БУДІВЕЛЬНО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ НА ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ КНУБА

Традиційно Київський національний університет проводить День відкритих дверей двічі на рік – восени та навесні. Цього 2022 року він проходив в форматі онлайн. Під час заходу викладачі кафедр представили у вигляді презентацій спеціальності, за якими відбувається підготовка бакалаврів та магістрів на будівельно-технологічному факультеті КНУБА. Завдяки цьому, майбутні студенти можуть ознайомитися з його історією, дізнатися про заснування університету, видатних вчених – співробітників університету, відомих випускників, напрями наукових досліджень, отримати детальну інформацію про наявні напрямки підготовки, дізнатися про навчальний процес та практику, перспективи працевлаштування випускників, відпочинок та студентське життя. Впродовж багатьох років будівельно-технологічний факультет готував будівельників-технологів зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» освітньої програми «Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів». Успішне впровадження наукових розробок неможливо без якісної підготовки інженерних кадрів, тому кафедра стала випусковою для хіміків-технологів, які навчаються за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія». Сьогодні факультет готує не тільки фахівців технічного спрямування, але і економічного 075 «Маркетинг» та 076 «Товарознавство та комерційна діяльність», тому сьогодні це факультет будівельного інжинірингу, який готує фахівців для всіх напрямків будівельної діяльності.

Серед основних напрямків підготовки будівельників-технологів зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» освітньої програми «Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів», можна виділити: Проектування та виготовлення бетонів різного функціонального призначення, розчинів (сухих будівельних сумішей). Проектування сучасних технологічних процесів виготовлення легких бетонів, продукції для оздоблення та декорування. В своїх дипломних роботах студенти БТФ проектують генеральні плани підприємств, архітектурно-планувальні рішення, розміщення технологічного обладнання, автоматизацію основних технологічних процесів. Розробляють нові та вдосконалюють існуючі підприємства, базові вироби та номенклатуру продукції. Проектують сучасні підприємства до яких можна віднести підприємства з виготовлення сухих будівельних сумішей, керамічних матеріалів, легких та важких бетонів.

Студенти займаються науковою роботою разом з викладачами кафедр і займають призові місця на всеукраїнських змаганнях. Основні напрямки це комп’ютерне моделювання в технології композиційних будівельних матеріалів та використання нанотехнологій у виготовленні  оздоблювальних та захисних матеріалів. Сучасний напрямок наукових досліджень присвячено використанню нанорозмірних речовин та нанотехнологій у синтезі композиційних будівельних матеріалів з покращеними експлуатаційними властивостями.

Студенти БТФ проходять практику на провідних підприємствах з іноземними інвестиціями, які спеціалізуються на виготовленні хімічних добавок, полімерних композитів, мастик, фарб, сухих модифікованих будівельних сумішей, клеїв, лакофарбових покриттів – МЦ Баухемі», «Термінал-М», «Хенкель Баутехнік (Україна)», «Капарол Україна», «Тіккуріла».

Ми зберігаємо традиції та підтримуємо наукові школи нашого факультету,  розширюємо напрямки підготовки наших фахівців. Запрошуємо на навчання до будівельно-технологічного факультету КНУБА.

Доцент кафедри Будівельних матеріалів КНУБА – к.т.н. Анопко Дмитро Віталійович