ПРОЕКТ DAAD «РОЗРОБЛЕННЯ ВІРТУАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА З НАВЧАННЯ ТЕХНОЛОГІЯМ ДІГІТАЛІЗАЦІЇ НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ VIRSCAN3D» (2019-2021 рр.)

Мета проекту – розробити віртуальний сканер – програмний інструмент, що генерує великі обсяги даних, як аналог хмари точок – результат роботи наземного лазерного сканера, що дозволяє користувачам створювати дані за відсутності реального вимірювального приладу. Наземні лазерні сканери залишаються малодоступними і в Україні (як правило, використовуються в профільних комерційних організаціях). Але використання таких пристроїв та подальша обробка даних сьогодні вже є важливим навиком професійної діяльності широкого кола фахівців, зокрема архітекторів, будівельників, проектувальників, геодезистів, землевпорядників. Отже студенти отримають можливість проходити навчання за віртуальними системами, які є економічно вигідними (фактично безкоштовними у відкритих середовищах), гнучкими та орієнтованими на майбутнє.

VR

Віртуальний сканер імітує комерційно доступні інструменти з реалістичними інтерфейсами користувача та створює хмари точок відповідно до індивідуальних специфікацій та налаштувань. В якості навчальних об’єктів може використовуватися будь-яка цифрова 3D-модель (наприклад, об’єкту культурної спадщини чи будівництва), яка віртуально сканується у цифровому середовищі. За допомогою такої системи викладачі та студенти зможуть навчитися керувати такими системами, генерувати реалістичні великі дані та виконувати повний ланцюжок обробки даних.

Учасники проекту:

  • Проф. Томас Люман (Thomas Luhmann) та Даріус Поповас (Darius Popovas), Інституті прикладної фотограмметрії та геоінформатики Університету прикладних наук, Німеччина (Jade University of Applied Sciences, Institute for Applied Photogrammetry and Geoinformatics, Oldenburg, Germany )
  • Юлія Горковчук та Денис Горковчук, Київський національний університет будівництва та архітектури, Україна
  • Проф. Мона Хесс (Prof., PhD Mona Hess), Марія Чижова (Maria Chizhova), Тетяна Качковская (Tatyana Kachkovskaya), Університет Бамберга, Інститут археології, наук про спадщину та історію мистецтв, Німеччина (University of Bamberg,  Institute of Archaeology, Heritage Sciences and Art History, Germany)

 

Проект фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) https://www.daad-ukraine.org/

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram