КОНФЕРЕНЦІЇ,  Минулі конференції,  Новини,  НОВИНИ КНУБА

Освітня діяльність в Україні: розв’язання сучасних проблем через навчання і розвиток

16 листопада 2023 вже вшосте на базі КНУБА року кафедра професійної освіти організовує і проводить Міжнародну конференцію «Актуальні проблеми освітнього процесу в контексті європейського вибору України». Мета заходу полягала в обговоренні тенденцій, що характеризують освітню галузь на сучасному етапі в дослідженні, вивченні та переосмисленні проблем, які пов’язані з покращенням якості підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації фахівців.

У конференції, крім учасників від КНУБА, дистанційно взяли участь представники з понад 30 закладів освіти, у тому числі чотирьох зарубіжних (Словаччина, Мексика та двох з Польщі), а також практики з Великої Британії, Туреччини, США, Естонії, Німеччини та Італії. Учасники заходу надіслали понад 170 тез доповідей, які будуть видані у збірнику матеріалів заходу. Присутніми на засіданні конференції були понад 110 осіб.

З вітальним словом до учасників звернувся проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку КНУБА Олександр Ковальчук, який зазначив, що «Наш захід – це унікальна можливість обговорити актуальні питання розвитку освіти та ще один крок на шляху пошуку ресурсів повноцінного розвитку особистості у теперішніх складних умовах, формування її відповідної професійної спрямованості, впровадження сучасних методик, новітніх технологій, створення ефективної інфраструктури освітньої галузі».

Науковці та практики обговорили та виробили спільні погляди на розв’язання актуальних проблем освітнього процесу у ЗВО, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти України, післядипломної освіти, забезпечення якості та конкурентоспроможності освітньої системи в умовах подолання складних викликів сьогодення, створення ефективних соціально-психологічних умов навчання, реалізації особистісно орієнтованих технологій у професійній діяльності викладача.

Цікавим виявився практичний досвід участі у таких заходах для наших студентів. Багато тез було надано саме студентами – як членами наукових гуртків кафедри професійної освіти КНУБА, так і інших ЗВО нашої країни за участю їхніх наукових керівників. Така діяльність, без сумніву, сприяє формуванню навичок науково-дослідної роботи, розвитку творчого мислення та  професійній соціалізації сучасного студентства.

Руслан Калениченко, доцент кафедри професійної освіти