КОНФЕРЕНЦІЇ,  Минулі конференції,  НОВИНИ КНУБА

У Києві 13-14 квітня відбулася II Міжнародна науково-практична конференція “Зелене будівництво” (“Green Construction”)

Фахівці КНУБА взяли участь в конференції «Зелене будівництво». Це надзвичайно важлива подія для післявоєнного відновлення України. Адже для росії енергія залишається основною зброєю і засобом шантажу всього світу, а екоцид став повсякденною практикою. Тому головними умовами ефективного відновлення є висока енергоефективність задля енергонезалежності та екологічність для подолання наслідків безпрецедентного екоциду. Ускладнює завдання катастрофічна нестача фінансів через пошкоджену війною економіку. Саме концепція “Зеленого будівництва” і націлена на розв’язання цих проблем.

Проведений захід є платформою для зустрічі, обміну досвідом, спілкування та налагодження наукових і ділових зв’язків між владою різних рівнів, науковцями, викладачами, виробниками, архітектурними і проєктними організаціями, будівельниками, експлуатаційними організаціями та іншими зацікавленими особами в галузі енергоефективного та екологічного будівництва. На жаль, через пандемію коронавірусу та війну три роки захід не проводився. І ось цього року його вдалося відновити стараннями кафедри технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці Київського національного університету будівництва і архітектури під керівництвом і за модерації завідувачки кафедри, д.т.н., професорки, знаної у світі експертки в галузі “зеленого будівництва”, “зелених конструкцій”, кліматичних змін, енергоефектвності будівництва, учасниці міжнародних проєктів і грантових програм у даній галузі, Тетяни Ткаченко.

13 квітня відбулося пленарне засідання. Приміщення надала генеральна спонсорка конференції – Художня студія 22 ART HUB. Відкрила конференцію модераторка, д.т.н., проф. Тетяна Ткаченко. Привітали учасників представники керівництва КНУБА: проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку, канд. техн. наук, старший науковий співробітник Олександр Ковальчук; проректор з міжнародних зв’язків, д.екон.н., канд.техн.наук, професор Олена Бондар; декан факультету інженерних систем та екології, д.т.н., проф. Олександр Приймак; голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах території забудови Комітету Верховної ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Ганна Бондар; президент Академії будівництва України, д.т.н., проф. Іван Назаренко; д.медичн.наук, перший заступник голови ФСТ «Динамо» України, генерал-майор міліції Віктор Корж; доктор філософії з технічних наук, професор, проректор з навчальної роботи Азербайджанського архітектурно-будівельного університету Акіф Фазіл огли Гасимов; канд. техн.наук, професорка кафедри будівельної економіки й менеджменту Грузинського технічного університету Еліна Крістесіашвілі; доктор-інженер, ад’юнкт, завідувач лабораторії будівельної фізики факультету будівництва Ченстоховської Політехніки Адам Уйма тощо.  

На пленарному засіданні пролунали доповіді різного спрямування, але об’єднані однією ідеєю – будівництво об’єктів, що не просто заощаджують енергію, а генерують її більше, ніж споживають, а також не лише не забруднюють довкілля, а мають позитивний на нього вплив. Зокрема, д.т.н., проф. Тетяна Ткаченко розглянула світові стандарти на “зелені конструкції” – поєднання будівельних конструкцій з живими рослинами, і показала, що всі вони мають проблеми. В Україні вони лише згадуються у двох нормативних документах. А результати виконуваних у Київському національному університеті будівництва і архітектури під її керівництвом міждисциплінарні дослідження дозволяють Україні стати локомотивом розроблення цих стандартів на принципово новому рівні. Жвавий інтерес викликала доповідь креативної директорки Архітектурного Бюро – AIMM Анни Іскіердо щодо майбутньої відбудови України. Заступниця голови національного технічного комітету стандартизації ТК 82 “Охорона довкілля”, президентка Всеукраїнської громадської організації “Жива планета” Світлана Берзіна виступила з проблематичною доповіддю щодо необхідності стандартизованого підходу встановлення екологічних критеріїв та методу оцінювання життєвого циклу для громадських будинків і споруд. Зміни в проєктуванні  об’єктів благоустрою розглянув канд. техн. наук, т.в.о. заступника директора, завідувача відділу благоустрою населенних пунктів та поводження з відходами Державного підприємства “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства” Ігор Сатін. Актуальністю теми досліджень порадував аспірант кафедри ТЗНС та ОП Артем Гончаренко.  Завдяки прекрасній погоді  Художня студія 22 ART HUB організувала екскурсію “зеленою покрівлею”, яку провів представник її будівників – компанії «Зінко Україна» – інженер-технолог Геннадій Полєвой.

Одразу після цього Геннадій виконав доповідь, у якій розглянув можливості покращення військових об’єктів “зеленими покрівлями”, здатними зробити їх невидимими з літаків та супутників, а також покращити їхні теплотехнічні характеристики, зменшити звукопроникність, захистити від витікання електромагнітних сигналів тощо. З сучасними світовими трендами та садами майбутнього учасників конференції ознайомила директорка і видавчиня журналу “Ландшафт і архітектура” Ольга Камолікова. В тому, що якісні енергоефективні будинки можуть бути з солом’яних панелей, слухачів переконав архітектор Олексій Брусніцин.

Другий день конференції було присвячено обміну науковими ідеями та досягненнями. Відкрила засідання і модерувала його початок д.т.н., професорка кафедри технологій захисту навколишнього середовища Олена Волошкіна. Виступили викладачі, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів. Було розглянуто різні технічні аспекти “зеленого будівництва”, можливості підвищення енергоефективності та екологічності. Результати досліджень становлять високу наукову та практичну цінність і потребують широкого впровадження. Було обговорено й прийнято меморандум, основними положеннями якого є потреба негайного розроблення та прийняття передових стандартів “зеленого будівництва”, створення платформи для обміну досвідом, ідеями, спілкування та впровадження розробок у галузі “зеленого будівництва” та проведення Міжнародної конференції “Зелене будівництво” на постійній основі щороку. Конференцію проведено в рамках грантової програми Європейського Союзу Erasmus + ClimED.

Більше інформації за посиланнями:

Теги: #конференція #зелене_будівництво #будівництво #екологія #енергоефективність #післявоєнне_відновлення

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram