Новини,  НОВИНИ ГІСУТ,  Новини кафедри ГІФ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Розпочато спільну роботу викладачів кафедри геоінформатики і фотограмметрії з Відкритим геопросторовим консорціумом (Open Geospatial Consortium)

8 грудня 2022 року Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру набула асоційованого членства у Відкритому геопросторовому консорціумі (Open Geospatial Consortium – OGC). Відповідну угоду про це 6 грудня 2022 року підписав в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.
15 грудня о 16:00 відбулась ознайомча нарада щодо перших кроків у спільній діяльності OGC, Держгеокадастру та Технічного комітету зі стандартизації ТК 103 «Географічна інформація/Геоматика». Зі вступною доповіддю на тему «Introduction to OGC. A short FAQ for the Portal» виступив Тревор Тейлор, старший директор з питань розвитку країн-членів, розповівши про організаційну структуру OGC, про портал, яким користуються розробники стандартів консорціуму. Учасниками від української сторони були представники Держгеокадастру на чолі з Дмитром Макаренко, заступником Голови, викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії (далі – ГІФ) Київського національного університету будівництва і архітектури: Юрій Карпінський – завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор, голова ТК 103; Анатолій Лященко – професор кафедри, доктор технічних наук, професор, член ТК 103; Надія Лазоренко – доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент, член ТК 103; Юлія Максимова – асистент кафедри, кандидат технічних наук, член ТК 103; Данило Кінь – асистент кафедри, аспірант, член ТК 103.
Викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА як члени ТК 103 «Географічна інформація/Геоматика» увійшли до складу робочої групи щодо співпраці з OGC. Також слід зазначити, що викладачі кафедри ГІФ беруть активну участь у розроблені національних та гармонізації міжнародних стандартів серії ISO 19100 «Географічна інформація/Геоматика».
Довідково: Членство в OGC надає можливість доступу до кращих світових практик з розробки стандартів та сервісів у сфері геопросторової інформації для подальшого розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, це також сприятиме обміну досвідом та знаннями для вдосконалення національного геопорталу. Варто зазначити, що у ході розроблення технічного завдання для створення національного геопорталу геопросторових даних, співрозробниками якого є також викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії (Карпінський Ю., Лященко А., Кінь Д.), використовувалися 20 стандартів OGC.
OGC – це міжнародна некомерційна організація, що здійснює діяльність з розроблення стандартів у сфері геопросторових даних і сервісів, створена в 1994 році зі штаб-квартирою у м. Вашингтоні. Організація представляє понад 500 підприємств, державних установ, дослідницьких організацій та університетів з усього світу.
Серед учасників OGC є NASA, Amazon, TRIMBL, GOOGLE, Microsoft, MAXAR, BlackShark, ESA, Apple, Airbus, Esri, Ordance Survey (Великобританія), BKG (ФРН), Kadaster (Королівство Нідерландів), Statens Kartverk (Королівство Норвегія), Міністерство природніх ресурсів Канади.

Новину підготував асистент кафедри ГІФ, Данило Кінь

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram