Новини,  НОВИНИ КНУБА

Підсумки засідання Вченої Ради 29 березня 2024 року

Чергове засідання Вченої ради КНУБА розпочалося традиційно з приємного – з вручення відзнак і вчених звань співробітникам  університету. Відзнаки вручав ректор КНУБА Петро Куліков. Вітаємо всіх з визнанням і бажаємо ще більших успіхів!

Наступним питанням порядку денного була доповідь проректора з наукової роботи та інноваційного розвитку КНУБА Олександра Ковальчука. За його даними, минулого року ми мали 277 оригінальних публікацій у Scopus. Позаминулого року – 209. Помітний ривок до зростання. Вдвічі зріс Н-індекс. Показник дорівнював 28, став 34. І тут відчутне зростання. Однак, за словами проректора, успіх цей міг бути більш значним, якби роботи зі Scopus цитувалися в статтях колег. «Цитування  необхідне!»  – наголосив Олександр Ковальчук.

Згідно з українським Національним рейтингом, розрахованим  на основі даних Scopus і Google Scholar, наш університет увійшов до 50-ти найкращих ВНЗ України. Щодо участі в наукових проектах, то ми ділимо 13-те місце з Києво-Могилянською Академією.

Окрім цього, КНУБА підписав Меморандум з фінансової діяльності. Маємо в роботі 15 бюджетних тем на 9,6 мільйонів гривень.

І ще один важливий момент, на якому зупинився Олександр Ковальчук – ситуація з аспірантами. Прийнято рішення відрахувати тих аспірантів, які мають заборгованість, як наукову, так і фінансову.

Наступним питанням розглядалися правила прийому до КНУБА у 2024 році. Доповідав відповідальний секретар приймальної комісії  Олександр Кравчук.

У зв’язку з умовами та обмеженнями воєнного стану процедура вступу має бути максимально безпечною та цифровізованою. Підвищуються вимоги до вступників. Запланована більша кількість зовнішніх випробувань (НМТ, ЄВІ, ЄФВВ) та підвищення рівня склав/не склав. Головним інструментом вступної кампанії цього року стає електронний кабінет вступника. За його допомогою можна подати заяву на вступ, зареєструватись на вступні випробування та підтвердити вибір місця навчання.

Цього року абітурієнти можуть подати до 5 заяв на вступ на держзамовлення і сумарно до 15 – на комерційній основі.

Проведення співбесід, творчих конкурсів, фахових іспитів для вступників, які претендують на місця державного замовлення, будуть проходити до початку подачі заяв.

Для вступників з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій скасовується можливість вступу тільки за результатом розгляду мотиваційних листів.

Вступ на навчання до магістратури буде здійснюватися за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ) 2024, 2023 років, єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) 2024 року або фахового іспиту чи єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) – тільки для спеціальності 125 «Кібербезпека».

Вступ до аспірантури буде здійснюватися за результатами вступних іспитів з іноземної мови та зі спеціальності. Умовою допуску до вступного іспиту з іноземної мови є успішне складання ЄВІ в 2023 або 2024 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів.

Вчена рада затвердила Положення про Приймальну комісію і проголосувала за необхідність широкого оприлюднення нових правил вступу.

Далі Вчена рада розглянула пропозицію ректора про відновлення посади проректора з науково-освітнього та стратегічного розвитку і підтримала її.

Надалі розмова пішла про старт перевиборів ректора КНУБА. Ректор хоче, щоб новий очільник не був призначений, а обраний колективом університету. Тому він працюватиме до виборів. З документами щодо виборчої компанії можна ознайомитися на сайті університету.

Далі декан Архітектурного факультету запропонував змінити назву Кафедри теорії архітектури на Кафедру теорії архітектури і архітектурного проектування. Вчена рада підтримала цю пропозицію.

Інформаційний центр