Новини,  НОВИНИ КНУБА

38-мі роковини Чорнобильської трагедії

Сьогодні, 26 квітня, 38-мі роковини Чорнобильської катастрофи, страшної техногенної й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС, як є найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за  кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

З нагоди Дня Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф 26 квітня для студентів факультетів інженерних систем та екології та автоматизації і інформаційних технологій відбулась виїзна лекція біля Пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи. Лекцію провів доцент кафедри політичних наук Андрій Володимирович Панібудьласка. Розповідаючи про події тих часів та загалом про Чорнобильську катастрофу, він наголосив, що це найбільш екологічна катастрофа 20го століття, яка призвела до серйозних гуманітарних, екологічних, соціальних та економічних наслідків, справжні масштаби цієї трагедії яка і сьогодні озивається пекучим болем. Згадали про героїчний подвиг та мужність ліквідаторів, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, рятували людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи, вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти біля Пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, присвяченому жертвам ядерної аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

Сьогодні ми дякуємо всім хто боровся зі страшною бідою, схиляємо голови перед ліквідаторами,  які ціною свого життя чи здоров’я стали супроти «мирного» атома. Ця трагедія стала для нас уроком, про який ми ніколи не повинні забувати, та робити все можливе, щоб подібне ніколи не повторилося.

Оксана Бєлозьорова

Завідувачка відділу