НОВИНИ КНУБА

До річниці війни

31 травня 2022 року під час ворожого ракетного обстрілу позицій українських військових на Харківщині загинув Роман Ткаченко, студент магістратури факультету урбаністики та просторового планування КНУБА. Герою був 21 рік.

Роман народився 29 липня 2000 року в Києві. Після закінчення столичної школи № 209 вступив до Київського університету імені Бориса Грінченка, навчався на спеціальності «Історія та археологія», здобув у 2021 році фах історика.

Патріот, щирий і відкритий юнак, він захоплювався історією та урбаністикою. Роман був людиною з активною громадською позицією, брав участь в багатьох акціях і проєктах по захисту пам’яток архітектури і монументального мистецтва, досліджував культурну спадщину Києва. Брав участь у виставах студентського театру «Борисфен», виступав активним учасником клубу історичної реконструкції «Спадщина», відзначився як палкий захисник культурного спадку м. Києва та еко-активіст, поєднував навчання з роботою в Музеї становлення української нації.

Після завершення бакалаврату на історико-філософському факультеті Київського університету ім. Б.Грінченка Роман вступив на магістратуру до Київського національного університету будівництва і архітектури на факультет урбаністики та просторового планування. Мріяв поєднати історичні і урбаністичні дослідження, брав участь в міжнародних проектах факультету, успішно навчався, готувався до захисту диплому, але війна перекреслила плани. З перших днів віроломного російського вторгнення Роман пішов захищати Батьківщину в лавах ТРО.

У травні 2022 року підрозділ, у якому служив Роман, був передислокований до Харківської області.

Уночі 31 травня 2022 року в приміщення, де перебував Роман із побратимами, влучила ворожа ракета. 

Пам’ятаємо і пишаємось героєм!

Л.О. Апостолова-Сосса, доцент кафедри міського господарства

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram