Проректор з навчальної роботи та комплексного розвитку

Хоменко Олександр Михайлович (Khomenko Oleksandr) – проректор з адміністративно-господарської роботи. В КНУБА працює з 2016 року. Спочатку прийшов на посаду головного інженера. Потім став проректором з адміністративно-господарської діяльності.

Народився 30 вересня 1981 року в м. Монастирище, Черкаської області.

Будівельна спеціальність завжди була в його планах. Тому він і вирішив вступати до КНУБА. З 1999 по 2004 рік – навчався на факультеті промислового і цивільного будівництва за спеціальністю менеджмент організації.

Після закінчення Університету пішов працювати в будівельну сферу в Києві. Перше місце роботи – виконроб на заводі з виробництва газобетону. Саме тут він отримав справжню виробничу практику. Пропрацював на будівництві до 2016 року, і все згадував Університет, який став для нього рідним за п’ять років навчання і проживання в гуртожитку. Крім того, зрозумів, що саме тут зможе реалізуватися, як менеджер – організатор. Ця робота молодому фахівцю подобалася найбільше. Тому повернувся в рідну alma mater. Вважає, що посада проректора з адміністративно-господарської діяльності опосередковано пов’язана з наукою, освітньою діяльністю, а більше стосується організації роботи працівників і точного виконання поставлених завдань. В принципі, саме цим він займався і на будівництві, тому досвід виконроба був не зайвим. І коли він повернувся в Університет, зайшов у гуртожиток, де жив, то вирішив все старе поміняти на нове, починаючи від дзеркала, в яке ще сам дивився студентом і закінчуючи оздоблюваною плиткою.

Для того, щоб мати можливість здійснювати науково-дослідницьку роботу, паралельно з проректорською, бере участь в діяльності кафедри організації та управління проектами на посаді керівника проходження практики. В основному, завантажує роботою студентів. Розподіляє їх по корпусах, гуртожитках, забезпечує необхідними матеріалами. Завдяки цьому, як кажуть, вбиває двох зайців. Забезпечує проходження практики. І, поступово, оновлює рідний Університет. Робота подобається. Адже поле для діяльності дуже велике.

Зараз працює над докторською дисертацією на тему, що стосується оптимізації затрат у будівництві і контрактної діяльності.

На посаді проректора з адміністративно-господарської роботи мріє, щоб покращення університетської матеріально-технічної бази було не локальним, а загальним. Щоб КНУБА ставав більш дослідницьким закладом, щоб розвивались лабораторії, ставали інтерактивними аудиторії, щоб було де проводити практичні заняття, бо вони дуже важливі. Згадує, як колись, на практичних заняттях випікав газобетон. В маленький алюмінієвий кубик засипали алюмінієву пудру і випікали. Це запам’яталось краще, ніж лекція.

Вільний час присвячує сім’ї. Любить активний відпочинок: виходи в парк або поїздки раз на тиждень. Але буває, що на роботі не все вдається вирішити. І тоді на вихідних доводиться працювати.