Будніков М.С.

Будніков Михайло Сергійович (5.06.1904-6.03.1966)

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технології будівельного виробництва, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Академії будівництва України, дійсний член Академії будівництва і архітектури СРСР та УРСР.


Народився в Києві 5 червня 1904 року.

Закінчив Київський політехнічний інститут у 1927 році та почав працювати на великих будівельних майданчиках Донбасу і в 1933-1934 роках він вже став головним інженером будівництва хімічного заводу в місті Слов’янськ. Робота на великих будівельних об’єктах надала Михайлу Сергійовичу певний виробничий досвід та спонукала його до вдосконалення процесу виробництва. В 1934 році Будніков прийшов до Київського будівельного інституту досвідченим спеціалістом з великим технічним потенціалом, почав свою науково-педагогічну діяльність. Головна його ідея полягала в розробці потокового методу будівництва на засадах рівномірного та безперервного процесу будівництва. Будніков був послідовником ідей Олександра Інокентійовича Неровецького, створив цілу школу в галузі потокового будівництва, яка була високо оцінена не тільки на Батьківщині, але й за її межами.

В 1940 році Буднікову була присуджена вчена ступень кандидата технічних наук та присвоєне вчене звання доцента.

Роки Другої світової війни він пройшов майором інженерних військ та був нагороджений бойовими орденами та медалями.

Методи Будникова були використані в таких великих будівництвах, як Дніпропетровський автозавод, Каховська ГЕС, горнозбагачувальні комбінати в Кривому Розі та Братську (РФ), хімічні комбінати в Черкасах та Чернігові, а також житлові масиви в Києві, Запоріжжі, в Німеччині та Чехії.

Михайло Сергійович Будніков очолював кафедру технології будівельного виробництва Київського інженерно-будівельного інституту з 1950 до 1966 року, створим навчальний курс «Технологія будівельного виробництва», яким користувались всі навчальні заклади країни.

В 1947 році організував Науково-дослідний інститут організації і механізації будівництва та був першим його директором до 1963 року.

М.С.Будніков підготував 13 кандидатів наук, більше 20 кандидатських дисертацій отримали його наукову оцінку, йому належить більше 100 публікацій наукових праць, багато з яких були перекладені німецькою, чеською, болгарською, румунською та китайською мовами.

За свою плідну працю Михайло Сергійович був удостоєний звання заслуженого діяча науки і техніки УРСР, заслуженого будівельника, нагороджений двома  орденами Трудового Червоного Прапора, медалями ВДНГ СРСР, почесними дипломами і грамотами.

Для відзначення видатних наукових досягнень в галузі будівництва Академія будівництва України в 1995 році встановила премію імені М.С.Буднікова.

Помер Михайло Сергійович 6 березня 1966 року та похований на Байковому кладовищі в Києві. 

 

  

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram