Новини,  НОВИНИ КНУБА

60 років з дня відкриття центрального корпусу КНУБА

26 жовтня 2023 року виповнюється рівно 60 років з того дня, як було урочисто відкрито новий корпус Київського національного університету будівництва і архітектури (тоді Інженерно-будівельного інституту) за адресою Повітрофлотський проспект, 31.

Будівельний інститут від початку свого заснування займав приміщення по вулиці Чкалова (нині це вулиця Олеся Гончара), трохи згодом знаходився в будинку за адресою вулиця Пирогова, 10 (зараз там знаходиться один з корпусів Київського педагогічного університету) та на бульварі Шевченка, 78 (нині це проспект Берестейський, 10 – в цьому будинку зараз працює Міністерство освіти і науки України). Інститут розвивався, розширювався, тому існуючого приміщення вже було замало.

Керівництвом було докладено багато зусиль для того, щоб навчальному закладу було виділено цілий квартал між вулицями Клименка (нині Преображенська) та Освіти для будівництва нових навчальних корпусів та гуртожитків.

Зведення нового сучасного корпусу КІБІ розпочалось у 1959 році та здійснювалось силами Головкиївміськбуду за активної участі студентів, аспірантів і викладачів інституту. Всі працювали з самовіддачею та натхненням. А надихав та очолював роботу ректор інституту Юрій Олександрович Вєтров, якого студенти з любов’ю називали «наш головний виконроб».

Отже, 26 жовтня 1963 року було урочисто відкрито новий корпус Київського інженерно-будівельного інституту за адресою проспект Повітрофлотський, 31. На урочистому мітингу ректор Вєтров Ю.О. наголосив, що кожен студент, співробітник, викладач може знайти в новій будівлі інституту цеглину, балку, перекриття, покладене особисто ним. Відкриття нового корпусу дало можливість суттєво збільшити кількість студентів з 6959 (у 1963 році) до 8603 (у 1964 році).

60 років тому у такий же осінній день Центральний корпус нашого  уславленого університету  відкрив двері для  багатьох талановитих людей, справжніх професіоналів своєї справи! Тож нехай майбутні покоління студентів будуть гідними своїх попередників!

Олена Решетняк, директор музею  КНУБА