НОВИНИ КАФЕДРИ

Фінал Всеукраїнського студентського архітектурного конкурсу SteelFreedom.

03.12 – відбувся фінал Всеукраїнського студентського архітектурного конкурсу SteelFreedom. Тема цього року це ““Створення проєкту відбудови дитячо-юнацької спортивної школи в м.Ірпінь»  Одна частина будівлі була зруйнована внаслідок ракетних обстрілів московії. Тому завдання передбачало створити нову спортивну школу з укриттям. 

Із 130 команд, наша команда пройшла в фінал ( топ-10). Ми виграли два подарунки спонсорів – це GRAPHISOFT в номінації “Найкращий BIM проект” та Tekla.

 

 

 

 

 

 

 

 

Створено фільм про легендарну бібліотеку

Багатьом студентам і досвідченим фахівцям зі сфер архітектури, будівництва, історії, етнографії, археології, культурології відома Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного, яка знаходиться у Києві за адресою: проспект Перемоги, 50. В бібліотеці відчувається особлива атмосферність, де поєднуються старовинні меблі і фоліанти з сучасною будівлею і новими медіа-технологіями. З кожним роком розширюється співпраця бібліотеки з КНУБА. Тут викладачі презентують свої видання, знаходять ексклюзивні матеріали для досліджень, спілкуються у фаховому колі.

Фільм «Навігатор в світі знань – Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного» було створено за ініціативи та за безпосередньої участі професора Олега Семеновича Слєпцова, Народного архітектора України, Президента Української академії архітектури та завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА. Авторка та режисерка фільму: Тетяна Бабіна. У фільмі ви також почуєте думки професора КНУБА, Народного архітектора України М.М.Дьоміна, керівництва легендарної бібліотеки. За словами Олега Семеновича: «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім.В.Г.Заболотного – це храм науки, культури і історії, а також сучасний інформаційно-просвітницький центр України». Особливостями бібліотеки є історичні фонди, дослідження, майданчик для заходів у сфері архітектури і будівництва, презентації нових видань.

Унікальна бібліотека, створена у 1944 році, переміщувалась з Національного заповідника «Софія Київська» до Гостинного двору на Контрактовій площі, і для нас усіх надзвичайно важливо, щоб реконструйована будівля, де сьогодні бібліотека набула нового рівня розвитку, була нарешті остаточно закріплена як місце перебування безцінних для країни фондів.

Таким чином ця бібліотека є хабом, де перетинаються своїми шляхами основні організації у сферах теорії, практики та навчання архітектури і будівництва: Міністерство розвитку громад та територій України, Національна спілка архітекторів України, Українська Академія Архітектури, Київський національний університет будівництва і архітектури та інші.

Багато цікавої інформації Ви також знайдете на сайті і сторінках бібліотеки:

http://www.dnabb.org/

https://www.facebook.com/dnabb.org

Інформацію підготував: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков.

Запрошуємо до перегляду фільму:

Посилання на цю статтю у загальних новинах КНУБА:

http://old.knuba.edu.ua/?p=156519


******************************************************************************

 

Відбулась презентація монографій Олега Слєпцова

26 липня 2022 року у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В.Г.Заболотного відбулась презентація монографій завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА, Народного архітектора України, Президента Української Академії Архітектури, професора Олега Семеновича Слєпцова.

Було представлено три  монографії, праця над якими велась протягом багатьох років: «Архитектура православного храма», «Архітектурне проектування і реконструкція православних храмів» та «Orthodox church architecture». Олег Семенович розповів про передумови створення цих книжок, кожна з яких має свої особливості і задачі, та всі вони разом доповнюють одне одного наче триптих. Також гості презентації почули історію написання книги: «COVIDный дневник. Рефлексия», в якій Олег Семенович в художній формі описує свій шлях до одужання від пандемічного вірусу, свої думки під час цього непростого шляху. Несподіванкою для усіх була присутність у залі учасників подій цієї книги, в нещодавньому минулому колег по спільній боротьбі з ковідом.

Серед численних гостей були присутні члени Української Академії Архітектури, викладачі КНУБА, видавці архітектурно-наукової літератури, друзі та колеги Олега Семеновича. Ігуменя Серафима Шевчик, яка особисто виступила з промовою про духовну відбудову кожної людини і всієї країни, після заходу описує подію так: «В уникальной библиотеке – встреча с уникальным человеком. Олег Слепцов: зодчий, художник, прозаик, учёный, музыкант, храмостроитель, автор гобеленов. Создатель многих прекрасных храмов. Как Леонардо…». Професор Микола Мефодійович Дьомін у своєму виступі відмітив особливу продуктивність та послідовність Олега Семеновича при створенні книжок, що супроводжують і описують різні сфери діяльності. Професорка КНУБА Людмила Георгіївна Бачинська розповіла про особливу здатність книг відновлювати психологічну рівновагу людини у складні часи.  Людмила Георгіївна зазначила: «Скільки ми працюємо разом з Олегом Семеновичем – я дивуюсь цій енергії, цьому оптимізму, він переможець в будь-якій ситуації, і ми всі це бачимо по результатах його діяльності. А гобелени – це особливе мистецтво, яке дає можливості показати простір  незвичайним». Доцентка КНУБА Тетяна Вікторівна Русевич розповідала, як презентовані монографії стали за останні кілька років наочними методичними посібниками під час курсового проєктування православних храмів та  комплексів. Засновник Видавничого дому А+С, Борис Леонідович Єрофалов розповів про спільну діяльність з Олегом Семеновичем над низкою монографій. Заступниця директорки бібліотеки, Галина Анатоліївна Войцехівська, яка особисто вела презентацію, звернулась до аудиторії з оптимістичними планами на майбутні заходи та подарувала присутнім неочікуваний досвід. До залу співробітники бібліотеки урочисто внесли для ознайомлення величезні старовинні книжки зі свого унікального фонду.

Олег Семенович подарував бібліотеці для розміщення у інтер’єрі величезний гобелен, на якому він відтворив панорамний краєвид Києво-Печерської Лаври, що розгортається в бік Дніпра. Золотаві рефлекси куполів передано складною авторською технікою. До дня цієї презентації у головному просторі бібліотеки було підготовлено експозицію численних книжок за авторством Олега Семеновича, які знаходяться у фонді та доступні для перегляду відвідувачами. Ознайомитись з цими та іншими монографіями професора О.С.Слєпцова можливо також у онлайн-формі, на сайті Науково-проектного архітектурного  бюро ЛІЦЕНЗіАРХ за цим посиланням:

http://licencearch.com.ua/monografiyi-2/

Інформацію підготував: доц. кафедри ОААП Гліб Ушаков.

Фото: Г.Ушаков, О.Ященко.

Посилання на цю статтю у загальних новинах КНУБА:

http://old.knuba.edu.ua/?p=156288

***********************************************************************


11.05.2022. Представлено інформаційну підбірку про діяльність кафедри ОААП
у рамках заходу “Естафета факультетів”.
Дивитись у загальних новинах КНУБА:
http://www.knuba.edu.ua/?p=145910

**************************************************************************


14 липня 2022.
Українська Академія Архітектури представляє:
Фільм: “Микола Дьомін: Зодчий, Містобудівник, Науковець”.
Микола Мефодійович Дьомін: видатний діяч архітектури та містобудування,
Народний архітектор України, віце-президент УАА, почесний член Української академії наук, професор КНУБА, доктор архітектури.
Автор, режисер: Тетяна Бабіна. Камера, монтаж: Олександр Ткаченко.
За участі:
– Олег Слєпцов, Президент УАА, Народний архітектор України, завідувач кафедри ОААП КНУБА, професор, доктор архітектури.
– Неля Михайлівна Куковальська, директорка Національного заповідника “Софія Київська”, академкиня УАА, професорка кафедри ОААП КНУБА.

Дивитись фільм:


******************************************************************************

12.07.2022  «Руйнація війни в Україні»

Професор кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА Ю.В.Івашко оприлюднила відеороботу на сайті Лодзького університету (Польща) у рамках міжнародної конференції FACES OF WAR.

В Інституті Історії Лодзького Університету відбулась Сьома щорічна наукова конференція “Обличчя війни”. Незвичність конференції цього року полягала в тому, що вперше вона проходила  на тлі справжньої жорстокої війни в Україні. Не випадково тема героїчної оборони України головувала на конференції, а її відкривав спільний короткометражний фільм, створений у співпраці  Університету Лодзького, Київського національного університету будівництва і архітектури і 28 бригади Лицарів Зимового Походу (ЗСУ), які воюють на Півдні України. Це один з перших реалізованих спільних наукових проектів міжнародної команди польських та українських  професорів і військових ЗСУ на передовій. Саме з перегляду цього виразного відео розпочалась робота конференції.

Фільм «Руйнація війни в Україні» супроводжував лекцію «Терористичні окупанти як ключовий інструмент війни – випадок навмисного воєнного збитку в Україні», яку 9 червня 2022 року прочитали проф. Юлія Івашко (КНУБА) та проф. Анета Павловська (Інститут історії мистецтв Лодзького університету).

У підготовці матеріалів до фільму та до загального дослідження прийняв участь прес-офіцер Сергій Бєлінський (28 бригада лицарів Зимового походу ЗСУ).

Юлія Вадимівна Івашко в рамках п’ятимісячного гранту IDUB, отриманого в Лодзькому університеті, проводить дослідження, пов’язані з оцінкою втрат через війну та з планами відбудови архітектурних об’єктів в Україні.

Дивитись відео:

Інформація про конференцію:

https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/zakonczyla-sie-vii-edycja-konferencji-oblicza-wojny

У загальних новинах КНУБА:

 http://www.knuba.edu.ua/?p=154484

Інформацію підготував:

доц. кафедри ОААП Гліб Ушаков


***************************************************************************

 

Аудиторія класичної архітектури № 102

На кафедрі Основ архітектури та архітектурного проєктування під керівництвом завідувача професора Олега Семеновича Слєпцова було завершено черговий етап обладнання спеціалізованої аудиторії № 102. Саме тут відбувається особлива найперша частина архітектурного навчання: архітектурне проєктування першокурсників. Кафедра ОААП у цій частині програми зберігає традиції академічної методики: це ручні монохромні та поліхромні креслення фасадів, перспективних ракурсів та окремих елементів на основі практичного вивчення архітектурної класики. На стінах аудиторії у експозиційній системі прозорих стендів розміщено чимало зразків «відмивок» та креслень. І тепер завершено інсталяцію великих та наочних  методичних моделей основних класичних ордерних систем. Це створює особливе занурення у класичну архітектуру, дозволяє відчути і зрозуміти ці базові форми в об’ємі, з грою світла і тіні.

Запрошуємо до архітектурного корпусу оглянути аудиторію класичної архітектури № 102!

(Викладачі кафедри ОААП)

Посилання на публікацію у загальних новинах КНУБА:

http://www.knuba.edu.ua/?p=156215

*****************************************************

6 липня 2022. У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулося засідання Президії Української академії архітектури під головуванням президента УАА Олега Слєпцова. Учасники зібрання обговорили нові виклики і проблеми в сфері архітектури і містобудування, пов’язані з російською агресією і введенням воєнного стану. Дійсний член УАА генеральний директор заповідника Неля Куковальська в своєму виступі проінформувала про стан та проблеми державних заповідників, що постраждали під час війни. Зокрема наведено такі дані: станом на 1 липня 2022 року, ми маємо 407 верифікованих епізодів злочинів рф проти нашої спадщини. Наразі злочини росіян проти культурної спадщини зафіксовані на території 13 областей України та в м. Києві. Найбільше пошкоджень об’єктів культурної спадщини та інфраструктури у сфері культури зафіксовано на Харківщині – 97 епізодів. На Донеччині задокументовано  93 злочини, з них 62 – в м. Маріуполі. 76 епізодів зафіксовано в Київській області. Відомо про повну руйнацію 10 об’єктів культурної спадщини на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині, а стан ще 25 пошкоджених об’єктів потребує уточнення.

(За матеріалом сторінки Facebook – Національний заповідник «Софія Київська»)

****************************************************************

28 липня 2022.

Онлайн-виставка Олега Слєпцова «Мелодії кохання»

Запрошуємо відвідати онлайн-виставку творів завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА Олега Семеновича Слєпцова: «Мелодії кохання»! Сьогодні нові формати організації заходів та експозицій значно розширюють можливості оприлюднення суспільно-корисної та культурної інформації. Традиційні форми завжди залишаться класичними, а ці нові шляхи комунікації доповнили нашу діяльність засобами дистанційної присутності.

На виставці експонуються твори різних сфер: архітектурні, музичні та художні у вигляді авторських гобеленів. Структура експозиції складається з серії відеоробіт, де у кожній представлено ці різні жанри мистецтва у гармонійній єдності.

Захід організовано за підтримки Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, Департаменту культури і туризму Харківської ОДА у співпраці з Галереєю «Мистецтво Слобожанщини» (Харків).

Олег Семенович Слєпцов – Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури, професор КНУБА, запрошує відвідувачів переглянути своєрідний синтез мистецтв у новому форматі онлайн-виставки!

Перегляд виставки за посиланнями:

Instagram: https://www.instagram.com/galereya_slobozhanshchyna

Telegram: https://t.me/oblgallerymc

Facebook: Мистецтво Слобожанщини

https://www.facebook.com/oblgalleryMS/

Інформацію підготував: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков

******************************************************************

26 липня 2022. Завідувач кафедри ОААП професор О.С.Слєпцов, як Президент Української Академії Архітектури, підписав Меморандум про співпрацю з Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою ім. В.Г.Заболотного. На сторінці Facebook бібліотеки зазначено: “Воєнні дії тривають, але вже зараз потрібно думати про життя після війни. Бібліотека стала колективним членом Української академії архітектури. Підписано меморандум з Українською академією архітектури, що базується на основі взаємних інтересів у питаннях співпраці з інформаційного забезпечення архітектурно-будівельного комплексу України, розвитку архітектурної освіти, організації галузевих науково-інформаційних та культурно-просвітницьких заходів, 

взаємної допомоги та підтримки щодо співпраці з державними органами, міжнародними організаціями, всеукраїнськими організаціями, громадськими об’єднаннями (творчими спілками), засобами масової інформації та іншими інституціями. Працюємо! Все буде Україна”

Джерело публікації на сторінці Facebook бібліотеки:

https://www.facebook.com/dnabb.org/posts/5290984237683873

******************************************************************

4 липня 2022 відбулось урочисте вручення дипломів магістрів архітектурного факультету КНУБА. Незважаючи на складні часи, багато випускників-архітекторів зібрались на цю важливу подію в їхньому житті. Магістрів привітали: ректор КНУБА професор П.М.Куліков, декан архітектурного факультету професор О.В.Кащенко, завідувачі кафедр та викладачі. Бажаємо нашим випускникам потужних успіхів!

****************************************************************

В гостях у Лодзькому університеті в Інституті Історії мистецтв.

Розвивається співробітництво викладачів КНУБА з польськими колегами на основі угод про ґрунтовну і різнобічну участь у спільних заходах і програмах. 20 липня 2022 р. в галереї Інституту Історії мистецтв Лодзького університету під кураторством Дарії Рутковської-Сюди за участю доктора мистецтв, професора, заступника декана філософсько-історичного факультету Лодзького університету пані Анети Павловської та доктора мистецтв, професора, директора Інституту Історії мистецтв Піотра Григлєвського відкрилась виставка картин  під символічною назвою «Час» авторства відомої художниці, філолога, історика мистецтва, педагога і музиканта Ангеліки Бжовстовської-Поцехи. Від Київського національного університету будівництва і архітектури, який має підписану з Лодзьким університетом і Інститутом Історії мистецтв угоду про співпрацю, на відкриття унікальної виставки  була запрошена доктор архітектури, професор, нострифікований доктор хабілітований Юлія Івашко.  «Час» – це насправді алегоричний біблійний цикл картин, умовно поділений тематично на візантійський і  латинський (католицький) образи християнства. Така тема виставки є невипадковою, враховуючи студіювання художницею візантійської культури в Університеті кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, її обізнаність з літургійним григоріанським хоральним співом і участь в церковному хорі кафедральної церкви в Лодзі. Всі картини на виставці створені вподовж останньої декади, деякі були написані за кілька днів, натомість деякі – за кілька місяців чи навіть років. Сама художниця вважає, що малярство на релігійні теми знаходиться поза часом, однак не вважає свої картини суто сакральними творами мистецтва. (Кафедра Основ архітектури та архітектурного проєктування)

****************************************************************

 Захисти магістрів на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА.

Урочистий захист проходив у вигляді онлайн-конференції 26 та 27 травня за участі першого проректора КНУБА професора Дениса Олеговича Чернишева, декана архітектурного факультету КНУБА професора Олександра Володимировича Кащенка, директора Державного історико-культурного заповідника у Дубно Леоніда Святославовича Кічатого.

Головував на захисті президент Національної спілки архітекторів України Олександр Павлович Чижевський. Також у Атестаційній екзаменаційній комісії №4 працювали: професор О.С.Слєпцов (завідувач кафедри ОААП), професор П.П.Безродний, віце-президент НСАУ В.М.Гусаков, професор Ю.І.Серьогін, професор Я.Я.Віг, доцент К.М.Покотило, доцент І.Р.Клімова, доцент О.В.Кривенко, секретар В.О.Чайка.

Незважаючи на численні несподівані складнощі та життєві обставини, що змусили багатьох змінити умови роботи і неодноразово змінювати місця перебування, дипломники та їхні керівники продовжували працювати і разом дійшли до урочистого захисту.

Серед дипломних проєктів, які успішно пройшли захист розповімо про деякі з них.

У проєкті Вікторії Басараб на тему: «Принципи ревіталізації громадських центрів в історичному середовищі (на прикладі громадського центру в межах вулиць Шевченка і Лятишевського у м. Богородчани Івано-Франківської обл.)», керівники: проф. Я.Я.Віг, доц. С.В.Сьомка, сформоване цілісне середовище, де історичні споруди гармонійно поєднуються з новими громадськими об’єктами, забезпечуючи давньому місту сучасні можливості.

У проєкті Олександра Рехліцького на тему: «Особливості реконструкції фортифікаційних спорудзамків (на прикладі реновації Кременецького замку на горі Бона під музей-туристичний центр у м. Кременець, Тернопільської області)», керівники: проф. Я.Я.Віг, доц. І.Г.Новосад, пропонується консервація пам’ятки та створення навколо сучасного ландшафтного дизайну та нового музейного комплексу – майбутнього центру тяжіння для туристів.

Проєкт Дар’ї Котеленець на тему: «Принципи формування історико-архітектурного середовища монастирів Рівненщини (на прикладі реконструкції Свято-Миколаївського чоловічого монастиря у м.Дубно, Рівненської обл.», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. С.О.Ніканоров, був відзначений присутнім на захисті директором Державного історико-культурного заповідника у Дубно Леонідом Кічатим. Адже цей проект суттєво доповнить низку науково-проектних пропозицій для перспективного розвитку заповідника, що протягом 7 років створювали студенти разом з викладачами кафедри ОААП.

У проєкті Анастасії Пазюри на тему: «Особливості реконструкції дитячих медичних закладів (на прикладі ревіталізації Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» по вул. В’ячеслава Чорновола, 28/1 у м. Києві)», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. Т.В.Русевич, на основі вивчення потреб цієї видатної лікарні, спілкуючись з її керівництвом, створено концептуальний проєкт розвитку у вигляді новітнього архітектурного комплексу, що тепер буде використано при реальній реконструкції.

Також звернемо увагу на проєкт Владислава Цвітка на тему: «Методи реконструкції фортифікаційних споруд (на прикладі реновації Тараканівського форту в с. Тараканів, Рівненської області)», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. І.Г.Новосад, в якому здійснено докладну фіксацію існуючого стану пам’ятки та запропоновано дуже тактовне виявлення історичних споруд та архітектурну адаптацію як туристичного центру.

Наприкінці захисту проєктів шановні гості, члени комісії, викладачі вітали майбутніх архітекторів, бажали їм успішного професійного та особистого подальшого життя. У відповідь наші магістри висловили багато приємних слів подяки та побажань своїм вчителям.

Підготував матеріал: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков

*****************************************************************

 

 

Кафедра ОААП до Марафону спеціальностей
Кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА є випускною і готує студентів за спеціальністю – 191 «Архітектура та містобудування» і студенти отримують дипломи освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» (4 роки) та «магістр» (2 роки) за спеціалізаціями:
«Архітектура будівель і споруд: Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура»,
«Архітектура будівель і споруд: Інноваційна архітектура».
Це оновлення та розширення спеціалізацій започатковано у 2017 році. Розроблено нові навчальні програми і відповідні дисципліни. Особливе значення в масштабах країни має спеціалізована підготовка у сфері сакральної архітектури, разом із загальною реконструкцією та реставрацією, оскільки це розроблено та впроваджено вперше в Україні.
Завідувач кафедри: професор, доктор архітектури Олег Семенович Слєпцов, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури (Рис.1).
Дивитись відеопрезентацію кафедри ОААП:
https://youtu.be/pYto-RMNmG0
Інноваційні напрямки архітектурної освіти на кафедрі ОААП на прикладі реконструкції та нового формоутворення сучасних об’єктів сакральної архітектури представила у статті доцент Т.М.Ладан. З творчими роботами можна ознайомитись за посиланням (Рис.2,3):
http://www.knuba.edu.ua/?page_id=148987
Серед дипломних проєктів магістрів, які успішно пройшли захист у цьому році розповімо про деякі з них.
У проєкті Вікторії Басараб (Рис.4) на тему: «Принципи ревіталізації громадських центрів в історичному середовищі (на прикладі громадського центру в межах вулиць Шевченка і Лятишевського у м. Богородчани Івано-Франківської обл.)», керівники: проф. Я.Я.Віг, доц. С.В.Сьомка, сформоване цілісне середовище, де історичні споруди гармонійно поєднуються з новими громадськими об’єктами, забезпечуючи давньому місту сучасні можливості.
У проєкті Олександра Рехліцького (Рис.5) на тему: «Особливості реконструкції фортифікаційних споруд-замків (на прикладі реновації Кременецького замку на горі Бона під музей-туристичний центр у м. Кременець, Тернопільської області)», керівники: проф. Я.Я.Віг, доц. І.Г.Новосад, пропонується консервація пам’ятки та створення навколо сучасного ландшафтного дизайну та нового музейного комплексу – майбутнього центру тяжіння для туристів.
Проєкт Дар’ї Котеленець (Рис.6) на тему: «Принципи формування історико-архітектурного середовища монастирів Рівненщини (на прикладі реконструкції Свято-Миколаївського чоловічого монастиря у м.Дубно, Рівненської обл., керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. С.О.Ніканоров, був відзначений присутнім на захисті директором Державного історико-культурного заповідника у Дубно Леонідом Кічатим. Адже цей проект суттєво доповнить низку науково-проектних пропозицій для перспективного розвитку заповідника, що протягом 7 років створювали студенти разом з викладачами кафедри ОААП.
У проєкті Анастасії Пазюри (Рис.7) на тему: «Особливості реконструкції дитячих медичних закладів (на прикладі ревіталізації Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» по вул. В’ячеслава Чорновола, 28/1 у м. Києві)», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. Т.В.Русевич, на основі вивчення потреб цієї видатної лікарні, спілкуючись з її керівництвом, створено концептуальний проєкт розвитку у вигляді новітнього архітектурного комплексу, що тепер буде використано при реальній реконструкції.
Запрошуємо майбутніх архітекторів та архітекторів майбутнього на навчання!
Викладачі кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування.

******************************************************************

 

Професор кафедри Ю.І.Серьогін презентував концептуальний проект.

SKYTOPTOR -це висотна багатофункційна споруда, що містить в собі

щонайменше три опори – будинки (офісно-готельного та житлового призначення) спеціальної форми та змінного перерізу по висоті, які

конструктивно і функціонально об’єднані тороїдальною спорудою овального перерізу (громадського призначення), 

Вся споруда спирається на багатоповерховий підземни фундамент – з функціями торгівлі, паркуваннята інженерного

забезпечення. Ліфтова шахта по висоті за визначеним алгоритмом забезпечена містками-переходами

з будинками-опорами та тороїдальною конструкцією. Таким чином забезпечена статична та 

динамічна стійкість та жорсткість будівлі комплексу в цілому.

В торі розташовані відпочивально-розважальні приміщення.

Skytoptor – Захищено авторським правом. Авторське право зареєстровано 08.12.2020. Опубліковано в монографії Ю.Серьогіна 2021р.

“Наша мрія – побудувати SKYTOPTOR у любій його модифікації у відновленій Україні, або… у любій точці світу, окрім однієї країни!” –

пишуть автори футуристичного проекту.

Дивитись проект:

https://drive.google.com/file/d/13bkfmZymd8b7WcmwKQPfIPinT7SNrCii/view

 
**********************************************************************

24.04.2022. SKYTOPTOR 

Професор кафедри Ю.І.Серьогін презентував концептуальний проект.

SKYTOPTOR -це висотна багатофункційна споруда, що містить в собі

щонайменше три опори – будинки (офісно-готельного та житлового призначення) спеціальної форми та змінного перерізу по висоті, які

конструктивно і функціонально об’єднані тороїдальною спорудою овального перерізу (громадського призначення), 

Вся споруда спирається на багатоповерховий підземни фундамент – з функціями торгівлі, паркуваннята інженерного

забезпечення. Ліфтова шахта по висоті за визначеним алгоритмом забезпечена містками-переходами

з будинками-опорами та тороїдальною конструкцією. Таким чином забезпечена статична та 

динамічна стійкість та жорсткість будівлі комплексу в цілому.

В торі розташовані відпочивально-розважальні приміщення.

Skytoptor – Захищено авторським правом. Авторське право зареєстровано 08.12.2020. Опубліковано в монографії Ю.Серьогіна 2021р.

“Наша мрія – побудувати SKYTOPTOR у любій його модифікації у відновленій Україні, або… у любій точці світу, окрім однієї країни!” –

пишуть автори футуристичного проекту.

Дивитись проект:

https://drive.google.com/file/d/13bkfmZymd8b7WcmwKQPfIPinT7SNrCii/view

 
**********************************************************************

Наприкінці червня відбулись урочисті захисти бакалаврів кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування у формі кількаденної онлайн-конференції. Дипломантів та членів Державної комісії привітав декан архітектурного факультету професор О.В.Кащенко, який наголосив на доцільності продовжувати навчання після бакалаврату на магістратурі нашого університету, і таким чином підвищити далі свою кваліфікацію і відповідний статус. Голова Атестаційної екзаменаційної комісії №4, що розглядала дипломні проєкти кафедри ОААП, – президент Національної спілки архітекторів України Олександр Павлович Чижевський. Також у комісії працювали: професор О.С.Слєпцов (завідувач кафедри ОААП), професор П.П.Безродний, віце-президент НСАУ В.М.Гусаков, професор Ю.І.Серьогін, професор Я.Я.Віг, доцент К.М.Покотило, доцент І.Р.Клімова, доцент О.В.Кривенко та  секретар В.О.Чайка. У цьому році студенти і викладачі під час дипломного проєктування використовували усі опановані останнім часом навички  дистанційної роботи за допомогою цілої низки гаджетів і програм. Таким чином вдалось успішно обійти обставини, які здавались спочатку непереборними. І в умовах, коли велика кількість студентів перебували не вдома і часом не мали доступу до нормального інтернету і комп’ютера, робота все одно продовжувалась. Вимушене збільшення ручної проєктної роботи через тимчасову відсутність комп’ютерів покращило навички академічних ручних форм роботи та навіть доповнило звичну комп’ютерну розробку проєкту. Частина студентів таким шляхом поєднували зроблені ручні частини проєкту з фінішним програмним оформленням. Дипломні проєкти внаслідок вимушеного збільшення ручної роботи виглядають більш художніми і творчими.  Опишемо деякі дипломні проєкти, що є наочними прикладами рівня робіт цього року. 

Проєкт Вікторії Подойніциної на тему: «Готель з оздоровчим центром терасного типу у смт. Верховина Івано-Франківської обл.», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, демонструє вдале архітектурно-просторове рішення великої споруди, яка в умовах природного середовища та крутого рельєфу, терасовано вписується у ландшафт. Готельні номери отримують чудові краєвиди з вікон, а сама споруда є органічною частиною середовища.

У проєкті Романа Олійника на тему: «Водно-рекреаційний центр у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено динамічну форму будівлі з великопрольотними конструкціями та прозорими фасадами, які включають оточуюче середовище до інтер’єру.

Проєкт Олени Святненко на тему: «Центр творчості та розвитку дітей та підлітків у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, виявляє здібності до продуманих планувальних рішень та до створення фасадної композиції на основі естетики сучасних матеріалів і технологій.

Проєкт Лілії Максимчук на тему: «Культурно-розважальний центр дозвілля та відпочинку у м.Києві», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, справляє потужне враження гострими композиційними рішеннями та цікавим внутрішнім багатофункціональним  простором.

У проєкті Андрія Чередніченка на тему: «Філія ощадбанку у м. Бровари», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено сучасне фасадне рішення з металевим покриттям, що формує образ надійності банківської установи. Звична установа таким чином набуває нового звучання завдяки архітектурному рішенню фасадів та інтер’єру.

По завершенню урочистих захистів дипломних проєктів, члени комісії та викладачі кафедри привітали наших нових бакалаврів і побажали йти далі, не зупиняючись, до професійних та особистих звершень.

Підготував матеріал: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков

Публікація у загальних новинах КНУБА:

http://www.knuba.edu.ua/?p=154670

*********************************************************************

ЗАПРОШУЄМО АРХІТЕКТОРІВ МАЙБУТНЬОГО!

Представляємо до уваги абітурієнтів, наших випускників та колег нову відеопрезентацію Кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування Архітектурного факультету КНУБА.

Кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування – найбільша на архітектурному факультеті КНУБА за чисельністю професорсько-викладацького складу. 34 викладача (доктори і кандидати) викладають 55 дисциплін. І студенти отримують дипломи освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» (4 роки) та «магістр» (2 роки) за спеціалізаціями: «Архітектура будівель і споруд: Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура»,«Архітектура будівель і споруд: Інноваційна архітектура». На кафедрі ведеться успішна робота з підготовки аспірантів. За останні 25 років було захищено близько 45 докторських і кандидатських дисертацій.

Наша історія починається ще з 1930 року. А з 2010-х років ми поєднуємо досвід наших старших науковців із сучасними методиками навчання студентів і аспірантів. Гармонійно співіснують спадкоємність і новаторство, наукові дослідження і реальна практика. На кафедрі викладають відомі вчені і видатні архітектори-практики. Зокрема у нас працюють академіки Української Академії Архітектури, Народні та Заслужені архітектори України, Лауреати Державних премій, Почесні реставратори, доктори та кандидати архітектури.

Запрошуємо майбутніх архітекторів та архітекторів майбутнього на навчання!

Завідувач кафедри, професор, доктор архітектури Олег Семенович Слєпцов, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури.

Дивитись відео:

 

****************************************************************

На кафедрі ОААП організовано співробітництво з бюро ЛІЦЕНЗіАРХ, де викладачі кафедри систематично проходять підвищення кваліфікації, а студенти проходять учбову практику,  приймаючи участь у реальному проектуванні. 

Також найбільш досвідчені співробітники бюро викладають на кафедрі спецкурси та керують курсовим і дипломним проектуванням. 

Завідувач кафедри професор Олег Семенович Слєпцов – творчий керівник Науково-проектного архітектурного бюро “ЛІЦЕНЗіАРХ”. 

30 років тому саме в цей день народилось  Науково- проектне архітектурне бюро ЛІЦЕНЗіАРХ. 

Творчий наробок бюро за ці роки сягне 400 проектів цивільних будівель і комплексів в 60 містах і селах України та закордоном: 

ОАЄ, Португалії, КНР, Туреччині, переважна частина з яких збудована або будується, серед яких більше 100 православних храмів і комплексів. 

Щира подяка колективу талановитих і працьовитих  архітекторів, конструкторів і інженерів!

Про нас

Дивитись відео:

****************************************************************

На кафедрі ОААП організовано співробітництво з бюро ЛІЦЕНЗіАРХ, де викладачі кафедри систематично проходять підвищення кваліфікації, а студенти проходять учбову практику,  приймаючи участь у реальному проектуванні. 

Також найбільш досвідчені співробітники бюро викладають на кафедрі спецкурси та керують курсовим і дипломним проектуванням. 

Завідувач кафедри професор Олег Семенович Слєпцов – творчий керівник Науково-проектного архітектурного бюро “ЛІЦЕНЗіАРХ”. 

30 років тому саме в цей день народилось  Науково- проектне архітектурне бюро ЛІЦЕНЗіАРХ. 

Творчий наробок бюро за ці роки сягне 400 проектів цивільних будівель і комплексів в 60 містах і селах України та закордоном: 

ОАЄ, Португалії, КНР, Туреччині, переважна частина з яких збудована або будується, серед яких більше 100 православних храмів і комплексів. 

Щира подяка колективу талановитих і працьовитих  архітекторів, конструкторів і інженерів!

Про нас

Дивитись відео:

****************************************************************

24.04.2022. SKYTOPTOR 

Професор кафедри Ю.І.Серьогін презентував концептуальний проект.

SKYTOPTOR -це висотна багатофункційна споруда, що містить в собі

щонайменше три опори – будинки (офісно-готельного та житлового призначення) спеціальної форми та змінного перерізу по висоті, які

конструктивно і функціонально об’єднані тороїдальною спорудою овального перерізу (громадського призначення), 

Вся споруда спирається на багатоповерховий підземни фундамент – з функціями торгівлі, паркуваннята інженерного

забезпечення. Ліфтова шахта по висоті за визначеним алгоритмом забезпечена містками-переходами

з будинками-опорами та тороїдальною конструкцією. Таким чином забезпечена статична та 

динамічна стійкість та жорсткість будівлі комплексу в цілому.

В торі розташовані відпочивально-розважальні приміщення.

Skytoptor – Захищено авторським правом. Авторське право зареєстровано 08.12.2020. Опубліковано в монографії Ю.Серьогіна 2021р.

“Наша мрія – побудувати SKYTOPTOR у любій його модифікації у відновленій Україні, або… у любій точці світу, окрім однієї країни!” –

пишуть автори футуристичного проекту.

Дивитись проект:

https://drive.google.com/file/d/13bkfmZymd8b7WcmwKQPfIPinT7SNrCii/view

 
**********************************************************************

**************************************************************************

13 липня 2022. Бакалаври кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування успішно захистили дипломні проєкти.

Наприкінці червня відбулись урочисті захисти бакалаврів кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування у формі кількаденної онлайн-конференції. Дипломантів та членів Державної комісії привітав декан архітектурного факультету професор О.В.Кащенко, який наголосив на доцільності продовжувати навчання після бакалаврату на магістратурі нашого університету, і таким чином підвищити далі свою кваліфікацію і відповідний статус. Голова Атестаційної екзаменаційної комісії №4, що розглядала дипломні проєкти кафедри ОААП, – президент Національної спілки архітекторів України Олександр Павлович Чижевський. Також у комісії працювали: професор О.С.Слєпцов (завідувач кафедри ОААП), професор П.П.Безродний, віце-президент НСАУ В.М.Гусаков, професор Ю.І.Серьогін, професор Я.Я.Віг, доцент К.М.Покотило, доцент І.Р.Клімова, доцент О.В.Кривенко та  секретар В.О.Чайка. У цьому році студенти і викладачі під час дипломного проєктування використовували усі опановані останнім часом навички  дистанційної роботи за допомогою цілої низки гаджетів і програм. Таким чином вдалось успішно обійти обставини, які здавались спочатку непереборними. І в умовах, коли велика кількість студентів перебували не вдома і часом не мали доступу до нормального інтернету і комп’ютера, робота все одно продовжувалась. Вимушене збільшення ручної проєктної роботи через тимчасову відсутність комп’ютерів покращило навички академічних ручних форм роботи та навіть доповнило звичну комп’ютерну розробку проєкту. Частина студентів таким шляхом поєднували зроблені ручні частини проєкту з фінішним програмним оформленням. Дипломні проєкти внаслідок вимушеного збільшення ручної роботи виглядають більш художніми і творчими.  Опишемо деякі дипломні проєкти, що є наочними прикладами рівня робіт цього року. 

Проєкт Вікторії Подойніциної на тему: «Готель з оздоровчим центром терасного типу у смт. Верховина Івано-Франківської обл.», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, демонструє вдале архітектурно-просторове рішення великої споруди, яка в умовах природного середовища та крутого рельєфу, терасовано вписується у ландшафт. Готельні номери отримують чудові краєвиди з вікон, а сама споруда є органічною частиною середовища.

У проєкті Романа Олійника на тему: «Водно-рекреаційний центр у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено динамічну форму будівлі з великопрольотними конструкціями та прозорими фасадами, які включають оточуюче середовище до інтер’єру.

Проєкт Олени Святненко на тему: «Центр творчості та розвитку дітей та підлітків у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, виявляє здібності до продуманих планувальних рішень та до створення фасадної композиції на основі естетики сучасних матеріалів і технологій.

Проєкт Лілії Максимчук на тему: «Культурно-розважальний центр дозвілля та відпочинку у м.Києві», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, справляє потужне враження гострими композиційними рішеннями та цікавим внутрішнім багатофункціональним  простором.

У проєкті Андрія Чередніченка на тему: «Філія ощадбанку у м. Бровари», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено сучасне фасадне рішення з металевим покриттям, що формує образ надійності банківської установи. Звична установа таким чином набуває нового звучання завдяки архітектурному рішенню фасадів та інтер’єру.

По завершенню урочистих захистів дипломних проєктів, члени комісії та викладачі кафедри привітали наших нових бакалаврів і побажали йти далі, не зупиняючись, до професійних та особистих звершень.

Підготував матеріал: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков

Публікація у загальних новинах КНУБА:

http://www.knuba.edu.ua/?p=154670

*********************************************************************

13 липня 2022. Бакалаври кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування успішно захистили дипломні проєкти.

Наприкінці червня відбулись урочисті захисти бакалаврів кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування у формі кількаденної онлайн-конференції. Дипломантів та членів Державної комісії привітав декан архітектурного факультету професор О.В.Кащенко, який наголосив на доцільності продовжувати навчання після бакалаврату на магістратурі нашого університету, і таким чином підвищити далі свою кваліфікацію і відповідний статус. Голова Атестаційної екзаменаційної комісії №4, що розглядала дипломні проєкти кафедри ОААП, – президент Національної спілки архітекторів України Олександр Павлович Чижевський. Також у комісії працювали: професор О.С.Слєпцов (завідувач кафедри ОААП), професор П.П.Безродний, віце-президент НСАУ В.М.Гусаков, професор Ю.І.Серьогін, професор Я.Я.Віг, доцент К.М.Покотило, доцент І.Р.Клімова, доцент О.В.Кривенко та  секретар В.О.Чайка. У цьому році студенти і викладачі під час дипломного проєктування використовували усі опановані останнім часом навички  дистанційної роботи за допомогою цілої низки гаджетів і програм. Таким чином вдалось успішно обійти обставини, які здавались спочатку непереборними. І в умовах, коли велика кількість студентів перебували не вдома і часом не мали доступу до нормального інтернету і комп’ютера, робота все одно продовжувалась. Вимушене збільшення ручної проєктної роботи через тимчасову відсутність комп’ютерів покращило навички академічних ручних форм роботи та навіть доповнило звичну комп’ютерну розробку проєкту. Частина студентів таким шляхом поєднували зроблені ручні частини проєкту з фінішним програмним оформленням. Дипломні проєкти внаслідок вимушеного збільшення ручної роботи виглядають більш художніми і творчими.  Опишемо деякі дипломні проєкти, що є наочними прикладами рівня робіт цього року. 

Проєкт Вікторії Подойніциної на тему: «Готель з оздоровчим центром терасного типу у смт. Верховина Івано-Франківської обл.», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, демонструє вдале архітектурно-просторове рішення великої споруди, яка в умовах природного середовища та крутого рельєфу, терасовано вписується у ландшафт. Готельні номери отримують чудові краєвиди з вікон, а сама споруда є органічною частиною середовища.

У проєкті Романа Олійника на тему: «Водно-рекреаційний центр у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено динамічну форму будівлі з великопрольотними конструкціями та прозорими фасадами, які включають оточуюче середовище до інтер’єру.

Проєкт Олени Святненко на тему: «Центр творчості та розвитку дітей та підлітків у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, виявляє здібності до продуманих планувальних рішень та до створення фасадної композиції на основі естетики сучасних матеріалів і технологій.

Проєкт Лілії Максимчук на тему: «Культурно-розважальний центр дозвілля та відпочинку у м.Києві», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, справляє потужне враження гострими композиційними рішеннями та цікавим внутрішнім багатофункціональним  простором.

У проєкті Андрія Чередніченка на тему: «Філія ощадбанку у м. Бровари», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено сучасне фасадне рішення з металевим покриттям, що формує образ надійності банківської установи. Звична установа таким чином набуває нового звучання завдяки архітектурному рішенню фасадів та інтер’єру.

По завершенню урочистих захистів дипломних проєктів, члени комісії та викладачі кафедри привітали наших нових бакалаврів і побажали йти далі, не зупиняючись, до професійних та особистих звершень.

Підготував матеріал: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков

Публікація у загальних новинах КНУБА:

http://www.knuba.edu.ua/?p=154670

*********************************************************************

ЗАПРОШУЄМО АРХІТЕКТОРІВ МАЙБУТНЬОГО!

Представляємо до уваги абітурієнтів, наших випускників та колег нову відеопрезентацію Кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування Архітектурного факультету КНУБА.

Кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування – найбільша на архітектурному факультеті КНУБА за чисельністю професорсько-викладацького складу. 34 викладача (доктори і кандидати) викладають 55 дисциплін. І студенти отримують дипломи освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» (4 роки) та «магістр» (2 роки) за спеціалізаціями: «Архітектура будівель і споруд: Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура»,«Архітектура будівель і споруд: Інноваційна архітектура». На кафедрі ведеться успішна робота з підготовки аспірантів. За останні 25 років було захищено близько 45 докторських і кандидатських дисертацій.

Наша історія починається ще з 1930 року. А з 2010-х років ми поєднуємо досвід наших старших науковців із сучасними методиками навчання студентів і аспірантів. Гармонійно співіснують спадкоємність і новаторство, наукові дослідження і реальна практика. На кафедрі викладають відомі вчені і видатні архітектори-практики. Зокрема у нас працюють академіки Української Академії Архітектури, Народні та Заслужені архітектори України, Лауреати Державних премій, Почесні реставратори, доктори та кандидати архітектури.

Запрошуємо майбутніх архітекторів та архітекторів майбутнього на навчання!

Завідувач кафедри, професор, доктор архітектури Олег Семенович Слєпцов, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури.

Дивитись відео:

 

****************************************************************

ЗАПРОШУЄМО АРХІТЕКТОРІВ МАЙБУТНЬОГО!

Представляємо до уваги абітурієнтів, наших випускників та колег нову відеопрезентацію Кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування Архітектурного факультету КНУБА.

Кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування – найбільша на архітектурному факультеті КНУБА за чисельністю професорсько-викладацького складу. 34 викладача (доктори і кандидати) викладають 55 дисциплін. І студенти отримують дипломи освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» (4 роки) та «магістр» (2 роки) за спеціалізаціями: «Архітектура будівель і споруд: Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура»,«Архітектура будівель і споруд: Інноваційна архітектура». На кафедрі ведеться успішна робота з підготовки аспірантів. За останні 25 років було захищено близько 45 докторських і кандидатських дисертацій.

Наша історія починається ще з 1930 року. А з 2010-х років ми поєднуємо досвід наших старших науковців із сучасними методиками навчання студентів і аспірантів. Гармонійно співіснують спадкоємність і новаторство, наукові дослідження і реальна практика. На кафедрі викладають відомі вчені і видатні архітектори-практики. Зокрема у нас працюють академіки Української Академії Архітектури, Народні та Заслужені архітектори України, Лауреати Державних премій, Почесні реставратори, доктори та кандидати архітектури.

Запрошуємо майбутніх архітекторів та архітекторів майбутнього на навчання!

Завідувач кафедри, професор, доктор архітектури Олег Семенович Слєпцов, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури.

Дивитись відео:

 

****************************************************************

На кафедрі ОААП організовано співробітництво з бюро ЛІЦЕНЗіАРХ, де викладачі кафедри систематично проходять підвищення кваліфікації, а студенти проходять учбову практику,  приймаючи участь у реальному проектуванні. 

Також найбільш досвідчені співробітники бюро викладають на кафедрі спецкурси та керують курсовим і дипломним проектуванням. 

Завідувач кафедри професор Олег Семенович Слєпцов – творчий керівник Науково-проектного архітектурного бюро “ЛІЦЕНЗіАРХ”. 

30 років тому саме в цей день народилось  Науково- проектне архітектурне бюро ЛІЦЕНЗіАРХ. 

Творчий наробок бюро за ці роки сягне 400 проектів цивільних будівель і комплексів в 60 містах і селах України та закордоном: 

ОАЄ, Португалії, КНР, Туреччині, переважна частина з яких збудована або будується, серед яких більше 100 православних храмів і комплексів. 

Щира подяка колективу талановитих і працьовитих  архітекторів, конструкторів і інженерів!

Про нас

Дивитись відео:

****************************************************************

На кафедрі ОААП організовано співробітництво з бюро ЛІЦЕНЗіАРХ, де викладачі кафедри систематично проходять підвищення кваліфікації, а студенти проходять учбову практику,  приймаючи участь у реальному проектуванні. 

Також найбільш досвідчені співробітники бюро викладають на кафедрі спецкурси та керують курсовим і дипломним проектуванням. 

Завідувач кафедри професор Олег Семенович Слєпцов – творчий керівник Науково-проектного архітектурного бюро “ЛІЦЕНЗіАРХ”. 

30 років тому саме в цей день народилось  Науково- проектне архітектурне бюро ЛІЦЕНЗіАРХ. 

Творчий наробок бюро за ці роки сягне 400 проектів цивільних будівель і комплексів в 60 містах і селах України та закордоном: 

ОАЄ, Португалії, КНР, Туреччині, переважна частина з яких збудована або будується, серед яких більше 100 православних храмів і комплексів. 

Щира подяка колективу талановитих і працьовитих  архітекторів, конструкторів і інженерів!

Про нас

Дивитись відео:

****************************************************************

24.04.2022. SKYTOPTOR 

Професор кафедри Ю.І.Серьогін презентував концептуальний проект.

SKYTOPTOR -це висотна багатофункційна споруда, що містить в собі

щонайменше три опори – будинки (офісно-готельного та житлового призначення) спеціальної форми та змінного перерізу по висоті, які

конструктивно і функціонально об’єднані тороїдальною спорудою овального перерізу (громадського призначення), 

Вся споруда спирається на багатоповерховий підземни фундамент – з функціями торгівлі, паркуваннята інженерного

забезпечення. Ліфтова шахта по висоті за визначеним алгоритмом забезпечена містками-переходами

з будинками-опорами та тороїдальною конструкцією. Таким чином забезпечена статична та 

динамічна стійкість та жорсткість будівлі комплексу в цілому.

В торі розташовані відпочивально-розважальні приміщення.

Skytoptor – Захищено авторським правом. Авторське право зареєстровано 08.12.2020. Опубліковано в монографії Ю.Серьогіна 2021р.

“Наша мрія – побудувати SKYTOPTOR у любій його модифікації у відновленій Україні, або… у любій точці світу, окрім однієї країни!” –

пишуть автори футуристичного проекту.

Дивитись проект:

https://drive.google.com/file/d/13bkfmZymd8b7WcmwKQPfIPinT7SNrCii/view

 
**********************************************************************