Новини,  НОВИНИ ГІСУТ,  Новини кафедри ГІФ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Розпочато спільну роботу викладачів кафедри геоінформатики і фотограмметрії з Відкритим геопросторовим консорціумом (Open Geospatial Consortium)

8 грудня 2022 року Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру набула асоційованого членства у Відкритому геопросторовому консорціумі (Open Geospatial Consortium – OGC). Відповідну угоду про це 6 грудня 2022 року підписав в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.
15 грудня о 16:00 відбулась ознайомча нарада щодо перших кроків у спільній діяльності OGC, Держгеокадастру та Технічного комітету зі стандартизації ТК 103 «Географічна інформація/Геоматика». Зі вступною доповіддю на тему «Introduction to OGC. A short FAQ for the Portal» виступив Тревор Тейлор, старший директор з питань розвитку країн-членів, розповівши про організаційну структуру OGC, про портал, яким користуються розробники стандартів консорціуму. Учасниками від української сторони були представники Держгеокадастру на чолі з Дмитром Макаренко, заступником Голови, викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії (далі – ГІФ) Київського національного університету будівництва і архітектури: Юрій Карпінський – завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор, голова ТК 103; Анатолій Лященко – професор кафедри, доктор технічних наук, професор, член ТК 103; Надія Лазоренко – доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент, член ТК 103; Юлія Максимова – асистент кафедри, кандидат технічних наук, член ТК 103; Данило Кінь – асистент кафедри, аспірант, член ТК 103.
Викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА як члени ТК 103 «Географічна інформація/Геоматика» увійшли до складу робочої групи щодо співпраці з OGC. Також слід зазначити, що викладачі кафедри ГІФ беруть активну участь у розроблені національних та гармонізації міжнародних стандартів серії ISO 19100 «Географічна інформація/Геоматика».
Довідково: Членство в OGC надає можливість доступу до кращих світових практик з розробки стандартів та сервісів у сфері геопросторової інформації для подальшого розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, це також сприятиме обміну досвідом та знаннями для вдосконалення національного геопорталу. Варто зазначити, що у ході розроблення технічного завдання для створення національного геопорталу геопросторових даних, співрозробниками якого є також викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії (Карпінський Ю., Лященко А., Кінь Д.), використовувалися 20 стандартів OGC.
OGC – це міжнародна некомерційна організація, що здійснює діяльність з розроблення стандартів у сфері геопросторових даних і сервісів, створена в 1994 році зі штаб-квартирою у м. Вашингтоні. Організація представляє понад 500 підприємств, державних установ, дослідницьких організацій та університетів з усього світу.
Серед учасників OGC є NASA, Amazon, TRIMBL, GOOGLE, Microsoft, MAXAR, BlackShark, ESA, Apple, Airbus, Esri, Ordance Survey (Великобританія), BKG (ФРН), Kadaster (Королівство Нідерландів), Statens Kartverk (Королівство Норвегія), Міністерство природніх ресурсів Канади.

Новину підготував асистент кафедри ГІФ, Данило Кінь

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux