Новини,  НОВИНИ КНУБА

У КНУБА пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція з питань захисту прав людини в умовах війни

6 грудня в Київському національному університеті будівництва і архітектури за сприяння Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Фонду інституційного розвитку української науки, Фонду Ебергарда Шьока та Фонду підтримки будівельної галузі (ФРН) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Захист прав людини в Україні в умовах війни». Конференція була присвячена 75-й річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Заступник керівника Офісу Уповноваженого з прав людини Іван Вервейко розкрив роль інституту омбудсмена у захисті прав дітей, депортованих рф з окупованих територій. Суддя Верховного Суду, д.ю.н., чл.-кор. Національної академії правових наук Семен Стеценко проаналізував питання судового захисту соціальних прав військовослужбовців. Прокурор Офісу Генерального прокурора Емір Абдуллаєв зупинився на питаннях розслідування воєнних злочинів військових формувань рф. Суддя у відставці Апеляційного суду Києва, колишній Голова Київського військового суду Олег Присяжнюк окреслив проблеми, з якими стикаються військовослужбовці під час служби та після звільнення. Голова Третейського суду Тарас Шепель розкрив проблеми реформування судочинства і переваги третейського суду.

Інші учасники конференції – працівники кафедри політичних наук і права, науковці інших установ, народні депутати нинішнього та попередніх скликань, прокурори, правозахисники, а також студенти КНУБА та інших закладів освіти – присвятили свої виступи перспективам розвитку міжнародного гуманітарного права, аксіолого-правовим підходам до оновлення міжнародного механізму та напрямам  реформування національного механізму захисту прав людини, проблемі захисту в умовах війни персональних даних тощо. Всього було представлено понад 50 доповідей та виступів.

Конференція стала важливим майданчиком для обговорення проблем захисту прав людини в Україні в умовах війни. Учасники висловили спільну думку про те, що забезпечення прав людини є одним із пріоритетів державної політики України.

Відеозапис конференції: http://surl.li/oabav (код доступу: jp28BR&o)

Програма конференції: http://surl.li/oahtn

Ірина Похиленко