Electude – лабораторія для навчання компютерної діагностики машин

Виклададачі кафери “Машин і обладнання технологічних процесів” (Євген Міщук, Олександр Дьяченко, Віталів Лесько) та кафедри “Будівельних машин” (Дмитро Міщук) разом зі студентами спеціальності Галузеве машинобудування прийняли участь в онлайн воркшопі із прикладного застосування програми Electede – симулятора для технічного обслуговування машини.

ELECTUDE – це віртуальна платформа, яка застосовується американськими університетами та низкою європейських навчальних закладів для професійного навчання спеціальстів із сервісного обслуговування, діагностики й ремонту автомобілів і будівельної техніки та фактично є закордонним стандартним інструментом для підготовки фахівців зі спеціальності Галузеве машинобудування.

Дана платфома розроблена Нідерландськими інженерами і представляє собою симулятор віртуальної станції технічного обслуговування автомобілів. Симулятор працює у виді WEB застосунка, який адаптований під персональні компютери, планшети, мобільні телефони.

Симулятор пропонує віртуальний набір сучасного обладнання реального підприємства з технічного обслуговування і ремонту автомобілів та містить велику базу навчального матеріалу й реальних практичних задач з якими доведеться мати справу інженеру-механіку.

Цієї весни Київський національний університет будівництва і архітектури став другим українським навчальним закладом вищої освіти, який отримав доступ до платформи від компанії ELECTUDE.

Наразі таких навчальних закладів з України, які працюють з даною платформаю вже більше 50, що вказує на активну зацікавленість отримати технічними університетами сучасний закордонний інструмент навчання.

Під час воркшопу були продемонстровані можливості симулятора ELECTUDE для вирішення задач діагностики електросистеми сучасного автомобіля з бортовим комп’ютером.

Система ELECTUDE включає три основні розділи:

• Основи автомобілів.
  • Електричний привід.
  • Вантажний транспорт.

ELECTUDE також входить в програму міжнародних змагань WorldSkills Championship, що каже про авторитетність такого електронного продукту, якому довіряють багато закордонних компаній.

Доцент кафедри Машин і Обладнання Технологічних Процесів

к.т.н., доц. Євген МІЩУК