Форуми, майстер-класи, професійний розвиток

22–23 серпня 2022 року у межах програми “Цифрові інструменти Google для освіти”, яка здійснюватиметься протягом 2022–2023 навчального року, викладачі кафедри будівельних машин взяли участь у вебінарах для педагогічних, науково-педагогічних працівників та керівників закладів освіти. Під час вебінарів були представлені: особливості організації освітнього процесу з використанням Chromebook у професійній діяльності; як оновити пристрої за допомогою Chrome OS Flex; комплексні моделі та рішення щодо використання цифрових інструментів Google в діяльності різних закладів освіти; ініціатива щодо формування бази прикладів використання цифрових інструментів Google для різних навчальних дисциплін; особливості використання пристроїв Chromebook та комп’ютерів з Chrome OS Flex для організації освітнього процесу; організація дослідно-експериментальної та управлінської діяльності на базі рішень Google Workspace for Education; процедура подання заявки від закладу на отримання статусу “Заклад освіти – учасник програми Google for Education”.

З 25 липня до 21 серпня 2022 року за підтримки Міністерства освіти і науки України та Google Україна проведено онлайн-курс цифрових інструментів Google для освіти. Викладання навчального матеріалу здійснювалося послідовно на базовому рівні (застосування 📲 мобільного пристрою), середньому рівні (вебпереглядач 💻 Google Chrome) та поглибленому рівні (операційна система 💻 Chrome OS).

Учасники курсу, серед яких в.о. завідувача кафедри будівельних машин Володимир Рашківський, доценти Євгеній Горбатюк, Максим Балака, Олександр Марченко й асистент Олександр Тетерятник, опанували три модулі базового рівня із застосуванням 📲 мобільного пристрою. Така можливість гнучко використовувати цифрові інструменти Google з різних пристроїв сприяє підвищенню ефективної організації дистанційного навчання і підвищення якості освітнього процесу. Середній та поглиблений рівні 💻 обсягом в один навчальний модуль кожен, були доступні для учасників, які успішно завершили навчання відповідно за базовим та середнім рівнями в межах однієї сесії.

30 червня 2022 року викладачі та аспіранти кафедри будівельних машин взяли участь у вебінарі “Використання хмарних сервісів Microsoft Teams для організації освітнього процесу в закладах освіти”. Протягом онлайн-заходу було розглянуто практичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладі освіти з використанням платформи Microsoft Teams. Такий захід сприятиме насамперед опановуванню сучасними та ефективними технологіями дистанційного навчання на базі рішень Microsoft. Вебінар провела компанія Silvery на платформі YouTube за підтримки Міністерства науки та освіти України, Державної наукової установи “Інститут освітньої аналітики”, EU4Skills та компанії Microsoft.

Викладачі кафедри машин та обладнання технологічних процесів (Євген Міщук, Олександр Дьяченко, Віталій Лесько) та кафедри будівельних машин (Дмитро Міщук) разом зі студентами спеціальності 133 “Галузеве машинобудування” взяли участь в онлайн воркшопі із прикладного застосування програми ELECTUDE – симулятора для технічного обслуговування машини.

ELECTUDE – це віртуальна платформа, яка застосовується американськими університетами та низкою європейських закладів освіти для професійного навчання спеціалістів з сервісного обслуговування, діагностики й ремонту автомобілів і будівельної техніки та фактично є закордонним стандартним інструментом для підготовки фахівців зі спеціальності 133 “Галузеве машинобудування”.

Дана платформа розроблена Нідерландськими інженерами і являє собою симулятор віртуальної станції технічного обслуговування автомобілів. Симулятор працює у вигляді WEB застосунку, який адаптований під персональні комп’ютери, планшети, мобільні телефони.

Симулятор пропонує віртуальний набір сучасного обладнання реального підприємства з технічного обслуговування і ремонту автомобілів та містить велику базу навчального матеріалу й реальних практичних задач з якими доведеться мати справу інженеру-механіку.

Цієї весни Київський національний університет будівництва і архітектури став другим українським закладом вищої освіти, який отримав доступ до платформи від компанії ELECTUDE. Наразі таких закладів освіти в України, які працюють з даною платформою вже понад 50, що вказує на активну зацікавленість отримати технічними університетами сучасний закордонний інструмент навчання.

Під час воркшопу були продемонстровані можливості симулятора ELECTUDE для розв’язання задач діагностики електросистеми сучасного автомобіля з бортовим комп’ютером. Система ELECTUDE містить три основні розділи: основи автомобілів, електричний привід, вантажний транспорт. ELECTUDE також входить до програми міжнародних змагань WorldSkills Championship, що каже про авторитетність такого електронного продукту, якому довіряють багато закордонних компаній.

19 жовтня 2021 року відбулась підсумкова онлайн-трансляція курсу “Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти”, який був організовано Міністерством освіти і науки України за підтримки Google Україна в період з 04 по 18 жовтня 2021 року.

Курс спрямований на розвиток та вдосконалення інформаційно-цифрової компетентності, формування вміння створювати інноваційні продукти в освітній діяльності та організовувати дистанційне навчання. У цьому заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри будівельних машин (в.о. завідувача кафедри, доцент Володимир Рашківський, доценти Дмитро Міщук і Максим Балака) і кафедри машин та обладнання технологічних процесів (доценти Микола Клименко, Ігор Косминський, Максим Делембовський).

Базовою тренінговою платформою навчального курсу виступив суб’єкт підвищення кваліфікації “Академія цифрового розвитку”. Навчання проводилось сертифікованими тренерами Google for Education Антоніною Букач, Олегом Стечкевичем, Ольгою Богдановою, Ольгою Захар і Світланою Мотижен на сайті курсу та освітньому каналі, у віртуальних кімнатах Google Класів з можливими консультаціями в Google Meet.

Під час навчання вивчались наступні цифрові інструменти: Gmail, Google Клас, Google Meet, Google Календар, Google Keep, Google Диск, Google Документи, Google Таблиці, App Sheet, Google Презентації, Google Форми, Google Jamboard, Google Мої карти, програма “Місцевих експертів”, Google Сайти, Google Тренди, Google Академія, Google Групи, Google Сповіщення, доповнення до об’єктів Google Диску, Google Chrome, Google Довідка, Google Центр безпеки, можливості Google Workspace.

За результатами виконання понад 80 % загального обсягу завдань курсу і підсумкового тестування понад 80 % максимально можливої кількості балів учасники отримали електронні сертифікати про успішне завершення навчання за програмою “Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти” в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS).

В рамках співпраці між Київським національним університетом будівництва і архітектури та компанією “Інформаційні технології САПР”, у період з 13 по 15 вересня 2021 року на кафедрі будівельних машин факультету автоматизації і інформаційних технологій відбулося навчання викладачів на тему “Нові можливості Компас-3D”, яке провів технічний спеціаліст компанії “Інформаційні технології САПР” Олександр Верстюк.

Компас-3D – інтерактивний графічний редактор з сучасним інтерфейсом та інструментальними засобами, які дозволяють створювати твердотілі об’єкти з використанням набору параметричних тіл для виконання проєктно-конструкторських, технологічних та дизайнерських робіт у машинобудуванні, приладобудуванні, будівництві, архітектурі.

Так викладачі, серед яких були присутні в.о. завідувача кафедри будівельних машин, доцент Володимир Рашківський, доценти Євгеній Горбатюк, Дмитро Міщук, Максим Балака, асистент Олександр Тетерятник і доцент кафедри машин та обладнання технологічних процесів Максим Делембовський, мали змогу ознайомить з усіма ключовими нововведеннями та поліпшеннями у базовому функціоналі нової версії системи автоматизованого проєктування Компас-3D.

Під час проведеного курсу навчилися новим прийомам роботи для швидкого і точного креслення, створювати тривимірні деталі та складальні одиниці, розробляти та застосовувати бібліотеки елементів, отримувати на основі запроєктованих тривимірних моделей пов’язані комплекти конструкторських документів. По завершенню навчання кожен з викладачів отримав сертифікат.

Кафедра будівельних машин щиро вдячна директору компанії “Інформаційні технології САПР” Олександру Вінніку за можливість навчання та висловлює сподівання на подальшу співпрацю!

3 червня 2021 року на кафедрі машин і обладнання технологічних процесів відбувся Workshop за напрямом “Основи IoT в промисловому виробництві”. Даний практичний Workshop був завершальним етапом з імплементації курсу “IoTFundamentals: ConnectingThings KNUCA 2021” від компанії Cisco, який викладається в рамках співпраці за грантовою програмою.

Упродовж березня-травня студенти, які виявили бажання отримати досвід застосування IoT, проходили теоретичні заняття під керівництвом доцента кафедри машин і обладнання технологічних процесів, кандидата технічних наук Міщука Є. О., а після успішного завершення теоретичної частини – випробували свої знання на практичних макетах.

На Workshop  був присутній провідний експерт Cisco Talos з аналітики загроз Дмитро Коржевін, який розповів про перспективність застосування IoT у світі, основні проблеми захисту пристроїв і даних на них та про промислові рішення Cisco в сфері IoT.

Cisco є провідною компанією за напрямом IoT у світі, яка пропонує як інфраструктуру, так і готові рішення в пристроях. Застосування IoT в промисловості має велику перспективу, бо дозволяє суттєво підвищити ефективність будь якого підприємства за рахунок автоматизації повного циклу виробництва і, зокрема, будівельного. Особливий інтерес на сьогодні становлять системи цифрових двійників машин для виробництва будівельних матеріалів та будівельних машин, якими можна керувати через мережу Internet. Саме тому під час роботи Workshop основну увагу приділено машинам та майбутнім інженерам з механічної інженерії спеціальності “Галузеве машинобудування”, підготовка яких відбувається в Київському університеті будівництва і архітектури.

Якщо Вас зацікавив курс “IoTFundamentals” і Ви здобувач КНУБА, запрошуємо до співпраці та навчання. Курс відкритий до кінця 2021 року за посиланням https://lms.netacad.com/course/view.php?id=156932.

В організації та проведенні Workshop взяли участь завідувач кафедри машин і обладнання технологічних процесів І. І. Назаренко,  провідний експерт CiscoTalos з аналітики загроз Дмитро Коржевін, доцент Міщук Є. О., доцент Дьяченко О. О., доцент кафедри будівельних машин Міщук Д. О.

У листопаді 2020 року представниками кафедри машин та обладнання технологічних процесів факультету автоматизації і інформаційних технологій проведено значну роботу з організації підписання та впровадження в освітньому процесі  потужного програмного продукту SolidWorks компанії Dassault Systemes. SolidWorks – це всесвітньо відома система автоматизованого проєктування, побудована на базі платформи Dassault Systemes 3DEXPERIENCE. Вона охоплює весь процес розробки промислових виробів і, зокрема, допомагає вирішувати складні завдання, що виникають при конструюванні різного роду об’єктів та деталей.

Можливість повноцінного використання програмного продукту SolidWorks в освітньому процесі значно підвищує професійний рівень майбутніх фахівців. Відповідно до підписаного меморандуму з Softico, що є офіційним дистриб’ютором рішень SolidWorks, студенти матимуть можливість проходити сертифікацію та відповідно отримувати офіційні сертифікати з підтвердженим рівнем володіння даним програмним продуктом.

На сьогодні отримано понад 2000 студентських ліцензій з можливістю повноцінного використання програмного продукту SOLIDWORKS в навчальних цілях. Відповідальним керівником з використання та впровадження програмного продукту в університеті є доцент кафедри машин та обладнання технологічних процесів Делембовський Максим Михайлович.

17 квітня 2018 року в Київському національному університеті будівництва і архітектури вперше відбувся “Форум роботодавців та День кар’єри”. Захід організовано спільними зусиллями адміністрації університету, Молодіжної наукової ради, компанії “Будівельний Кадровий Портал” та представників студентського самоврядування.

У заході взяли участь близько 1000 студентів, як випускових курсів, так і тих, хто бажає вже сьогодні дізнатись більше про подальше працевлаштування та варіанти практики за спеціальністю.

Студентам були запропоновані такі активності: ярмарок вакансій, де кожен охочий зміг поспілкуватись з роботодавцями, подати свої резюме, заповнити анкети учасника та обрати для себе майбутню професію; мотиваційні презентації компаній та обмін досвідом професіоналів щодо успішного працевлаштування та кар’єрного зростання молодого покоління.

Для роботодавців було представлено виставку наукових робіт та досягнень студентів всіх факультетів КНУБА. Усі охочі могли переглянути презентації факультетів та поспілкуватись з їх представниками.

В рамках Форуму роботодавців було проведено Круглий стіл за участі керівників університету, представників провідних будівельних компаній, національних професійних спілок та профільних вищих навчальних закладів, де обговорювались актуальні проблеми та нові підходи у розв’язання питань якості освіти та працевлаштування, а саме:

  1. Конкурентоздатність вітчизняної архітектурно-будівельної освіти.
  2. Масовий відтік кадрів за кордон та створення конкурентних умов праці в Україні.
  3. Подолання розриву між теорією і практикою. Дуальна освіта, ефективність виробничої практики.
  4. Освітні патерни у системі підбору персоналу. Проблеми HR відділів при підборі фахівців, проблеми залучення непрофільних HR агенцій.
  5. Спеціальні програми підготовки, цільові стипендії та гранти для студентів.
  6. Працевлаштування студентів. Суміщення з навчанням. Створення інформаційного каналу між студентом та роботодавцем.

Серед представлених компаній були: ПрАТ “Вентиляційні системи”, ТОВ SMP 3D, SBID Ukraine, ТОВ “БК “Інтергал-Буд”, ПБГ “Ковальська”, ТОВ “Центр Стандарт Парк”, ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, ТОВ “ДІМ”, ТМ KOUTEX, ПрАТ “Домобудівний комбінат №4”, PERI Україна, ТОВ “НВП “Полімерні інноваційні матеріали”, ТОВ “АЕРОК”, ГК “Евроизол”, ТОВ “Проексп”, ПрАТ “Слобожанська будівельна кераміка”, Управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у м. Києві, ТОВ “Досвід 2002”, ПАТ “КИЇВГАЗ”, ДП “Вайлант група Україна”, ТОВ “Проком”, ТОВ “Швидкі надійні з’єднання”, ТОВ “СіАрЕйч Україна”, Студія інтер’єрного дизайну Наталії Большакової, ПП “Ремводпласт плюс”, ТОВ “ЦТР-груп”, ТЕПЛОЕНЕРГО, Енергосервісна компанія Адамсон, ТОВ “Світ ІТ”, Архіматика, ТОВ “Фомальгаут Полімін”, FADO, ТОВ “Хілті” та інші.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux