НОВИНИ КНУБА

Професіоналізм. Відповідальність. Престиж. Звітує будівельний факультет

На черговому засідання Вченої ради про роботу за два останні роки звітував декан будівельного факультету професор Г.М. Іванченко. Григорій Михайлович відзначив, що за звітний період зменшилося число кафедр з 12 до 11, дев’ять із яких випускові. На факультеті навчаються 1850 студентів денної та заочної форм навчання. Тож число студентів зросло в порівнянні з минулими роками. До речі,  на 26 відсотків на факультеті зросла і кількість професорів. Помолодшав і склад викладачів, кожен п’ятий викладач – віком  до 35 років.

Декан будівельного факультету відзначив, що навчальні плани на факультеті оновлюються щорічно, нині в них вводять елементи освоєння БІМ-технологій.

Співробітники кафедр поза навчальним процесом виконують наукові дослідження. За підрахунками декана факультету, таким чином, кафедри заробили два мільйони двісті сімдесят шість тисяч гривень. Так, матеріальний стан кафедр будівельного факультету зміцнюється не лише за рахунок фінансування наукових досліджень та грантових програм, а й шляхом спонсорської допомоги.  За даними Григорія Михайловича, лише в 2022 році загальна сума спонсорської допомоги підрозділам факультету склала понад 400 тисяч гривень.

У звіті відзначалося, що на будівельному факультеті значна увага приділяється висвітленню діяльності на інформаційному порталі. На сайті відображена інформація 11-ти кафедр, висвітлена освітньо-наукова діяльність кафедр, що орієнтується на внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів з урахуванням сучасних наукових технологій, підвищення практичної складової навчального процесу шляхом залучення працедавців та професійних спілок до створення нових і вдосконалення існуючих ОП. Наукова діяльність дозволяє впровадити в навчальний процес сучасні практики та методики викладання. Викладачі та здобувачі постійно беруть участь у наукових та науково-практичних конференціях, вебінарах, семінарах та інших заходах за фахом, які своєчасно висвітлюються в новинах факультету.

Варто додати, що звіт декана будівельного факультету  був не тільки заслуханий, а й ретельно вивчений  членами спеціально створеної комісії Вченої ради, очолюваної  Олександром Приймаком, деканом факультету інженерних систем та екології.  В складі комісії були також  професори Костянтин Почка та  Олександр Терентьєв і представник  студентства Ілля Цап.

Згідно висновку комісії, роботу будівельного факультету з удосконалення підготовки фахівців  комісія визнала  ЗАДОВІЛЬНОЮ.

«Шлях до успіху починається тут!» – так розуміють на будівельному факультеті.

Прес-служба КНУБА