НОВИНИ КНУБА

Українська вишиванка – національна броня!

18 травня 2023 року в Київському національному університеті будівництва та архітектури з нагоди Дня вишиванки пройшли цікаві заходи, які показали, що молодь високо цінує  культурну спадщину України. На центральній площі КНУБА зібралася понад сотня людей: викладачі і студенти. Всі  у вишиванках. Учасників свята привітав ректор Петро Куліков. Декан факультету ГІСУТ представила  козацьку битву на шаблях, яку підготували студенти КНУБА. На площі перед входом в університет ожили традиції Війська запорозького. Гості відчули героїчний дух минулих часів. Звернення до історії не випадкове. Адже нинішньому поколінню притаманні риси наших предків: патріотизм, волелюбність, повага до своєї нації. Яскраво це показала  демонстрація авторської  колекції  вишуканих вишиваних виробів доцента кафедри Інформаційних технологій КНУБА Юлії Рябчун. Українська вишиванка, без сумніву, національна броня! Унікальний код українського етносу, який втілив глибокі символи та майстерність нашого народу.

Особливого  значення День вишиванки набув під час війни. Одягнена вишиванка 18 травня стала символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.

Всі учасники свята заспівали «Червону калину», сфотографувалися на пам’ять. Далі свято перемістилося в бібліотеку КНУБА, де  Микола Томенко провів лекцію «Українські символи світової культурної спадщини». Він розповів про Петриківський розпис, Косівський орнамент, Козацькі пісні Дніпропетровщини та багато цікавого про інші  національні традиції.

У День вишиванки хочемо побажати миру і злагоди в ваших домівках і серцях. Нехай ваш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісною і успішною. Пам’ятайте, що ми – Українці зможемо все!

Відбудуємо Україну разом!

Інформаційний центр

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram