НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Зустріч із скульптором Анатолієм Кущем

23 жовтня 2023 року студенти та викладачі кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки архітектурного факультету КНУБА мали неоціненну можливість особисто познайомитись з одним із найвідоміших скульпторів сучасності, геніальним майстром, академіком НАМ України, народним художником України, всім знаним як автор монументів на Майдані Незалежності (Україна-Оранта, Засновники Києва, Архангел Михаїл тощо) – Анатолієм Кущем на персональній виставці «Портрети» у Великій залі Національної академії мистецтв України.

Зі вступним словом до студентів зверталась кураторка виставки – завідувач відділу візуальних практик Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства Олеся Авраменко. Привітав митця декан архітектурного факультету, доктор технічних наук, професор Кащенко Олександр Володимирович. Він наголосив студентам, що ця зустріч-момент не залишить нікого байдужим і в кожного матиме відгук у серці.

Під час привітань та обговорення експонованих творів Анатолій Васильович ділився зі студентами особливостями кожної роботи та історіями з життя, що пов’язані з деякими портретами, різними за характером: і етюдними, і камерними, більш узагальненими та композиційними

Відповідаючи на питання студентів, майстер наголошував, що справжній професіонал, перш за все, має орієнтуватися на результат, на те, яку ідею нестиме, чим зможе зачепити глядача та викликати емоції, тобто думати не про те, як виконати задачу, а про що це має бути. Також він звертав увагу, що це все можливе, тільки за умови отримання мистецької академічної бази. Анатолій Васильович спонукав досліджувати та розширювати кругозір, постійно навчатись, виконуючи заплановану роботу якісно, а головне одразу. Чоловік закликав творити з любові і «жити в чистову» з розумінням того, що завтра може не бути. Наприкінці виставки, Анатолій Кущ поставив аудиторії доволі філософське запитання “Якщо зараз через секунду стає минулим, то що кожен з нас залишить по собі?»

Студенти були надзвичайно раді такому спілкуванню, адже з виставки вони йшли сповнені натхнення, мотивації творити, з багажем корисної інформації за плечима.

Цибочкіна Віолета, кафедра Образотворчого мистецтва та архітектурної графіки.