НОВИНИ КНУБА

Тарас Шевченко і сучасність. Вшановуємо, вклоняємося, пам’ятаємо…

«Борітеся — поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

Т.Г.Шевченко

Ці слова,великого Кобзаря, наразі дуже актуальні –  український народ спільно зі Збройними Силами України відстоює  державну незалежність,  суверенне право на європейський вибір  розвитку країни.

9-10 березня, в Україні, традиційно,відзначаються Шевченківські дні.

Вшанування Велетня національного духу, звернення до його творчості та її популяризація є основою нашої державності. Шевченкова творча спадщина – це академія нашого народу, де сконцентровано все: мова, історія, звичаї та традиції,  мораль, етика й естетика, національна філософія, основи українознавства та державотворення, найвища духовність, наше минуле, сучасне і майбутнє. Саме Шевченко зберіг і повернув народу його голос — українську мову.

Тарас  Шевченко – це завжди сучасно, це –  центр нашого  культурно-історичного світу,  волею історії пов’язаний  з Україною.

Внаслідок розв’язаної Росією війни, постійних бомбардувань українських міст і сіл, в умовах руйнувань посилилась роль українського Пророка у пробудженні й становленні національної свідомості українців, їх  патріотичного піднесення та єднання у боротьбі за життя та  незалежність країни.

Тарас Шевченко не був політиком, але на його ідеях сформувалась свідомість й світогляд нації. Він не був полководцем, але його слово підняло до збройної боротьби тисячі українців, які  по-шевченківськи дивляться  на нинішній стан України та українського народу,  розуміють й беруть  відповідальність за все, що відбувається в нашій державі.

…Все розберіть… та спитайте

Тоді себе: що ми?

Чиї сини? Яких батьків?

Ким? За що закуті?

…Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

Крізь віки чутно заклик  «апостола правди і свободи, нескореного  борця за волю України» до майбутніх поколінь.

Свою Україну любіть,

Любіть її… Во время люте,

В останню тяжкуюминуту

За неї Господа моліть.

І тільки тоді «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі». Бо лише «у своїй хаті – своя правда, і сила, і воля». І у  серці кожного запанує та велика любов до України, до її народу, яку проніс крізь своє життя Тарас Шевченко.

Шевченко явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний,  Шевченко живе посеред нас, додає сміливості і впевненості. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка…

Цитати з творів Тараса Шевченка

Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!

В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.

Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь.

Кохайтеся ж, чорнобриві, Та не з москалями.

Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте.

Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте. В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть.

Нема на світі України, Немає другого Дніпра.

Не одцуравсь того слова, Що мати співала, Як малого повивала.

А на москалiв не вважайте, нехай вони собi пишуть по-своєму, а ми по-своєму.

Запрошуємо до бібліотеки університету, для ознайомлення з творчістю генія сучасності,  з літературою з історії України та  історією боротьби українського народу за соборність та свободу.

О. І. Накалюжна,
бібліотекар І категорії бібліотеки КНУБА

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram