Майстер-класи фахівців-практиків

Майстер-клас координатора парламентської коаліції «Європейська Україна» у ВРУ VIII скликання Андрія Тетерука

Координатор парламентської коаліції «Європейська Україна» у Верховній Раді України VIII скликання Андрій Тетерук 26 травня 2021 року провів майстер-клас для студентів КНУБА, які навчаються за спеціальностями «Політологія» та «Право».

Тема заходу: «Інституційні реформи у контексті здобутків Верховної Ради VIII скликання». Особливу увагу він приділив проблемі ефективності діяльності окремих депутатів та депутатських фракцій, реформам, що були здійснені у сфері національної безпеки, інституалізації української мови як державної тощо. Гаслом свого виступу Тетерук обрав слова відомого німецького канцлера О. фон Бісмарка: «Небажання займатись політикою не звільняє від її результатів».

Надзвичайно пізнавальною зустріч була для студентів ІІ курсу, які саме зараз опановують дисципліну «Сучасний парламентаризм», а в курсі «Неоінституціоналізм та сучасні політичні інститути» вивчають різні типи парламентсько-урядових коаліцій (мінімально виграшних, надмірної більшості та ін.). Й досвід «Європейської України» в цьому контексті цікавий, адже вона на різних етапах включала різну кількість й депутатів, й фракцій. Захід відбувся за сприяння Асоціації українських правників, співпраця з якою кафедри політичних наук і права дала вже чимало плодів: раніше перед студентами виступав один з керівників Асоціації Микола Марченко, а у лютому в КНУБА було проведено конференцію з питань механізмів захисту прав людини.

Майстер-клас адвоката Ганни Вангородської - Адвокат чи штатний юрист - як обрати кар’єру?

Для студентів ОПП «Будівельне та містобудівне право» відбувся майстер-клас «Адвокат чи штатний юрист: як обрати кар’єру?» Його провела викладачка кафедри, діючий адвокат Ганна Вангородська. Йшлося про те, як почати кар’єру юриста, чи необхідно здавати кваліфікаційний екзамен та коли. Визначили основні «вимоги» до професії юриста, плюси і мінуси кар’єри юриста в штаті юридичної компанії, in-house lawyer, чи самозанятої особи. Студенти почули всю внутрішню кухню їх можливого майбутнього. Захід відбувся в рамках роботи Юридичної клініки КНУБА, керівником якої є Г.Вангородська.

Майстер-клас фахівця-практика з судової психіатрії Сергія Жабокрицького

Лекцію студентам, які навчаються за спеціальностями як «Право», так й «Політологія», прочитав фахівець з судової психіатрії, кандидат медичних наук та магістр права, колишній доцент та професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національної академії прокуратури та низки інших ЗВО – Сергій Вікторович Жабокрицький. Тема лекції була присвячена юридично значимим емоційним станам.

Майстер-клас провідного експерта асоціації українських правників з конституційного та виборчого права Миколи Марченка на тему «Представництво у конституційному провадженні»

19 травня 2021 р. до КНУБА завітав к.ю.н., провідний експерт з конституційного та виборчого права Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» Микола Марченко.

Він провів для студентів, які навчаються за освітніми програмами «Будівельне та містобудівне право» та «Політичний менеджмент», майстер-клас на тему представництва у конституційному процесі.

Сам пан Марченко кількаразово виступав представником при розгляді справ у КСУ. Тому для студентів був цікавим аналіз того, хто може бути суб’єктом конституційних подань та конституційних скарг і яким чином здійснюється їх розгляд (яким чином слід скласти конституційну скаргу, формувати аргументацію). 

Майстер-клас був корисним не лише студентам-юристам, а й політологам, адже, як зазначив М. Марченко, видатний правник В. Старосольський називав конституційне право політичним, а події навколо КСУ та розгляд ним справ є складовою політичних подій. Стрім майстер-класу здійснювався у Microsoft Teams, завдяки чому до заходу підключились заочники та деякі студенти денної форми, заняття у яких відбуваються онлайн.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram