НОВИНИ КНУБА

До Міжнародного дня грамотності

Грамотним бути модно!

Грамотність – це одна з головних рис,

яка характеризує людину набагато більше,

ніж це робить одяг або зовнішність»

Віктор Мойсієнко, український лінгвіст

Щорічно 8 вересня у всьому світі святкується Міжнародний день грамотності. Його започатковано ЮНЕСКО у вересні 1965 року. 

Грамотність  не тільки вміння читати, писати, а ще й правильно говорити, зрозуміло висловлювати свою думку. Грамотність – це спосіб сприймання світу, відтворення його у свідомості, здатність використовувати прочитане, одержувати нові знання для себе та передавати їх іншим для поліпшення якості життя. 

У прогресивному та інноваційному ХХІ столітті проблема неграмотності не мала б бути актуальною. Проте, за даними ООН у світі близько 800 млн людей не писемні, дві третини з них – жінки, а приблизно 100 мільйонів дітей не ходить до школи. Під натиском інформаційних технологій і загальної комп’ютеризації у мовлення людей ХХІ століття стрімко проникають іноземні слова, терміни, просторіччя і лайлива лексика. Шевченківська мова поступається сленгу, а орфографія залишає бажати кращого. Людина, яка неграмотно пише і говорить – неграмотно думає і не правильно живе.

Грамотність дозволяє людям бути всебічно обізнаними: отримувати доступ до будь-якої  інформації, розширяти свої життєві можливості та робити свій свідомий вибір, це основа орієнтації людини в навколишньому світі.

Безграмотність, неосвіченість населення створює умови, при яких  легко застосовувати маніпуляції та використовувати їх для задоволення чужих цілей. Саме тому прагнення до грамотності має бути потребою кожної сучасної людини, її приватним надбанням, з чого будується свідомість суспільства та його розвиток.

Поняття грамотності нерозривно пов’язане з книгами, тому доречно у такий день завітати до бібліотеки.

Ніколи не буде безграмотною людиною та, яка читає! Грамотна мова та виховання – ось, що буде завжди в моді! Будьмо грамотними – покращуймо своє життя і світ навколо!

О. І. Накалюжна, бібліотекар І категорії бібліотеки КНУБА

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram