Яковлєв Є.Г.

 Яковлєв Євген Григорович (1880-1935)

Перший директор КБІ (1930-1935 роки).

 

Першим очільником інституту став Євген Григорович Яковлєв, він керував з 1930 по 1935 роки.

З його біографії відомо не дуже багато. В 1906 році брав участь в революційних подіях в Красноярську. Був на каторзі в Забайкаллі, а в 1912 році був засланий в Якутію.

В кінці 1918 року був направлений в Україну в розпорядження Катеринославського партійного комітету, був військовим комісаром.

Після громадянської війни перебував на партійній роботі.

Був парттисячником — серед комуністів, яких згідно з рішенням липневого 1928 року Пленуму ЦК ВКП(б) було послано на навчання, які пройшли школу партійної, радянської чи професійної роботи.

В 1930 році Євген Яковлєв став керівником Київського будівельного інституту в момент його ставлення і показав себе як блискучий організатор. Не маючи спеціальної освіти, розуміючи, що очолює колектив, в якому працюють відомі вчені, він навчався у викладачів, на рівні студентів вивчав основи фізики, математики, будівельної науки, архітектури та інше. Як директор він приділяв велику увагу науково-дослідній та навчально-виховній роботі інженерних кадрів, був ініціатором видання збірників наукових робіт.

Очолював інститут він до самої смерті в січні 1935 року.

 Похований в Києві на Лук’янівському кладовищі (ділянка № 13-1, ряд 6, місце 11). На могилі масивний надгробок із прямокутних монолітних гранітних блоків (автор архітектор О. М. Вербицький).

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram