Новини,  НОВИНИ КНУБА

Фундатори і видатні педагоги КБІ, КІБІ, КНУБА

До 100-річчя з дня народження МІХЕЛЬСА Володимира Олександровича (5.10.1923 – 7.10.2011)

5 жовтня 2023 року виповнилось 100 років з дня народження Володимира МІХЕЛЬСАвідомого вченого в галузі економіки будівництва, доктора економічних наук (1983), професора кафедри економіки будівництва (1983), члена Академії будівництва України (1993).

Народився Володимир Олександрович в сім’ї службовців в місті Одесі у 1923 році. У 1937 році його батьків було репресовано, і юнак потрапив до дитячого будинку… Пройшов фронти Другої світової війни з липня 1941 до травня 1945 року. Був командиром  відділення, взводу, роти, нагороджений орденами і медалями. Після закінчення війни у 1946 році вступив до Київського інженерно-будівельного інституту на факультет міського будівництва та закінчив його у 1951 році. Працював лінійним інженером-будівельником у Лисичанську, пізніше – виконроб та старший виконроб  на будовах Києва. В 60-ті роки минулого століття обіймав високі посади в будівельно-монтажному управлінні, в науково-дослідних інститутах України.

Володимир Міхейльс захопився економіко-математичними методами дослідження, досконало володів методами математичної статистики, займався статистичним моделюванням будівництва промислових комплексів, розробив принципи і алгоритм розрахунків безперервних будівельних потоків в плануванні на перспективу, систему стимулювання виробництва завдяки системі стимулюючого оподаткування прибутку підприємства. Захистив кандидатську (1966 рік) та докторську (1983 рік) дисертації. З 1967 року постійно працював на кафедрі організації та економіки, а з 1981 року після розділу кафедри – на кафедрі економіки будівництва.

Студенти відзначали Володимира Олександровича як людину вимогливу, небайдужу, чудового оратора, запам’яталась атмосфера спілкування з інтелігентною та всебічно освіченою людиною.

За довгі роки роботи підготував 11 кандидатів наук, став автором понад 130 наукових праць, серед яких 4 монографії. Був відзначений чотирма урядовими нагородами.

Олена Решетняк, директор музею

Підготовано за спогадами К.В.Ізмайлової та матеріалами довідника «Професори КНУБА» 2005 р.