Засідання Вченої ради КНУБА 23.02.2024

У п’ятницю 23 лютого 2024 р. в КНУБА пройшло чергове засідання Вченої ради університету.

Традиційно засідання було розпочате з вручення відзнак співробітникам університету – посвідчення “Ветеран КНУБА” отримали ТКАЧЕНКО Надія Василівна та ГЛУЩЕНКО Ірина Вікторівна. Кафедра фізики в особі її завідувача проф. ГЛИВИ Валентина Анатолійовича відзначені нагородою Міністерства оборони України. Також Міністерством освіти і науки України відзначений колектив авторів на чолі з проф. ЗАХАРЧЕНКОМ Петром Володимировичем за найкращий навчальний посібник. Вітаємо колег з визнанням досягнень у їх професійній діяльності!

Першим пунктом порядку денного була заслухана доповідь в.о. завідувача відділення довузівської підготовки, доц. Петруньок Т.Б. щодо організації профорієнтаційної діяльності в КНУБА в 2024 р. За результатами змістовної і нагальної доповіді Вчена рада ухвалила:
– доручити проректору з навчально-методичної роботи, доц. Шпакову А.В, в.о. завідувача відділення довузівської підготовки, доц. Петруньок Т.Б. та деканам факультетів організувати проведення в квітні-червні профорієнтаційних бесід з випускниками закладів загальної середньої освіти в м. Києві та поза межами; проведення профорієнтаційних екскурсій, зустрічей для вступників з представниками факультетів, а також тематичних занять, лекцій і майстер-класів у форматі онлайн та заходів «День відкритих дверей КНУБА» – 2 березня, 23 березня та 18 травня 2024 року. Окрім того вирішено створити та розповсюдити в соцмережах та на сайті КНУБА відео-презентацій про спеціальності, серії відео-роликів про факультети, «Ким я буду?», «Обери професію», «Чому я навчаюся в КНУБА?» та роликів про КНУБА «УНІВЕР-CHECK»;
– доручити проректору з наукової роботи та інноваційного розвитку, доц. Ковальчуку О.Ю., разом з деканами факультетів провести у травні загальноуніверситетський захід «День науки – 2024» і протягом березня-червня забезпечити публікації на кафедральних сторінках у соцмережах цікавих інформаційних матеріалів для вступників
;
–
доручити відповідальному секретарю приймальної комісії, доц. Кравчуку О.А. протягом березня-травня провести он-лайн зустрічі «Як вступити в КНУБА?» та долучитись до інформування вступників про проведення НМТ/ЄВІ/ЄФВІ-2024.

Далі було заслухано доповідь директорки бібліотеки КНУБА Костеріної І.А. про стратегію розвитку бібліотеки КНУБА на 2024-2028 рр. Серед завдань, які були поставлені перед колективом бібліотеки, слід зазначити:
– створення читальних залів та коворкінг-просторів з урахуванням користувачів з особливими потребами, а також віртуальних просторів доступу до навчально-методичної та наукової літератури;
– розширення представництва бібліотеки у різних каналах комунікації, таких як Facebook, Instagram, Telegram, а також на англомовному інтернет-сайті університету;
– передбачення можливості проведення фахівцями бібліотеки семінарів та тренінгів для здобувачів освіти третього освітнього рівня (PhD) щодо роботи із джерелами освітньої і наукової інформації, бібліографічними менеджерами та інструментами, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні.

Наостанок слово було надано начальнику відділу по роботі з іноземними студентами Шику В.П., який доповів про підготовку іноземних студентів в університеті в 2023-2024 н.р. За результатами обговорення доповіді Шика В.П. Вченою радою рекомендовано посилити роботу із залучення іноземних абітурієнтів за рахунок використання нового англомовного сайту університету. Деканам факультетів рекомендовано звернути увагу на продовження запровадження викладання освітніх програм англійською мовою за освітніми рівнями бакалавр та магістр з наступних спеціальностей (з урахуванням попиту іноземців):
– Архітектурний факультет – спеціальності: 191, 022, 023;
– Будівельний факультет – спеціальності: 192, 051, 073;
– Факультет урбаністики та просторового планування – спеціальність 192;
– Факультет автоматизації та інформаційних технологій – спеціальності: 073, 123, 126, 141;
– Факультет інженерних систем та екології – спеціальності: 144, 185.