Новини,  НОВИНИ КНУБА

Дослідження концентрацій аероіонів у примусових припливно-витяжних вентиляційних системах

Науковці кафедри фізики провели ряд наукових досліджень з вимірювань концентрації аероіонів у примусових припливно-витяжних вентиляційних системах.

Екпериментально-дослідним шляхом встановлено факт деіонізації повітря в металевих оцинкованих трубах повітропроводу.

Дослідження проводяться під керівництвом д.т.н., професора Валентина Гливи. Експеримент забезпечували і проводили професор кафедри фізики Наталія Бурдейна і завідувач лабораторії Олег Бесараб.

Отримані результати можуть бути використані для вдосконалення Державних будівельних норм «Опалення, вентиляція та кондиціонування», що встановлюють вимоги до систем загальнообмінної, аварійної та протидимної вентиляції будівель з метою забезпечення нормованих санітарно-епідеміологічних параметрів мікроклімату приміщень, виконання вимог безпеки та охорони навколишнього середовища під час експлуатації. А також для розроблення засобів штучної іонізації повітря.

Прес-центр кафедри фізики