![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/01/image-1140x646.jpg)
День бабака
Щороку 2 лютого настає веселе свято – День бабака. Ця традиція походить зі Сполучених Штатів Америки та Канади і є одним із найдивніших звичаїв у світі. Люди збираються разом, щоб спостерігати за бабаком, який виходить зі своєї домівки. Всім цікаво знати – чи побачить великий пухнастий гризун свою тінь, бо на основі цього факту начебто можна спрогнозувати погоду. Іноді бабак прокидається сам, але зазвичай його доводиться будити. Якщо сонце світить яскраво – бабак бачить свою тінь, лякається й знову ховається у хатинку. Це означає, що в найближчі шість тижнів слід очікувати зимових холодів. Якщо похмуро й тіні немає, тварина залишається прогулятися надворі – отже, не за горами весняне тепло.
Це американське свято нагадує християнське стрітення, коли зустрічаються зима і літо. Тож який би прогноз в цей день не підтвердився, ми впевнено крокуємо до тепла!
Інформаційний центр
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/311565893_602409744914579_974455739071652401_n-500x380.png)
Кафедра Дизайну архітектурного середовища. Результати 17 Латвійського міжнародного пленеру
14 Грудня, 2022![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/rys.1-1-500x361.png)
Доцент Величко С.В. та професор Дупляк О.В. кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА прийняла участь в 5-й міжнародній конференції on Sustainable Futures: Environmental, Technological, Social and Economic Matters (ICSF-2023) 23 – 26 травня, 2024 / KRYVYI RIH, UKRAINE
27 Травня, 2024![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/mykolayivskyj-tehnikum-1-500x380.jpg)