![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/345459539_916228346316365_7793426558182047064_n.jpg)
Недобудови так регіональні забудовники. Проблеми та перспективи будівельної галузі
У КНУБА пройшов масштабний круглий стіл, присвячений проблемам недобудов. Він зібрав 3 десятки учасників. Серед них – голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, проректори КНУБА Денис Чернишев та Олександр Ковальчук, забудовники з Одещини, Житомирщини, Дніпропетровщини, Полтавщини, Хмельниччини, Волині, Києва та області. Нині великий попит на відбудову країни. Приємно, що у спеціалістів є спільне бажання розв’язати проблеми у галузі будівництва. Це засвідчила кількість питань на порядку денному, яку порушили учасники форуму.
У переліку ключові проблеми, які треба вирішити якомога швидше:
- Отримання дозвільних документів і корупційна складова. Треба запроваджувати європейський досвід – коли будує і здає девелопер, а підключає до комунікацій місцева влада.
- Завершення недобудов. Якщо великим забудовникам це нецікаво і невигідно, то потрібен спрощений механізм роботи з такими об’єктами для регіональних компаній. Підтримка держави = завершення робіт.
- Будівельні матеріали. Через руйнування заводів багато доводиться імпортувати, а це впливає і на собівартість, і на термін роботи.
- Бомбосховища – міжнародний досвід і нинішнє законодавство. На практиці проєктувальники не знають як з цим працювати, бо в законодавстві немає прописаної норми. Вихід – будувати помешкання подвійного призначення. Наприклад паркінги, але з облаштованими зонами для тривалого перебування.
- Хаотична забудова – відсутність детального плану територій і зрозумілих правил для всіх забудовників. Наприклад у Києві детальний план територій не оновлювався з 1997-го року. А за цей час змінилося призначення земель.
Звучало багато пропозицій щодо наступних круглих столів: окремо обговорити підключення комунікацій у багатоквартирних будинках, окремо – придбання будівельних матеріалів. Крім цього, забудовники давно хочуть зустрітися із представниками органів місцевого самоврядування.
Настав час укласти рекомендації, дорожні карти з вирішення тих чи інших питань, які були озвучені на зустрічі, з представниками галузі. І направити їх в парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Інформаційний центр
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/346285520_770000047901684_7056921004673290041_n.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/346659333_1577879706051661_3494470038844975344_n-5.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/346465107_579961183963745_8465477044651949513_n.jpg)
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/01/znimok-ekrana-51-500x380.png)
25-26 січня 2024 року була проведена ІIІ Міжнародна науково-практична конференція “Новітні технологічні тенденції Смарт індустрії та інтернету речей”
30 Січня, 2024![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/Команда-КНУБА-500x380.png)
Міжнародна студентська Олімпіада «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів»
20 Листопада, 2022![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/20221125_055919866HEIF_JPG_IMG_20221125_175905_814_resized_20221125_055928783-500x380.jpg)