КОНФЕРЕНЦІЇ,  Минулі конференції

Міжнародна науково-практична конференція  «Руйнівні наслідки війни в УКРАЇНІ: перспективи подолання та відбудова»

4 листопада 2022 року в Малій Залі Вченої ради КНУБА відбулась Міжнародна науково-практична конференція  «Руйнівні наслідки війни в Україні: перспективи подолання та відбудова», організаторами якої стали Київський національний університет будівництва і архітектури,  28 окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового походу Збройних Сил України, Uniwersytet Łódzki і Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Це перший такий науковий захід, організований у співпраці українських і іноземних науковців та безпосередньо воюючої на Півдні України військової бригади. Особливістю цього проекту стало те, що він одночасно реалізується в Польщі і в Україні.  Перед цим на базі Лодзького Університету була реалізована перша частина – мистецька, з виданням двох книг і на основі авторського візуального ряду прес-офіцера  28 окремої механізованої бригада імені Лицарів Зимового походу Збройних Сил України Сергія Белінського і матеріалів доктора архітектури, професора КНУБА Юлії Івашко. Тепер естафету прийняв Київський національний університет будівництва і архітектури і організував наукову частину проєкту.

Актуальна тема конференції зумовила її формат. Наукові доповіді доповнювались слайд-шоу і фільмами авторства Сергія Белінського. З вітальним словом до учасників виступили проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку О.Ю. Ковальчук, проректор з виховної роботи Н.Б.Бурдейна, свої доповіді представили Ю.В. Івашко, на прямому зв’язку з передової в режимі прямого включення був С.В.Белінський, з доповідями виступили декан архітектурного факультету КНУБА О.В. Кащенко, в форматі відео виступу Dr hab. Aneta Pawłowska, prof. UŁ Przewodnicząca wspólnej Komisji UŁ  ds. stopni naukowych w dyscyplinach nauki o kulturze i religii oraz nauki o sztuce. Prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych, Podyplomowych i Współpracy z Zagranicą Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiegо,  Dr hab. Piotr Gryglewski,  prof. UŁ   Dyrektor Instytutu Historii Sztuki UŁ, які представили Українсько-польський науковий проект „A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła”. В форматі відео виступу була представлена доповідь Рrof. Ph Dr. Pavol Tišliar, PhD. vice-dean for research  University of SS Cyril and Methodius  Faculty of Arts  Department of historical science and European studies in Trnava Питання підготовки студентів на факультеті Мистецтв Університету Свв. Кирила та Мефодія в Трнаві.

Своє бачення трагедії війни і перспектив відбудови представили  президент Української академії архітектури, доктор архітектури, професор, завідуючий кафедрою Основ архітектури і архітектурного проєктування КНУБА О.С. Слєпцов, декан факультету урбаністики та просторового планування КНУБА  А.М. Мамедов, доцент Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка» А.Ю. Дмитренко, доцент кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування КНУБА Т.М. Ладан, старший викладач кафедри Образотворчого мистецтва і архітектурної графіки КНУБА О.А. Кравчук і доцент кафедри Образотворчого мистецтва і архітектурної графіки КНУБА О.М. Яремчук, доцент кафедри менеджменту А.В. Шпаков та професор кафедри будівельних технологій Г.В. Шпакова, аспірантка кафедри філософії КНУБА Н.П. Бондаренко, Молодід О.С., д.т.н., професор, Плохута Р. О. доктор філософії, доцент, Молодід О. О., к.е.н, с.н.с., Мусіяка І.В, аспірант, завідуючий кафедри Міського будівництва КНУБА О.В. Приймаченко,  Бурдейна Н.Б., професор кафедри фізики КНУБА, Бірук Я.І., асистент кафедри фізики КНУБА, Назаренко В. І., зав. лаб. фіз. факторів Інституту медицини праці імені Ю.І. Кундієва, Леонов Ю.І.наук. співр. Інституту медицини праці імені Ю.І. Кундієва, доцент кафедри інформаційних технологій в архітектурі Кузьміна Г.В.

Конференція завершилась  презентацією Ю.В. Івашко та О.Д. Івашко «Дослідження польського досвіду ревіталізації для відбудови українських промислових підприємств».