Центр інжинірингу та експертизи

Директор

Головний науковий співробітник, доктор технічних наук, професор кафедри будівельних технологій, дійсний член Академії будівництва України, провідний експерт з технічного обстеження, інженер-проектувальник  у частині технології будівельного виробництва Молодід Олександр Станіславович

Коротко про нас

Центр інжинірингу та експертизи надає повний спектр послуг, що повʼязані із обстеженням будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану, проведенням науково-технічних супроводів будівельних об’єктів, розробкою проектно-технологічної документації та проектів на підсилення будівельних конструкцій, проведенням наукових досліджень будівельних процесів, розробкою інструктивних документів та написанням навчальних книг.
Снимок экрана 2022-10-04 в 18.42.36

Обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану

Обстеження будівель і споруд включає методи і способи контролю та встановлення якості будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та виконаних робіт, допустимих відхилень будівельних конструкцій від проектних положень, несучих можливостей, експлуатаційної придатності окремих будівельних конструкцій, конструктивних рішень будівельних конструкцій і будівлі в цілому. Основною метою обстеження будівельних конструкцій є встановлення їх фактичного технічного стану, несучої здатності та експлуатаційної придатності.

Підрозділ укомплектований обладнанням для встановлення наступних параметрів будівельних конструкцій: руйнівне та неруйнівне визначення міцності бетону, цегли та будівельних розчинів; визначення параметрів армування конструкцій неруйнівними методами; визначення товщини сталевих конструкцій з одностороннім доступом; дефектоскопія сталевих констркцій;визначення товщини захисного покриття металевих конструкцій; встановлення вологості конструкцій; визначення адгезії захисних покриттів до основи (облицювання, штукатурки); встановлення просторового положення конструкцій (прогини, деформації).

Просто про складне

Обстеження будівель

  • Патріарший собор Воскресіння Христового у м. Києві з метою встановлення необхідності виконання гідроізоляційних робіт;
  • Будівля “АРЕНА-СІТІ” по вул. В. Васильківська/Басейна 1-3/2    у м. Києві;
  • Технічне обстеження Бориспільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 по вул. Михайла Калмикова, 7 в м. Бориспіль Київської області;
  • Обстеження технічного стану по об’єкту «Капітальний ремонт навчального корпусу по вул. Освіти, 6;
  • Технічне обстеження будівлі магазину Billa по вул. Михайла Гришка, 3 Дарницького району м. Києва.

Обстеження споруд

  • Конструкції перегонного тунелю між станціями “Нивки” та “Берестейська” Святошинсько-Броварської лінії Київського метрополітену;
  • Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива ВВЕР АЕС України;

Обстеження інженерних мереж

  • Головного каналізаційного колектору у м. Київ;
  • Технічний стан вуличної каналізації по Оболонському проспекту у м. Київ;
  • Водовід №1 від Дніпровської водопровідної станції до насосної станції «Смородинська» (від вул. С. Скляренка, 9/2 до просп. С. Бандери) в Оболонському районі м. Києва;
  • Обстеження та загальна оцінка технічного стану будівельних конструкцій колектора по об’єкту «Будівництво каналізаційного колектора по вул. Стеценка з метою ліквідації КНС «Нивки». Коригування»;

Актуально на даний час – повоєнна відбудова

Спеціалісти Центру мають великий досвід обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів. Проведені обстеження на територіях смт Бородянка, смт Гостомель та м. Ірпінь. Сумарно, обстежено понад 200 обʼєктів, які пошкоджені внаслідок повномасштабної збройної агресії зс рф. Обстеження проведені відповідно до “Методика обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів, що затверджена наказом Міністерства розвитку громад та територій України 28.04.2022 року № 144 (65)”, а також інших нормативно-правових актів та державних стандартів і норм.

Окрім обстежень, наші фахівці спеціалізуються на розробленні проектів на відновлення та підсилення будівельних конструкцій, що постраждали внаслідок воєнних дій.

Коротко про головне

Технічне обстеження пошкодених обʼєктів
Процес проведення технічного обстеження
Заключення про проведення технічного обстеження

Обстеження пошкоджених війною будинків, будівель та споруд проводиться з метою фіксації пошкоджень, які були їм завдані в результаті військових дій. Коректна фіксація пошкоджень є основою для відновлення пошкоджених будинків, будівель та споруд, а також є підставою для виплати компенсації власникам таких обʼєктів нерухомості. 

Згідно із діючими нормативними документами, усі пошкоджені будинки, будівлі та споруди поділяються на три категорії за пошкодженнями, які вони отримали. Перша категорія - це незначні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій, які не спричиняють перехід будівельних конструкцій до першої чи другої групи граничних станів. Друга категорія - це значні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій, відновлення яких проводиться шляхом капітального ремонту усього обʼєкту, або його складових частин. Третя категорія - це такі пошкодження будинку, будівлі чи споруди, при який обʼєкт технічного обстеження втрачає економічну цінність й існує імовірність самовільного руйнування обʼєкту, для таких обʼєктів проводиться їх демонтаж.

 

Обстеження пошкоджених будинків, будівель та споруд проводиться шляхом інспекції відкритих та прихованих будівельних  конструкцій. Таке обстеження може проводитися як візуально, так і з використанням інструментів. Необхідність проведення інструментального обстеження встановлюється на основі дефектів та пошкоджень, які отримав обʼєкт внаслідок військових дій.

Центр інжинірингу та експертизи має у своєму розпорядженні необхідну кількість інструментарію, який дозволяє проводити не тільки візуальні обстеження, а й проводити комплексні візуально-інструментальні обстеження. Окрім цього, за необіхідності, співробітники центру інжинірингу та експертизи можуть проводити перевірочні розрахунки будівельних конструкцій із врахуванням дефектів та пошкоджень, які були виявлені у процесі візуального чи візуально-інструментального обстеження. 

Всі резуальтати проведеного обстеження оформлюють у звіт про технічне обстеження. У звіті про технічне обстеження наводять резуальтати візуального чи візуально-інструментального обстежння, загальний технічний стан обстеженого обʼєкту, категорію пошкоджень обстеженого обʼєкту, висновки про проведене обстеження, а також, рекомендації, щодо подальшої експлуатації обʼєкта. Дефекти та пошкодження обʼєкту, які були отримані внаслідок військових дій, можуть бути відображені на картах дефектів та пошкоджень (дефектних схемах). Заключення про проведення обстеження, є основою для подальшого відшкодування державою завданих збитків, які повʼязані із військовими діями.

Науково-технічний супровід будівельних об`єктів

Науково-технічний супровід регламентується ДБН В.1.2-5:2007 «Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об`єктів. Науково-технічний супровід будівельних об`єктів». Метою науково-технічного супроводу є вирішення проблем, які не обумовлені нормативними документами та можуть виникнути на різних етапах життєвого циклу будівельного об’єкта. Головним завданням супроводу є забезпечення вирішення містобудівних,архітектурних, конструктивно-технічних та будівельно-технологічних проблем з мінімальним ризиком помилок в умовах, що не регламентовані чинними нормами і стандартами, та за відсутності достатнього досвіду або прямих аналогів у вітчизняній та світовій практиці.

Основними видами робіт з супроводу є обстеження, науково-дослідні роботи, спостереження за технічним станом об’єкта, прогноз,пошукові й проєктні розробки технічних та будівельно-технологічних рішень, визначення характеристик будівельних матеріалів, перевірка відповідності вимогам будівельних норм і технічної документації окремих конструкцій та прийнятих конструктивних рішень, інженерні вишукування, аналіз технічних рішень щодо відповідності встановленим вимогам тощо.

Приклади виконаних робіт з науково-технічних супроводів

  • “Реконструкція каналізаційного колектора Д=800-900-2000мм по вул. Вербовій на ділянці від ствола гасіння напірних колекторів КНС “Ленінська кузня” до КНС “Оболонь” в Оболонському районі м. Києва;
  • Науково-дослідні роботи на об’єкті “Будівництво ділянки метрополітену від дамби Русанівських садів до станції метрополітену “Райдужна” в складі проєкту “Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві”
  • Виконання протиаварійних заходів на шляхопроводі на ПК 85 + 15 на Кільцевій дорозі, проспект Леся Курбаса в м. Києві;

Розроблення проектів на підсилення конструкцій, або на капітальний ремонт будівель та споруд

Капітальний ремонт – сукупність робіт на об’єкті будівництва, введеному в експлуатацію в установленому порядку, без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення, що передбачають втручання у несучі та огороджувальні системи при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення його експлуатаційних показників, а також благоустрій території.
За потреби можна розробити проект на підсилення окремих будівельних конструкцій.

Співробітники центру спеціалізуються на проектуванні відновлення експлуатаційної придатності залізобетонних та кам’яних конструкцій передовими методами. Зокрема, з використанням сучасних методів склеювання тріщин в конструкціях їх ін’єктуванням, відновлення геометрії пошкоджених конструкцій та підсилення конструкцій вуглецевими (карбоновими) ламелями (волокнами) (зовнішнім армуванням).

Також наші фахівці розробляють проектну документацію на закріплення основ та підсилення фундаментів ін’єктуванням поліуретанових матеріалів. Такий спосіб підсилення широко розповсюджений у світі завдяки простоті та швидкості виконання робіт.

Приклади виконаних робіт з підсилення та капітального ремонту

  • Робочий проект на підсилення плит перекриття на обʼєкті в Івано-Франківської обл;
  • Підсилення балочних плит перекриття торгово-офісно-розважального центру у м. Київ;
  • Проект на підсилення окремих залізобетонних конструкцій зовнішнім армуванням (вуглецевими ламелями) на будівлі у м. Київ;

Наукові дослідження будівельних процесів

Наукові дослідження будівельних процесів – комплекс теоретичних та експериментальних досліджень спрямованих на виявлення оптимальних технологічних рішень, які забезпечать високі експлуатаційні показники виготовлених будівельних конструкцій або зведених будівель та споруд. При цьому будівельні роботи виконуватимуться при обґрунтованій трудомісткості та тривалості робіт. Зокрема такі дослідження актуальні при розробленні нових технологій будівництва, або оптимізації чи покращенні існуючих.

Приклади виконаних робіт із наукових досліджень

  • Програмне моделювання будівельних процесів для розроблення проектних рішень по обʼєкту “Будівництво ділянки метрополітену від дамби Русанівських садів до станції метрополітену “Райдужна” в складі Проекту “Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві”.
  • Експериментальні дослідження можливості підсилення пальових фундаментів з використанням поліуретанового матеріалу SPT Resins®;
  • Серії експериментальних досліджень з відновлення та підсилення бетонних та кам’яних конструкцій зовнішнім армуванням (вуглецевими волокнами та ламелями);
  • Експериментальні (стендові) дослідження спрямовані на виявлення можливості зниження водопритоку через ґрунт основи тунелю ін’єктуванням в неї поліуретанових матеріалів.
  • Розробка рекомендацій на герметизацію пошкоджених місць примикання склопластикових труб до зовнішнього залізобетонного конструктиву камер на об’єкті будівництва «Реконструкції камер КК7, КК8, КК1а перемички між Лівобережним колектором та каналізаційною станцією «Позняки» по вул. Колекторна, 1 у Дарницькому районі м. Києва.
  • Склеювання дрібних тріщин в залізобетонних конструкціях їх просоченням;
  • Підсилення залізобетонних конструкцій зовнішнім армуванням у тому числі і вуглецевими ламелями і стрічками;
  • Підсилення кам’яної кладки зовнішнім армуванням;
  • Відновлення захисного шару залізобетонних конструкцій.

Розроблення проектно-технологічної документації

(ПОБ, ПВР, ТТК, ТК)

Проект організації будівництва (ПОБ) – вид проектно-технологічної документації у складі проєкту, яка містить рішення з організації будівництва об’єкта в цілому та, за необхідності, черги, пускового комплексу, відокремленої частини, частини об’єкта будівництва, підготовчих робіт.

Проєкт виконання робіт (ПВР) – вид проектно-технологічної документації, яка розробляється на основі робочої документації та проекту організації будівництва і визначає та деталізує технологію, організацію та умови виконання будівельних робіт.

Приклади виконаних робіт:
  • ПВР на демонтаж існуючих в’язей та влаштування нових на об’єкті «Реконструкція з розширенням існуючого комплексу будівель і споруд під багатофункціональний комплекс на просп. Правди, 47 у Подільському районі м. Києва»;
  • Проєкт виконання робіт на окремі види робіт при будівництві «Комплексу вітроенергетичних установок «Азовінвестором» електричною потужністю 42,5 МВТ на території Володимирської та Радивонівської сільських рад Якимівського району Запорізької області. Етап 1. Будівництво ВЕС 445 МВТ»;
  • Типова технологічна карта на відновлення історичних цегляних та камʼяних історичних конструкцій за технологією «Мapeі»

Наші обличчя

Молодід Олександр Станіславович

Олександр
МОЛОДІД

Доктор технічних наук, провідний експерт із технічного обстеження, інженер проєктувальник у частині технології будівельного виробництва, професор кафедри будівельних технологій
Плохута Руслана Олександрівна

Руслана
ПЛОХУТА

Доктор філософії в галузі будівельних технологій, доцент кафедри теоретичної механіки, асистент кафедри будівельних технологій
Мусіяка Іван Вікторович

Іван
МУСІЯКА

Інженер, аспірант кафедри будівельних технологій

Колектив Центру інжинірингу та експеризи, здобутий на практиці досвід, висвітлює в наукових публікаціях та навчальних книгах, а результати наукових досягнень патентує

  1. Терновий В. І., Молодід О. С., Уманець І. М. Бурові роботи у будівництві: навч. пос. Київ: КНУБА, 2016, 84 с.
  2. Терновий В. І., Уманець І. М., Саушева Л. С., Молодід О. С. Ущільнення ґрунтів у будівництві: навч. пос. Київ: КНУБА, 2016. 128 с.
  3. Савйовський В. В., Молодід О. С. Зведення спеціальних будівель і споруд: навч. пос. Київ: Ліра-К, 2019. 248 с.
  4. Молодід О. С., Плохута Р. О., Колесніков В. О. Спосіб підсилення залізобетонних конструкцій приклеюванням склосітки: пат 114091 Україна: E04B 1/62; E04G 23/02. № u201609750; заявл. 22.09.2016; опубл. 27.02.2017, Бюл. № 4.
  5. Молодід О. С. Спосіб підсилення залізобетонних та кам’яних колон (пілон): пат 124228  Україна:  E04G 23/02. № u201710926; заявл. 09.11.2017; опубл. 26.03.2018, Бюл. № 6.
  6. Резніченко В.В., Резніченко І.В., Молодід О.С. Спосіб герметизації стиків, швів, тріщин, порожнин у будівельних конструкціях: Патент на вихід № 124654 від 21.10.2021 р.
  7. Молодід О.С., Плохута Р.О., Мусіяка І.В., Богдан С.М., Ященко Є.С., Спосіб влаштування вогне- та термозахисту конструкцій, що підсилені зовнішнім армуванням, приклеєним на клей з низькою вогне- та термостійкістю. Патент на корисну модель № 149375 від 10.11.2021 р.
  8. Molodid O. S. Strengthening of reinforced concrete beam structures using external reinforcement. Efficiency research. Organizational and technological model engineering in the construction industry: collective monograph. Lviv-Toruń: Liha-Pres, 2019. P. 69–78.
  9. Molodid O. S. Study of the technology of strengthening brick walls by external reinforcement. Organizational and technological, economic quality control aspects in the construction industry: collective monograph. Lviv-Toruń: Liha-Pres, 2019. P. 93–109.
  10. Molodid O. S. Study of the technology of strengthening reinforced concrete columns by external reinforcement. Technical and economic aspects of real estate properties: collective monograph. Lviv-Toruń: Liha-Pres, 2019. P. 101–117.
  11. Молодід О. С., Плохута Р. О. Експериментальні дослідження ремонту тріщин балочних залізобетонних конструкцій просочуванням // Будівельне виробництво. Київ: «Видавництво Ліра-К», 2017. № 63/1. С. 11–19.
  12. Молодід О. С., Савйовський В. В. Дослідження особливостей підсилення залізобетонних прольотних конструкцій зовнішнім армуванням // Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. ПДАБА. 2017. № 4. С. 29–36.
  13. Molodid O. S. Investigation of technical and economic indicators of reinforcement of floor slabs by different technologies // Academic Journal. Series: Industrial Machine Building, Civil Engineering. Poltava, 2018. Issue 1 (50). Р. 253–263.
  14. Молодід О. С., Резніченко І. В. Експериментальні дослідження технології герметизації стиків матеріалами поліуретановими SPT RESINS // Будівельне виробництво. Київ: ДП «НДІБВ», 2019. № 65. С. 54–59.
  15. Molodid O. S., Galinsky O. M., Sharikina N. V., Plokhutа R. O. Research of technologies for restoration of the concrete protective layer of reinforced concrete constructions during the reconstruction of the buildings and structures // Innovative Technology in Architecture and Design (ITAD 2020): IOP Conference Series: Materials Science and Engineering, 21–22 May 2020, Volume 907. Kharkiv, Ukraine.
  16. Молодід О. С. Экспериментальные исследования технологии усиления железобетонных колонн углеродными волокнами // Наука и Техника. Международный научно-технический журнал. Минск, 2020. Том 19. № 5. С. 395–399.
  17. Молодід О.С., Поколенко В.О., Молодід О.О.,, Плохута Р. О., Мусіяка І. В.. Діагностика експлуатаційної придатності будівельних конструкцій як передумова продовження їх життєвого циклу. Будівельне виробництво. – К.: ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва». – 2021. – № 71. – С. 21 – 27.
  18. H.M. Tonkacheiev, O.M. Galinskyi, R.O. Plokhuta, I.M. Rudnieva, I.M. Priadko. Опір матеріалів і теорія споруд/Strength of Materials and Theory of Structures. 2022. № 108. – 203-2016
  19. Молодід О.С., Плохута Р.О., Молодід О.О., Мусіяка І.В., Бендерський С.О. ТИПОВА ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА НА ВІДНОВЛЕННЯ КАМ’ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ. К., 2023. 81 с.

Контактна інформація

Україна, 03680, Київ,
проспект Повітряних Сил, 31;

тел. +380 67 306 7359 

        +380 50 950 0646

e-mail: molodid.os@knuba.edu.ua

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux