НОВИНИ КНУБА

12 грудня – «Презентація та обговорення попередніх архітектурних рішень  для типового проекту енергоефективної школи з поліпшеними екологічними характеристиками»

12 грудня 2022 р. о 15:00 у форматі круглого столу буде проведено захід «Презентація та обговорення попередніх архітектурних рішень  для типового проекту енергоефективної школи з поліпшеними екологічними характеристиками»

Реєстрація обов’язкова https://forms.gle/1uZqezbCBjxn8zBT7

До участі запрошуються передусім представники служб замовника місцевих органів влади та громад, будівельних компаній, а також архітектори і проектанти, що безпосередньо беруть участь в реалізації проєктів реконструкції або нового будівництва навчальних закладів.

Захід відбудеться в гібридному форматі. Точне місце проведення буде повідомлене електронною поштою додатково до 10 грудня 2022 року всім, хто обрав при реєстрації живе спілкування.

Усім зареєстрованих на захід буде надіслано посилання для онлайн-підключення на платформу Teams. Будь ласка, збережіть його, оскільки додаткових розсилок не планується.

З матеріалами для обговорення, програмою заходу можна ознайомитися за посиланням

Актуальність ініціативи обумовлена тим, що за період воєнних дій на території України від бомбардувань і обстрілів страждає, зокрема, освітня інфраструктура. Ворог нещадно руйнує дитячі садки, школи, заклади ПТО, коледжі, університети. На даний час 2767 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів. 337 з них зруйновано повністю. І, на жаль, ця статистика збільшується щодня.

Для відбудови на принципах «Відбудувати краще, ніж було» («Build Back Better») та прискорення процесу будівництва та реконструкції зруйнованих/пошкоджених закладів освіти, Міністерство розвитку громад та територій України має нагальну потребу розроблення типових проєктів із дотриманням високого рівня енергетичної ефективності будівель з покращеними екологічними характеристиками, які будуть рекомендовані та пізніше поширені по всій країні.

Команда експертів у сфері енергоефективного, зеленого та сталого будівництва проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується GIZ, керуючись напрацьованими методичними рекомендаціями та кращим світовим досвідом, вже працює над розробленням типового проєктного рішення (стадія проєктування П) і готові представити початкові напрацювання бачення української школи майбутнього для публічного обговорення.

Коментарі з зауваженнями та рекомендаціями, отримані під час обговорення, будуть враховані при завершенні роботи над типовим проєктом, склад та зміст якого повинен відповідати вимогам законодавства та ДБН А.2.2-3:2014.

У якості експертів залучені фахівці Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням КНУБА (NZEB Hub).