Новини,  Новини кафедри "Водопостачання та водовідведення",  Новини кафедри теплотехніки,  НОВИНИ ФІСЕ

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ «Метрологія та стандартизація» – 2024

На кафедрі водопостачання та водовідведення було започатковано проведення олімпіади з дисципліни «Метрологія та стандартизація» серед студентів 2-го курсу ФІСЕ.
У вирішенні задач олімпіади прийняли участь студенті груп ВВ-31, ТЕ-22, НІТ-22, ТЕ-23с, які навчаються за спеціальностями 192 та 144.

Мета проведення олімпіади – запросити усіх прийняти участь у творчому й неформальному вирішення прикладних задач в області Метрології, Стандартизації та Сертифікації. Було запропоновано три задачі.

Перше конкурсне завдання базувалось на навчальному матеріали, які студенти опрацювали в індивідуальних завданнях №1,№2-3 розділу “Метрологія”. Було запропоновано спробувати використати сучасні спеціалізовані комп’ютерні програми (як комп’ютерної алгебри так й статистичні) для отримання описової статистики нормально-розподіленої вибірки випадкової величини великого об’єму.

Друга задача включала історичні дослідження літературного твору ХЇХ століття й ознайомлення із стародавніми одиницями виміру.

Третя задача запрошувала дослідити вміст двох стандартних етикеток води бутильованої. Пояснити в чому полягає помилка у приведених на етикетці даних щодо об’єму рідини. Виправити вказані об’єми рідини та пояснити своє рішення, базуючись на отриманих теоретичних та практичних навичках.

Перше місце зайняла студентка 3-го курсу група ВВ-31 Тетяна Толмачова.
На другому місці – студент 2-го курсу група ТЕ-22 Кучинський Андрій.
На третьому місці – студентка 2-го курсу група ТЕ-22 Смольська Катерина.

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ «Метрологія та стандартизація» - 2024
І – Тетяна Толмачова ІІ- Кучинський Андрій ІІІ- Смольська Катерина.

Сподіваємось, що започаткована олімпіада з “Метрології та стандартизації” отримає статус щорічної. Сама олімпіада розширить свою географію в межах факультету серед студентів спеціальностей 192, 194, 144 тощо.

Голова оргкомітету олімпіади,
кафедра “Водопостачання та водовідведення”, доцент Ю.Д. Копаниця