РЕКТОР

Куліков Петро Мусійович (Kulikov Petro) – ректор Київського державного університету будівництва і архітектури, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, доктор економічних наук, професор. Обраний ректором КНУБА в 2012 році.

Народився 4 березня 1952 року.

У 1971 р. закінчив Технічне училище №53 в м. Сєвєродонецьку.

У 1979 р. закінчив Київський інженерно-будівельний інститут.

Працював майстром, виконробом, начальником дільниці, головним інженером будівельного управління №2, начальником будівельного управління тресту Київміськбуд №1 та начальником БМУ в домобудівельному комбінаті №4 Головкиївміськбуду. Пройшов всі ланки будівельного підприємства: від працівника до керівника. Зрозумів важливість професії «інженер», коли організовував дільницю для підземних комунікацій, як головний інженер БУ-5 Київміськбуду. Вважає це місце роботи значущим для себе.

Далі невеликий відрізок – партійна робота.

У 1991-1993 рр. – працював на посадах заступника проректора, директора ВО “Прогрес” Київського політехнічного інституту. Тут зрозумів, що освіта – основа економіки будь-якої держави. Тому цю роботу вважає, в певній мірі, віховою. Це спонукало змінити виробничу діяльність на освітянську.

З 1993 по 2013 роки працював на керівних посадах в Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України та підпорядкованих установах: директором ДП «Освіта», начальником управління розвитку і матеріального будівництва, начальником головного управління розвитку та фінансового контролю, директором департаменту економіки та соціального розвитку, заступником міністра науки та освіти – керівником апарату, заступником міністра освіти і науки, молоді та спорту.

У 2012 році його обирають на посаду ректора КНУБА. На виборах він отримав рекордні 99% голосів. У 2019 році на виборах за новою процедурою відповідно до Закону України «Про вищу освіту» його вдруге обрали ректором університету. За  десять років роботи в тісній співпраці з колективом вдалося підняти КНУБА з шостої на першу сходинку в рейтингу серед будівельних університетів України.

Має мрію створити в КНУБА міжнародно визнаний компактний та мобільний освітньо – науковий центр розвитку архітектурно-будівельної галузі України на засадах інноваційної та фінансової незалежності і випускати спеціалістів найвищої кваліфікації, які б з успіхом працювали в Україні і за кордоном.

Читав курс лекцій з економіки підприємств. Науковий керівник двох докторських і чотирьох кандидатських дисертацій.

Звик відповідально ставитися до своєї роботи, тому над роботами молодих науковців працює у вихідні. Вважає, важливим для ректора уміння зацікавити сучасних креативних студентів.

Автор понад 176 науково-методичних публікацій, керує науково-виробничою лабораторією з випробувань будівельних матеріалів. Віце-президент Будівельної палати та Академії будівництва,  Голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Ради ректорів Київського вузівського регіону. Нагороджений Орденом «За заслуги» (Україна) ІІІ, ІІ та І ступенів, іншими державними, духовними та галузевими нагородами.

Активно займався спортом, отримав звання майстра спорту з боксу в 1972 р. Зараз у вільний час відвідує басейн  і всі спортивні змагання в КНУБА.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram