ПЕРШИЙ ПРОРЕКТОР

 

ПЕРШИЙ ПРОРЕКТОР

 Чернишев Денис Олегович (Chernyshev Denys) – перший проректор Київського національного університету будівництва і архітектури, доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України. На посаді працює з вересня 2015 року. Народився в 1978 році.
Працювати почав раніше, ніж закінчив школу з робітничої професії. Трудову видали по Закону тільки в 14 років. Але вже з 13 років довелося збивати дерев’яні ящики на плодоовочевій базі на Волинській недалеко від КНУБА. І проїжджаючи на роботу повз Університет, мріяв бути його студентом. Завжди знав, що стане будівельником, адже люди цієї професії завжди матимуть роботу.
Спочатку пішов вчитися в Київське профтехучилище № 21 і отримав фах маляра-штукатура-плиточника 3-го розряду. А в 16 років пішов на 9-ти місячні підготовчі курси в КНУБА. В 1995 році вступив в Університет.
Після закінчення Університету в 2000 році пішов працювати в КНУБА і вступив в аспірантуру за напрямком інженерної гідрології. З 2002 року ще не закінчивши аспірантуру почав працювати асистентом на кафедрі гідравліки та водовідведення (зараз водопостачання та водовідведення). На цій посаді закінчив аспірантуру і захистив в 2005 році кандидатську дисертацію за напрямком гідравліка і інженерна гідрологія. З 2007-2008 рік працював доцентом на цій же кафедрі. На кілька років став заступником відповідального секретаря, а потім відповідальним секретарем приймальної комісії КНУБА.
В 2008 році, під час фінансової кризи, паралельно з Університетом працював головним інженером-проектувальником в проектній організації. Це був переломний момент в житті, адже довелося обирати, чи залишитися головним проектувальником чи повернутися працювати в рідний Університет. Любов до студентів перемогла. Залишився працювати в приймальній комісії КНУБА. До речі, був наймолодшим за всі роки відповідальним секретарем.
З 2014 році став проректором з навчально-виховної та навчально-виробничої роботи.
З 2015 року – перший проректор. Жартує – це перша людина в Університеті після ректора. На цій посаді хоче зберегти те, що було гарного. Адже зараз в освіті постійно йдуть якісь реформи. І всі вони спрямовані на те, щоб зламати старе. А у КНУБА є чим пишатися, і це варто зберегти. Тільки в КНУБА працюють 9 рад по захисту докторських дисертацій, ні в кого не має скільки. Велика наукова і матеріально-технічна база. Університет завжди був і залишається серед найкращих будівельних навчальних закладів в Україні.
І друге завдання, яке перший проректор ставить перед собою – «підтягувати» молодь в науку. Це одна з основних задач для збереження Університету. Зараз викладачі КНУБА в більшості мають поважний вік. Але й багатий досвід. Необхідно щоб вони працювали з молоддю. Сплав молодого ентузіазму і виваженого досвіду – запорука успіху для Університету.
Має амбітну мірю – створити в КНУБА свою наукову школу. Але це задача максимум. А теперішній мінімум – підготувати молоду викладацьку зміну.
В 2002 році нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти та науки України.
В 2013 отримав Почесну грамоту кабінету міністрів України.
В 2015 році нагороджений нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти України».
В 2019 році Указом Президента України отримав почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

В 2021 році нагороджений Орденом «За заслуги» (Україна) ІІІ ступеня.
Читає курс лекцій з гідравліки і технічної механіки. Автор майже сотні публікацій, серед яких кілька монографій і підручник зі спеціальності.
Входить до складу Ради проректорів при Міністерстві освіти і науки України.
Має учнів.
Любить проводити час з сім’єю, разом мандрувати. Раніше займався спортом, зокрема, класичною боротьбою і дзю-до. Нині часу вистачає тільки на ранкову пробіжку.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram