НОВИНИ КНУБА

День архітектури України

День архітектури України відзначається на початку липня. Засновано свято в 1995 році. В цей день доречно згадати видатних українських архітекторів, завдяки яким сучасні українські міста набули саме такого вигляду, за який ми любимо їх усім серцем.

Олексій Бекетов, Харків. Таланту Бекетова Харків зобов’язаний більше ніж 40 будівлями в стилях неоренесансу, модерну та неокласицизму. Проте, напевно, найвідоміший його витвір – це пам’ятник  В. Н. Каразіну біля входу до Харківського університету.

Григорій Артинов, Вінниця. Артинов – творець архітектурного обличчя Вінниці. Архітектор брав активну участь у проєктуванні міста та визначних його комунікацій. Це і водонапірна вежа 1912 року, і трамвайна система, й електростанція. Міський театр, кілька будинків на головній вулиці міста Соборній, включно з розкішним готелем “Савой” – теж його проєкти.

Владислав Городецький, підприємець, мандрівник і меценат – найвідоміший архітектор України. Його Будинок з химерами, “музей з левами” NAMU, Собор Святого Миколая в Києві, Караїмська Кенаса (“Будинок актора”) – найвідоміші творіння, без яких неможливо уявити столицю.

Іван Григорович-Барський. Коли ми кажемо про козацьке бароко, маємо на увазі Григоровича-Барського. Саме йому Київ завдячує знаменитими пам’ятками: фонтан “Самсон” (1749), Покровська церква (1766), Трапезна церква Софійського монастиря, Бурса Києво-Могилянської академії, Кирилівська церква тощо.

Сучасних архітекторів готують у Київському національному університеті будівництва і архітектури. Архітектурний факультет засновано в 1930 році – це багатопрофільний осередок архітектурної освіти, відомий в Україні та за її межами. За роки свого існування він став відомою у світі архітектурною школою. На факультеті здійснюється підготовка фахівців в галузі архітектури та містобудування, дизайну та мистецтва.

Факультет сьогодні – це синтез традицій і новаторських ідей, це архітектурна школа, яка гарантує високу якість навчання на рівні світових стандартів.

Дорогі колеги!
Прийміть щирі вітання з днем архітектури України.
Це свято творчої професії, покликаної слугувати законам гармонії. Від таланту і професіоналізму архітекторів залежить не тільки комфорт і зручність проживання громадян. Архітектори створюють атмосферу міст, красою і неординарністю яких будуть захоплюватися нащадки.
Бажаю вам невичерпного натхнення, нових, сміливих проектів, успіхів у реалізації всього задуманого. Відбудуємо Україну разом!

Інформаційний центр

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram