НОВИНИ КНУБА

Недобудови так регіональні забудовники. Проблеми та перспективи будівельної галузі

У КНУБА пройшов масштабний круглий стіл, присвячений проблемам недобудов.  Він зібрав 3 десятки учасників. Серед них – голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, проректори КНУБА Денис Чернишев та Олександр Ковальчук, забудовники з Одещини, Житомирщини, Дніпропетровщини, Полтавщини, Хмельниччини, Волині, Києва та області. Нині великий попит на відбудову країни. Приємно, що у спеціалістів  є спільне бажання розв’язати проблеми у галузі будівництва. Це засвідчила кількість питань на порядку денному, яку порушили учасники форуму.

У переліку ключові проблеми, які треба вирішити якомога швидше:

  • Отримання дозвільних документів і корупційна складова. Треба запроваджувати європейський досвід – коли будує і здає девелопер, а підключає до комунікацій місцева влада.
  • Завершення недобудов. Якщо великим забудовникам це нецікаво і невигідно, то потрібен спрощений механізм роботи з такими об’єктами для регіональних компаній. Підтримка держави = завершення робіт.
  • Будівельні матеріали. Через руйнування заводів багато доводиться імпортувати, а це впливає і на собівартість, і на термін роботи.
  • Бомбосховища – міжнародний досвід і нинішнє законодавство. На практиці проєктувальники не знають як з цим працювати, бо в законодавстві немає прописаної норми. Вихід – будувати помешкання подвійного призначення. Наприклад паркінги, але з облаштованими зонами для тривалого перебування.
  • Хаотична забудова – відсутність детального плану територій і зрозумілих правил для всіх забудовників. Наприклад у Києві детальний план територій не оновлювався з 1997-го року. А за цей час змінилося призначення земель.

Звучало багато пропозицій щодо наступних круглих столів: окремо обговорити підключення комунікацій у багатоквартирних будинках, окремо – придбання будівельних матеріалів. Крім цього, забудовники  давно хочуть зустрітися із представниками органів місцевого самоврядування.

Настав час укласти рекомендації, дорожні карти з вирішення тих чи інших питань, які були озвучені на зустрічі, з  представниками галузі. І направити їх в парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Інформаційний центр

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram