НОВИНИ КНУБА

Моя Україна! Вільна. Неподільна. Незалежна

Україно, нездоланна вища Мати

Володимира, Богдана і Тараса.

Бог тобі призначив жити, не вмирати,

Бути світові як захист і окраса.

В. Переяславець

Вітаємо   українців усього світу з Днем Соборності!

 Українська мрія – єдність, свобода, незалежність-пройшла крізь часи повстань, революцій, кріпацтва й комуністичного терору та   втілилась  у життя.  Ми захищаємо  і  бережемо цей  безцінний скарб та пишаймося, що ми Українці!

22 січня український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії – День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу  Україну.

 Територіальна цілісність України  скріплена кров’ю мільйонів незламних борців та  навіки непорушна.  В  єдності дій та соборності душ  будується  економічно й духовно багата, вільна, демократична та процвітаюча  Україна.

Соборність для України – це об’єднання  в єдине державне ціле всіх земель, які заселяє український народ. Соборність  передбачає  духовне єднання всього населення країни незалежно від національності.

У глибину віків сягає  ідея єдності українських земель.  Вона бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві.  Проходить крізь  боротьбу українських  гетьманів за  її втілення.

Українська революція 1917-1920 років зробила реальністю мрію багатьох поколінь українців про об’єднання в єдину соборну державу. 22 січня 1918 року Центральна Рада оприлюднила Четвертий Універсал, яким було проголошено незалежність України.

Через рік, 22 січня 1919 року, з’явився Універсал Директорії УНР (більш відомий як Акт Злуки) про возз’єднання Української Народної Республіки і  Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Соборну Україну.  На історичному майдані української столиці біля пам’ятника Б.Хмельницького відродилося Народне Віче. До всіх куточків української землі полинуло:

 «Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Віднині народ український, визволений могутнім поривом власних сил, має змогу об’єднати дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу…»

24 січня 1919 року  був  ухвалений  закон про встановлення святкування 22 січня, як дня проголошення самостійності України. У сучасній Україні офіційно свято встановлено Указом Президента України «Про день Соборності України» від 21 січня 1999 року. Головною традицією цього Дня став живий ланцюг  –  символізуючи об’єднання  Сходу та Заходу України  та  утверджуючи єдність однієї великої нації.

Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за державну незалежність. Українські військові, так само, як і їхні попередники  сотні  років тому, відстоюють не лише Незалежність, а й Соборність України. В лавах Збройних сил України  за цілісність нашої держави борються воїни, що походять з усіх її куточків.  Свято Соборності України є приводом нагадати про єдність і неподільність українських земель, що окуповані:  Крим, Донеччина та Луганщина – це Україна!

Запрошуємо до бібліотеки КНУБА для ознайомлення з літературою  до Дня соборності України, які висвітлюють історію українського народу, його шлях до здобуття незалежності,  дають оцінку подіям, що відбувалися на початку ХХ століття, знайомлять з історією та розповідають про святкування Дня Соборності України в різних містах.

В день соборності та злуки,

З заходу на схід

Всі візьмемося за руки

Бо один ми рід.

  • Україна – унітарна держава, до складу якої входять 27 регіонів: 24 області, 1 автономна республіка і 2 міста зі спеціальним статусом: Київ і Севастополь.
  • Загальна площа території України становить 603 628[1] км², тобто 5,7 % території Європи і   0,44 % території світу.
  • Україна межує з сімома країнами: Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Росія і Білорусь.
  • Загальна протяжність українського кордону становить 6992,982 км.  
  •   Суверенітет держави поширюється на всю її територію – ст. 2 Конституції України. На території України відсутні інші держави.

О. І. Накалюжна, бібліотекар І категорії бібліотеки КНУБА

Н. В. Литвинець, бібліотекар ІI категорії бібліотеки КНУБА

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram