Новини,  НОВИНИ КНУБА

Прес-конференція «Чому будівельна наука і освіта є запорукою успішного відновлення України»

27 грудня в Укрінформі Академія будівництва України провела прес-конференцію «Чому будівельна наука і освіта є запорукою успішного відновлення України». У ній взяли участь представники будівельної галузі країни.

Відкриваючи конференцію, президент Академії, доктор технічних наук Іван Назаренко відзначив, що в Україні потрібно підготувати щонайменше 500 тисяч нових працівників для будівельної галузі. «Якщо користуватися термінологією нашого часу, то нам потрібна буде армія будівельників. Виходячи із того стану галузі, в якому ми перебуваємо сьогодні, нам треба буде підготувати щонайменше 500 тис. фахівців будівельної галузі. Саме освіта є тим потужним двигуном майбутнього відновлення, який дасть нам змогу якнайшвидше розпочати цей процес», – зазначив І.Назаренко.

Учасники прес-конференції відзначили, що наразі будівельна галузь відчуває величезний дефіцит кадрів, особливо за низкою спеціальностей інженерно-будівельного напрямку. І саме на підготовці цих фахівців доцільно сконцентрувати увагу закладам освіти, тим більше, що попит серед абітурієнтів на такі спеціальності за останній рік помітно збільшився.

«Молодь пішла на ці спеціальності – і на архітектурні, і на інженерні, і на проектувальні. Цього року ми збільшили прийом абітурієнтів і завантажили університет по максимуму», – зазначив ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, доктор економічних наук Петро Куліков. Принагідно він зауважив, що поки не завершені активні бойові дії й не проведено експертної оцінки зруйнованого, відтак, невідомий остаточний обсяг цих руйнацій, зарано говорити про конкретні цифри браку робочих рук на будівельному ринку.

Учасники конференції також зазначили, що попит на будівельні спеціальності нині в Україні зростає, і в закладів середньої спеціальної та вищої освіти у сфері архітектури та будівництва є всі можливості, аби підготувати фахові кадри на запит ринку.

Були обговорені шляхи розв’язання проблем відбудови інфраструктури України.

Інформаційний центр