Новини,  НОВИНИ КНУБА

Представники ФУПП КНУБА виступили на онлайн-вебінарі «Участь ЗВО у просторовому плануванні територіальних громад»

23 серпня 2023 року декан факультету урбаністики та просторового планування Алірза Мамедов і в.о. завідувача кафедри міського господарства   Любов Апостолова-Сосса взяли участь в якості спікерів онлайн-вебінару «Участь ЗВО у просторовому плануванні територіальних громад».

Вебінар було організовано Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація  об’єднаних територіальних громад» у партнерстві з Київським національним університетом будівництва і архітектури, громадською організацією ProUrban,  Фондом Ебергарда Шьока (Німеччина), Громадською організацією «Фонд підтримки будівельної галузі», Всеукраїнською громадською організацією «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» за підтримки Програми Децентралізація. За висновками учасників  кращі результати приносить ефективність (DOBRE) на базі Платформи «Економіка та інвестиції».

У заході, метою якого стало визначення можливостей участі закладів вищої освіти у просторовому плануванні територіальних громад, взяли участь понад 260 учасників. Така співпраця може дати поштовх й для формування пулу дорадників з просторового планування, що є важливим, у першу чергу, для сільських громад.

З вітальним словом до учасників звернулись Торальф Вайзевіце-президент Громадської організації «Фонд підтримки будівельної галузі» та Роман Корінець, директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

Попередньо, Всеукраїнська Асоціація ОТГ, на базі аналітичного центру ВАОТГ, спільно з ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» провели серед представників органів місцевого самоврядування опитування щодо створення концепції інтегрованого розвитку громад.  Під час вебінару Алірза Мамедов, декан факультету урбаністики та просторового планування КНУБА презентував результати цього опитування.

К.т.н., доцент, в.о. завідувача кафедри міського господарства КНУБА Любов Апостолова-Сосса поділилась досвідом КНУБА у дослідженні та формуванні пропозицій просторового розвитку територій населених місць.

Також під час заходу голови громад, заступники голів, старости, землевпорядники, архітектори, керівники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування з питань просторового планування, ознайомились зі співпрацею закладів вищої освіти та територіальних громад у просторовому плануванні їх територій, кращими практиками та підтримкою німецькими фондами розробки проєктів просторового розвитку населених пунктів України.

Асоціація підтримує громади у залучені досвідчених та фахових спеціалістів до інформаційно-навчальних заходів, що є результатом налагодженої співпраці, спільної підтримки та взаємодії.

Детальніше з подією можна ознайомитися за посиланням: https://hromady.org/uchast-zvo-u-prostorovomu-planuvanni-teritorialnix-gromad/

Алірза Мамедов, декан факультету урбаністики та просторового  планування