Міжнародні заходи

Координаторами Програм iменi Фулбрайта в Українi було проведено презентацію щорічних конкурсів для дослідників та викладачів (читати далі).

Декілька коментарів для майбутніх учасників конкурсу для молодих дослідників Fulbright Research and Development Program (FRDP)   наведено нижче.
 
Звертаємо Вашу увагу на те, що FRDP – програма не лише для дослідників та викладачів, але й практикуючих юристів, психологів, соціологів, адміністраторів ЗВО, фахівців у інших галузях.

На сайті поновлено матеріали на 2022-2023 конкурсний рік. 

Якщо учасники подавались або починали заповнювати анкету у попередні роки, просимо звернути увагу на нові вимоги до підготовки пакету документів. Зареєструватись для заповнення онлайнової анкети потрібно за посиланням.

До 1 листопада 2021 року  потрібно буде заповнити онлайнову анкету та підготувати всі інші конкурсні документи.

Розгляд та етапи конкурсу тривають майже рік, тому для тих, хто подає документи у 2021 році, стажування у США розпочнеться лише у серпні-вересні 2022 року.

Зауважте, що і цього року поки що всі документи  приймаються онлайн. Офіс поки що працює дистанційно.

Перелік документів та вимог до оформлення анкети, включно з рекомендаціями, що описано в інструкціях є вичерпним. Інших документів, за виключенням тих, що прямо зазначено в інструкціях, подавати не потрібно.

Опис проекту в есе Study/Research Objectives повинен бути конкретизованим, з постановкою специфічних дослідницьких завдань, посиланням на методики/практики американської школи. Саме ґрунтовний опис цілей та майбутніх планів важливий для подальшої рекомендації учасників до півфіналу. При написанні Research Objectives – проведення дослідницької роботи – структурні компоненти есея можуть бути такими, як ми зазначили в інструкціях: дослідницькі цілі, методологія, можливість застосування результатів дослідження. Не потрібно тільки в тексті есе спеціально виділяти підзаголовки. Oбсяг есе FFDP повинен не перевищувати 2 сторінки. 

З якими проектами подавались фіналісти FFDP, можна дізнатись, прочитавши вісники.

Умовою гранту стипендіатів FRDP не буде здобуття ступеня або проходження сертифікатної програми, і тому Офіс Фулбрайта/Інститут міжнародної освіти не покриває витрати на проходження сертифікатних програм стипендіатами FRDP. Однак учасники програми зможуть відвідувати семінари та лекції як вільні слухачі, деякі курси за домовленістю з американським професором – академічним наставником або іншими викладачами, але

Стажування відбувається переважно в університетах. Майбутній керівник ( academic advisor) визначатиме, чи можна буде поєднувати дослідження з практичною діяльністю. Тому конкурсантам потрібно зазначити власні преференції щодо майбутнього місця стажування та роботи над проєктом – для дослідницької програми це є важливим. 

До конкурсу учасники можуть пошукати університети, де хотіли би проводити дослідження, і спробувати написати американським професорам, запитавши про можливість прийняти їх на стажування, якщо би вони вийшли до фіналу конкурсу, отримавши від Програми ім. Фулбрайта грант на дослідження та адміністративну підтримку. Нам достатньо буде неформального листування електронною поштою на підтвердження згоди університету прийняти потенційного переможця конкурсу. Можна також подати офіційний лист-запрошення ( від університету або професора).

Обов’язковий комп’ютерний тест TOEFL iBT складають коштом програми у січні -лютому 2022 року лише ті, хто буде рекомендований до фіналу після інтерв’ю. 

Індивідуальні онлайн консультації проводяться по вівторках та четвергах і ті, хто мають запитання щодо програми FRDP, можуть зареєструватись на одну з них.
З метою ознайомлення зацікавленої аудиторії, зокрема студентів, з можливостями, що надає Програма iменi Фулбрайта в Українi, та обговорення умов участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій було проведено онлайн-вебінар (читати далі). 

Корисні рекомендації щодо конкурсу 2022-2023

Матеріали на сайті: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-graduate-student-program/.

Онлайн консультації: https://fulbright.org.ua/uk/online-consultations/

Розгляд та етапи конкурсу тривають майже рік, тому якщо Ви подаєте документи у травні 2021 року, Ви можете поїхати на навчання до США лише у серпні-вересні 2022 року.

Претендентам необхідно подати комплект документів, до якого входять:
  *    заповнена онлайнова анкета
  *    три рекомендаційні листи
 *  копії всіх документів про вищу освіту, які посвідчують отриману кваліфікацію, ступені та звання (дипломи з переліками екзаменаційних оцінок, сертифікати тощо) / копія залікової книжки (для студентів 3-4-6-х курсів)або витяг з індивідуальної відомості студента.
  *   обов’язкові додаткові форми, в тому числі й портфоліо у довільній формі (див. вимоги на сайті): https://fulbright.org.ua/uk/student-documents/.

Зауважте, що і цього року Офіс Програми приймає всі документи онлайн. 

Перелік документів та вимог до оформлення анкети, включно з рекомендаціями, що описано в інструкціях, є вичерпним. Інших документів, за виключенням тих, що прямо зазначено в інструкціях, подавати не потрібно. 

Вам потрібно дуже виразно описати Ваші навчальні/професійні плани в анкеті. Ваші аргументи дозволять комісії винести рішення щодо рекомендації Вас до фіналу – адже ми надаємо обмежену кількість стипендій, тому виваженість мотивації, конкретність планів кандидата та знайомство з американською школою, є дуже важливим для комісії. Зверніть увагу на рекомендації щодо написання конкурсних есе Study Objectives та Personal Statement, які є найважливішою частиною онлайнової анкети. Ви можете розпочати працювати над анкетою і одночасно готувати пакет інших документів. Обсяг есеїв не повинен перевищувати 2 сторінки (Times New Roman 12). Додаємо приклад резюме.

Щодо вибору університетів. Ви можете зазначити Ваші преференції в анкеті з розумінням того, що ми разом з американськими колегами можемо прийняти Ваш вибір або запропонувати декілька інших університетів. Як правило, ми надсилаємо анкети фіналістів до 4-5 університетів. Ви можете лише зазначити в анкеті (на сторінці University Preferences) університети з програмами, що цікавлять Вас). Обирайте лише не з перших за рейтингом 5-7 університетів, вартість навчання у яких може виявитись неприйнятно високою для нашого бюджету.

Програма імені Фулбрайта та Інститут Міжнародної Освіти (США) оплачує Ваше навчання в американському університеті, тому умови програми та вартість навчання є важливими для нас. Наразі рано говорити, чи зможемо ми розглянути всі запропоновані Вами університети – адже вартість навчання може змінитись, а надання додаткової фінансової підтримки від університету ( що зменшило би кошти на навчання) буде залежати від Вашого есея.  Сильні кандидати можуть розраховувати на підтримку та додаткову стипендію ( tuition, scholarships) від американського університету. Для комісії в Україні також будуть важливі Ваші аргументи. Якщо подання буде сильним і мотивованим, а кар’єрні плани виглядатимуть реалістичними, комісія може рекомендувати Вас на навчання у США.

Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити американські університети у відповідності до академічних інтересів кандидатів. 

Програма бере до уваги побажання учасників стосовно вибору місця навчання, але залишає за собою право остаточного визначення конкретного університету у США.  

Обов’язкові комп’ютерні тести TOEFL та GRE General складають коштом програми лише ті, хто буде рекомендований до фіналу після інтерв’ю. Якщо Ви складаєте тести для інших своїх потреб, то зможете подати результати після 16 травня.

Побачити, на яких програмах навчаються фіналісти магістерської програми попередніх років, Ви можете на сторінках фулбрайтівських вісників: https://fulbright.org.ua/uk/library/
Ви можете також проконсультуватися щодо підготовки документів або вибору університетів та програму консультативному центрі “EducationUSA у Києві: https://educationusa.org.ua/.
КНУБА активний в питаннях міжнародної діяльності та прагне постійно її поглиблювати заради повноцінної інтеграції до європейського освітнього та наукового простору.

У рамках співпраці з Інформаційним центром Німецької служби академічних обмінів (DAAD) відбулася серія вебінарів щодо проєктів, які надають можливість студентам, аспірантам та викладачам проходити курси підвищення кваліфікації або стажування в ЗВО Німеччини. Зокрема, було проведено онлайн-зустрічі, на яких було представлено основні міжнародні програми для студентів (читати далі) та можливості проведення досліджень у Німеччині (читати далі). 

Переглянути деякі матеріали за результатами вебінарів можна за посиланнями:
У рамках реалізації спільного польсько-українського науково-дослідного проєкту «KATAMARAN» мала місце низка міжнародних науково-інформаційних заходів. 

Польські колеги брали активну участь у організації та проведенні таких міжнародних конференцій як:

  • Міжнародна наукова конференція «Регіональна політика: політико-правові засади, урбаністика, просторове планування, архітектура» (читати далі),
  • Міжнародна наукова конференція «Будівельне право: проблеми теорії і практики»(читати далі).

У КНУБА польськими викладачами було проведено низку лекційних та практичних занять для студентів Будівельного факультету. Зокрема, 29 листопада відомий польський вчений професор Henryk Dźwigoł (Silesian University of Technology, Gliwice, Poland) прочитав для студентів лекцію на тему: «Нова модель ринкової економіки та система вищої освіти» (читати далі).

За вагомий особистий внесок в інтеграції КНУБА до  Європейського науково-освітнього середовища і розвиток співпраці КНУБА з Сілезьким технологічним університетом у реалізації спільних науково-дослідних та освітніх проектів, зокрема програми подвійних дипломів, організації польсько-українського проекту «когнітивні технології», професор Хенрік Джвигол отримав відзнаку – медаль і мантію почесного доктора КНУБА (читати далі).