НОВИНИ КНУБА

Плани відбудови України від архітекторів КНУБА

Завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування, Народний архітектор України, професор Олег Семенович Слєпцов у грудні 2022 року як Президент Української академії архітектури доповідав про діяльність Академії протягом критичного 2022 року. Урочисте засідання розширеної Президії Української академії архітектури, учасниками якого були також викладачі КНУБА, проходило у залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного. Ця бібліотека стала своєрідним архітектурно-будівельним культурним центром, де не тільки зберігаються унікальні фонди, але й проходять важливі заходи для фахового середовища. І викладачі КНУБА, і члени УАА та НСАУ обмінюються досвідом, презентують видання та виставки, організовують співпрацю у цих стінах. В обговоренні доповіді взяли участь члени Президії Академії та шановні гості: віце-президент УАА, Народний архітектор України, професор К.М. Дьомін, завідувач кафедри АПЦБС, професор В.В.Куцевич, генеральна директорка Національного заповіднику «Софія Київська» та викладач кафедри ОААП Н.М.Куковальська, народна депутатка Верховної Ради України Г.В.Бондар, президент НСАУ  О.П.Чижевський, ректор ОДАБА А.В. Ковров та інші.

Доповідачі узагальнювали результати різнобічної громадської і фахової діяльності та ділились планами щодо подальшого розвитку архітектурної сфери та збереження культурної спадщини.  У Учасники зустрічі проаналізували шляхи вирішення нагальних проблем. І підкреслили роль відродженої Української академії архітектури як центру, що має й надалі об’єднувати діяльність своїх представників у різних містах, навчальних закладах, громадських організаціях, проєктних установах  та будівельних компаніях. На завершення заходу був здійснений прийом нових членів  до лав Академії. Було відзначено багаторічну діяльність професора КНУБА Павла Павловича Безродного. Його нагороду отримав його син, який наразі проходить службу у Збройних силах України, однак взяв участь у важливому заході УАА. У цей день членом Академії також став ректор ОДАБА А.В. Ковров, який разом з президентом УАА, поставив свій підпис під меморандумом про багатопланову співпрацю.

Попереду – втілення у життя амбітних планів щодо  відновлення інфраструктури  та населених пунктів, долаючи безпрецедентні виклики.

Дивитись фільм про захід УАА:

Гліб Ушаков,  доцент кафедри ОААП