НОВИНИ КНУБА

Міжнародний семінар «Види розрахунків, що виконуються при проєктуванні»

Відповідно до Угоди про співпрацю між ТОВ «Ліра САПР» та КНУБА, кафедра залізобетонних та кам’яних конструкцій започаткувала цикл ознайомчих семінарів для студентів, аспірантів та викладачів КНУБА.

За ініціативи завідувача кафедри ЗБК, професора Журавського О.Д., вченого секретаря кафедри ЗБК, доцента Колякової В.М. та за підтримки декана будівельного факультету професора Іванченка Г.М. четвертого квітня цього року відбувся міжнародний семінар на тему «Види розрахунків, що виконуються при проєктуванні», доповідач, директор ТОВ Ліра-САПР, д.т.н., професор Барабаш М.С. Співорганізатор семінару компанія Progresi Ltd. Tbilisi, Georgia. (General Director Ph.D. in Civil Engineering  John Gigineishvili).

Семінар відкрив завідувач кафедри ЗБК, професор Журавський О.Д. Він ознайомив присутніх з метою семінарів, та надав для привітання слово декану будівельного факультету, професору Іванченку Г.М.

Професор Іванченко Г.М. привітав присутніх, відмітив своєчасність та практичну цінність запуску таких семінарів. Від співорганізаторів в семінарі взяв участь генеральний директор ТОВ «Прогрес» Д.Я Гігінейшвілі (John Gigineishvili). Д.Я. Гігінейшвілі розповів присутнім, що він випускник КІБІ (КНУБА) 1975 р. Після закінчення інституту за розподілом пішов працювати в Укрхарчпром, там він і познайомився з програмним комплексом ЛІРА. Перший об’єкт, проєктуванням якого займався Д.Я Гігінейшвілі, був «Завод Оболонь». Як Він згадує: «Я до цих пір пам’ятаю навантаження на конструкції силосного корпусу»…

Ще один об’єкт, проєктуванням якого займався наш гість, це Чорнобильська АЕС, для  влаштування варіантів укриття ІV блоку ЧАЕС. У 1996 році Д. Гігінейшвілі повернувся на батьківщину в Грузію. Автор доповіді показав присутнім основні проєкти, над якими він працював як конструктор, наголосивши, що всі об’єкти розраховані та запроєктовані за допомогою ПК ЛІРА САПР. По закінченню, Джоні Ясонович нагадав, що з початку 90 років та по теперішній час проєктувальники Грузії використовують ПК ЛІРА САПР, в якій реалізовані будівельні норми Грузії.

Далі перед присутніми виступила д.т.н., професор М.С.Барабаш. Її доповідь була налаштована на студентську аудиторію, і перший семінар з циклу семінарів ТОВ ЛІРА САПР присвячений міцністному розрахунку. М.С.Барабаш розпочала з основ, нагадавши про види розрахунків (основних та допоміжних), які конструктивні розрахунки виконуються за ДБН та Єврокодом. Були розглянуті види нелінійностей, наведені приклади зміни розрахункової схеми при конструктивній нелінійності, яка властива конструкції, що знаходиться в процесі монтажу, коли створюються нові в’язі, при руйнуванні, якщо в’язі виключаються з роботи (вантові конструкції, мембрани, щогли). Було запропоновано до уваги слухачів тестовий приклад розрахунку конструкцій з урахуванням геометричної нелінійності, на прикладі квадратної мембрани на «податливому» контурі. Наступний приклад розрахунку, споруда спортивного призначення на 33 тис. глядачів.

Далі М.С Барабаш перейшла до прикладу розрахунків з урахуваням фізичної, геометричної та конструктивної нелінійності, звернула увагу, що розрахунок з урахуванням фізичної нелінійності виконують для залізобетонних конструкцій.

У семінарі взяли участь понад 75 чоловік. Були присутні представники деканату будівельного факультету на чолі з деканом проф. Г.М. Іванченко, викладачі кафедр: ЗБК, БМ, Геотехніки на чолі з в.о зав каф. доцентом В.С. Носенко, кафедру БТ представляла професор Г.В. Шпакова, студенти 4,5 курсу ПЦБ та представник факультету ФІСЕ, доцент Н.Є. Журавська.

В обговоренні взяли участь: студент 5 курсу Михайло Лис, професор кафедри Будівельної механіки І.І. Солодей, та представник компанії ЛІРІ САПР в Грузії Олександр Лазарев.

У травні цикл семінарів ТОВ ЛІРА САПР буде продовжено, чекайте анонсів.

В. Колякова, вчений секретар кафедри ЗБК