась протягом багатьох років: «Архитектура православного храма», «Архітектурне проектування і реконструкція православних храмів» та «Orthodox church architecture». Олег Семенович розповів про передумови створення цих книжок, кожна з яких має свої особливості і задачі, та всі вони разом доповнюють одне одного наче триптих. Також гості презентації почули історію написання книги: «COVIDный дневник. Рефлексия», в якій Олег Семенович в художній формі описує свій шлях до одужання від пандемічного вірусу, свої думки під час цього непростого шляху. Несподіванкою для усіх була присутність у залі учасників подій цієї книги, в нещодавньому минулому колег по спільній боротьбі з ковідом.

Серед численних гостей були присутні члени Української Академії Архітектури, викладачі КНУБА, видавці архітектурно-наукової літератури, друзі та колеги Олега Семеновича. Ігуменя Серафима Шевчик, яка особисто виступила з промовою про духовну відбудову кожної людини і всієї країни, після заходу описує подію так: «В уникальной библиотеке – встреча с уникальным человеком. Олег Слепцов: зодчий, художник, прозаик, учёный, музыкант, храмостроитель, автор гобеленов. Создатель многих прекрасных храмов. Как Леонардо…». Професор Микола Мефодійович Дьомін у своєму виступі відмітив особливу продуктивність та послідовність Олега Семеновича при створенні книжок, що супроводжують і описують різні сфери діяльності. Професорка КНУБА Людмила Георгіївна Бачинська розповіла про особливу здатність книг відновлювати психологічну рівновагу людини у складні часи.  Людмила Георгіївна зазначила: «Скільки ми працюємо разом з Олегом Семеновичем – я дивуюсь цій енергії, цьому оптимізму, він переможець в будь-якій ситуації, і ми всі це бачимо по результатах його діяльності. А гобелени – це особливе мистецтво, яке дає можливості показати простір  незвичайним». Доцентка КНУБА Тетяна Вікторівна Русевич розповідала, як презентовані монографії стали за останні кілька років наочними методичними посібниками під час курсового проєктування православних храмів та  комплексів. Засновник Видавничого дому А+С, Борис Леонідович Єрофалов розповів про спільну діяльність з Олегом Семеновичем над низкою монографій. Заступниця директорки бібліотеки, Галина Анатоліївна Войцехівська, яка особисто вела презентацію, звернулась до аудиторії з оптимістичними планами на майбутні заходи та подарувала присутнім неочікуваний досвід. До залу співробітники бібліотеки урочисто внесли для ознайомлення величезні старовинні книжки зі свого унікального фонду.

Олег Семенович подарував бібліотеці для розміщення у інтер’єрі величезний гобелен, на якому він відтворив панорамний краєвид Києво-Печерської Лаври, що розгортається в бік Дніпра. Золотаві рефлекси куполів передано складною авторською технікою. До дня цієї презентації у головному просторі бібліотеки було підготовлено експозицію численних книжок за авторством Олега Семеновича, які знаходяться у фонді та доступні для перегляду відвідувачами. Ознайомитись з цими та іншими монографіями професора О.С.Слєпцова можливо також у онлайн-формі, на сайті Науково-проектного архітектурного  бюро ЛІЦЕНЗіАРХ за цим посиланням:

http://licencearch.com.ua/monografiyi-2/

Інформацію підготував: доц. кафедри ОААП Гліб Ушаков.

Фото: Г.Ушаков, О.Ященко.

Посилання на цю статтю у загальних новинах КНУБА:

http://old.knuba.edu.ua/?p=156288

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram