Питання військово-політичної безпеки України стосуються не лише політичного управління, а й інших сфер суспільного життя, включно просторове планування на державному, регіональному та локальному рівнях. Їх значущість зростає, зокрема, з огляду на перспективи реінтеграції територій та відновлення інфраструктури Донбасу та Криму.

Тому цілком логічно, що директор Центру інформації та документації НАТО в Україні пані Барбора Маронкова проявила інтерес до студентів факультету урбаністики та просторового планування, освітні програми яких є дисциплінарні та охоплюють сфери просторового планування, нормативно-правового регулювання та політичного управління просторового розвитку.

Перша лекція пані Маронкової з циклу «Що таке НАТО», що відбулась 3 жовтня, була присвячена цілям діяльності Північноатлантичного альянсу, історії його становлення та принципам роботи НАТО. Лекція викликала велику зацікавленість студентів та викладачів факультету. По закінченні слухачі ставили лекторці численні проблемні питання, на які вона надавала детальні змістовні відповіді. Пані Барбора залишилася задоволеною рівнем підготовки та ерудицією наших студентів.

Зазначимо, що лекція проводилася англійською мовою, знання якої сьогодні є обов’язковою умовою успішної професійної діяльності, та показала, що наші студенти вже сьогодні готові вести діалог з закордонними партнерами.

Надія Гербут, доцент