Новини,  НОВИНИ ГІСУТ,  Новини кафедри ГІФ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Друга онлайн нарада викладачів кафедри ГІФ з представниками OGC щодо подальшої співпраці у сфері стандартизації географічної інформації

20 грудня 2022 р. відбулась друга онлайн нарада української робочої групи з представниками OGC, а саме Скотом Сіммонсом – старшим спеціалістом з питань стандартів. На нараді були присутні представники Держгеокадастру на чолі із заступником Голови Дмитром Макаренко, викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії (далі – ГІФ) Київського національного університету будівництва і архітектури: Юрій Карпінський – завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор, голова ТК 103; Анатолій Лященко – професор кафедри, доктор технічних наук, професор, член ТК 103; Надія Лазоренко – доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент, член ТК 103; Юлія Максимова – асистент кафедри, кандидат технічних наук, член ТК 103; Данило Кінь – асистент кафедри, аспірант, член ТК 103.
В рамках другої наради було познайомлено учасників із діючими робочими групами в OGC, які розробляють стандарти для різних галузей економіки та вирішення нагальних проблем у навколишньому середовищі. Особливу увагу було зосереджено на порядок розроблення стандартів, їх етапність, ключові моменти кожного етапу, тривалість процесу розроблення та погодження стандартів.
Професори Юрій Карпінський та Анатолій Лященко подякували представникам OGC за сприяння розвитку та поширенню стандартів з відкритою ліцензією (тобто безкоштовних для користувача) на території Східної Європи, за можливість набути новий досвід і бути корисними у команді OGC, надавши членство Україні в консорціумі, і обговорили питання підвищення кваліфікації викладачів та залучення їх до робочих груп OGC надалі. Також учасники порушили питання щодо дослідження стандартів OGC API, Features and Geometries JSON, GeoPackage, Features API для розвитку національної інфраструктури геопросторових даних.

Новину підготував асистент кафедри ГІФ, Данило Кінь