Київський національний університет будівництва і архітектури та Allbau Software GmbH (Allplan a Nemetschek COMPANY) стали партнерами впровадження BIM в Українському освітньому просторі

21.06.2021

Вітаємо викладачів та студентів Київського національного університету будівництва і архітектури та Allbau Software GmbH з підписанням угоди про співпрацю та впровадження ВІМ- технологій в освітні програми КНУБА та Український освітній простір.

У рамках стратегічного розвитку та впровадження ВІМ- технологій в освітній процес ректором Київського національного університету будівництва і архітектури, професором Куліковим Петром Мусійовичем була підписана угода з Allbau Software GmbH (Берлін/Німеччина) ALLPLAN а NEMETSCНEK COMPANY про сприяння до залучення досвіду ВІМ з Німеччини на базі ALLPLAN, з метою забезпечення підготовки фахівців за спеціальностями 191 «Архітектура та містобудування», 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 022 «Дизайн» та інші, для виконання державної програми впровадження ВІМ- технології (Інформаційного моделювання в будівництві).

Окремо потрібно зазначити пункти договору, що дозволять значно розширити в навчальному процесі застосування програмного забезпечення ALLPLAN від NEMETSCНEK COMPANY для ВІМ- проєктування:

• Надання КНУБА інформаційних матеріалів, що стосуються сучасного міжнародного ринку програмних систем конструювання та будівельного проектування, а також методичних матеріалів для навчальних курсів (підручники, навчальні проекти, комп’ютерні презентації, тощо) по Allplan на безоплатній основі.
  • Надання ALLBAU сертифікованого програмного забезпечення для комп’ютерного класу КНУБА безоплатно. Ліцензії надаються строком на 12-18 місяців в кількості 25шт. з подальшим щорічним продовженням терміну дії ліцензій.
  • Надання студентам можливості безоплатне отримання легального програмного забезпечення ALLBAU: Allplan.
  • Організація сертифікації викладачів, студентів та аспірантів КНУБА
  • Залучення КНУБА в систему національних та міжнародних конкурсів студентських проектів, в т.ч. з організацією і оплатою стажування за кордоном.
  • Проведення силами ALLBAU регулярних (по можливості не рідше одного разу на рік) навчальних семінарів для викладачів, студентів та аспірантів.
  • Надання студентам КНУБА планування стажування у замовників ALLBAU в регіоні та допомога у виконанні реальних курсових і дипломних проектів в Allplan.
  • Можливість створення на базі ALLBAU філії кафедри «Інформаційних технологій в будівництві (BIM), Дизайну та Інженерної графіки».

Дізнатися більше про ALLPLAN 👉🏻 https://www.allbau-software.de/index.php/bim.html

Allbau – software
Allplan Campus

Які зрушення очікуються в КНУБА? Завдяки роботі відділу Стратегічного управління КНУБА, начальника відділу – Ільїній Тетяні Анатоліївні та групи ВІМ-КНУБА, її керманича першого проректора КНУБА – Чернишова Дениса Олеговича, були прийняті домовленості про викладання програмного комплексу ALLPLAN:

• на 1-му курсі для студентів спеціальностей 191 «Архітектура та містобудування», 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 022 «Дизайн» – Базовий рівень та вступ до ВІМ- проєктування;
  • на 2-му курсу для студентів спеціальностей 191 «Архітектура та містобудування» та 022 «Дизайн» – Архітектурне та Дизайн проєктування в локальних ВІМ- проєктах;
  • з 2-го курсу для студентів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» – ВІМ- моделювання Залізобетонних Конструкцій;
  • на рівні підготовки «Магістр» для студентів спеціальностей 191 «Архітектура та містобудування», 192 «Будівництво та цивільна інженерія» – Архітектура та Будівництво проєктування з залученням хмарних ВІМ- технологій, виконання міжфакультетських проєктів командами студентів зі зв’язкою Архітектура – Будівельні конструкції.

Куратор Allbau Software GmbH (ALLPLAN GmbH) vs KNUBA:
Кандидат архітектури, доцент кафедри Інформаційних Технологій в Архітектурі, КНУБА – Левченко О.В. (levchenko.ov@knuba.edu.ua)

Матеріал підготовлено:
Кандидат економічних наук, начальник відділу Стратегічного управління КНУБА – Ільїна Т.А.
Директор Allbau Software GmbH, авторизований партнер Nemetschek COMPANY (ALLPLAN GmbH) – Смирнов Ю.О.

21.06.2021