СМИСЛОВ ВІКТОР ВІКТОРОВИЧ

Доктор технічних наук, професор кафедри гідравліки, водопостачання і каналізації (1953 – 1989)
            Віктор Вікторович  Смислов народився 21 серпня 1909 року в родині земського лікаря. З 1927 по 1931 рік  навчався у Київському енергетичному інституті (сучасний національний університет КПІ ), по закінченні якого одержав  кваліфікацію інженера-енергетика. Після закінчення працює у Москві в об’єднання   “Оргенерго ”  інженером, а потім старшим інженером по турбомашинах.
            У 1936 р. Віктор Вікторович переїжджає до Києва і працює на заводі  “Більшовик ”  інженером. Підсумком цієї роботи була стаття в журналі ’’Химическое  машиностроение’’  по багатоступеневих  нагнітачах (1938 р.). Подальша робота В.В.Смислова пов’язана з науковою і педагогічною діяльністю в наукових та вищих навчальних закладах. З 1938 по 1942 р. він навчається в аспірантурі, а потім працює асистентом кафедри гідравліки насосів і компресорів Київського політехнічного інституту. 
             В 1942 році в Середньо-Азіатському індустріальному інституті  В.В.Смислов захищає кандидатську дисертацію.
             З 1944 року працює  в  інституті  гідрології і гідромеханіки АН УРСР (сучасний інститут гідромеханіки НАНУ). Водночас періодично працював  за сумісництвом доцентом в Київському інженерно-будівельному  інституті (зараз КНУБА). Глибокі знання фізики і механіки рідини та газу, гідравліки допомагали йому розв’язувати різноманітні питання руху рідини у різних спорудах. З’явилися його роботи по розрахунку каналів, труб, мостів, водозливів, перепадів тощо. Всі вони  відзначалися оригінальністю, нестандартним підходом до явища, що розглядалося, практичними рекомендаціями зручними для інженерів. Була надрукована низка статей про рух води в зоні критичних глибин, а також  відома монографія   “Теорія водозливу з широким порогом” (1956 р.).
         У 1960 році захищає  докторську  дисертацію в Київському політехнічному інституті на тему  “Усталений нерівномірний рух рідини у відкритих руслах з врахуванням  впливу кривизни у вертикальній площині”.
         З 1953 року Віктор Вікторович на протязі 36 років працював у КІБІ (потім КНУБА) доцентом, а з 1962 р. професором кафедри гідравліки, водопостачання і каналізації .
         В КІБІ у науковій діяльності В.В.Смислова з’явився ще напрямок  гідравліки змінної маси  (з приєднанням  або відділенням рідини вздовж шляху), що зустрічається у системах зрошування, дренажів, вентиляції, очищення води. Під керівництвом В.В.Смислова 20 аспірантів захистили кандидатські дисертації з гідравліки .
         Віктор Вікторович  був членом Вчених рад по захисту дисертацій, членом методичних Рад з гідравліки СРСР і УРСР.
         Їм написано багато методичних рекомендацій  для студентів, підручник “Гідравліка  і аеродинаміка” (1971 р.).
Відзначений  3  державними  нагородами.
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram