НОВИНИ КНУБА

Просвітницький тур «Україна, якою ми пишаємось». Шевченківська Україна

У рамках проведенням циклу  просвітницьких  заходів: «Україна, якою ми пишаємось» 9 березня 2023 року для студентів Київського національного університету будівництва і архітектури проведено пізнавально–екскурсійний тур у м. Канів «Шевченківська Україна», приурочений 209-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Екскурсію та зустріч проводив професор, відомий громадський та політичний діяч, ініціатор акції «7 чудес України» Микола Томенко. Нашу групу на території Шевченківського національного заповідника в м. Каневі  тепло  зустріла в. о. генерального директора заповідника Валентина Коваленко. Піднявшись по Чернечій горі (її ще називають Тарасова гора) до місця поховання українського поета, ми поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка та вшанували пам’ять великого поета. Продовжуючи наш захід, делегація КНУБА взяла участь у круглому столі «Борітеся – Поборете», основною його були ідеологія, патріотизм, українська правда, ідейність та цінності, які наслідував поет. На заході пан Микола Томенко подарував скарбничці музею унікальний альбом Йогана Генріха Мюнца з малюнками та описом України 18го століття (видавництво “Мистецтво”) для дослідників Шевченківського заповідника в Каневі.

Культуро-освітнім етапом нашого заходу була екскурсію музеєм Тараса Шевченка, яку провів екскурсовод  Юрій Кардаш, познайомивши нас із життєвим шляхом митця слова, його творчістю, як поета, кобзаря,  художника. Музейна колекція Заповідника нараховує понад 20 тисяч унікальних пам’яток, окрасою яких є меморіальні речі рідкісні видання  творів, високохудожні твори українських та зарубіжних митців, шедеври народної художньої творчості, цінні архівні документи, фото- і кіноматеріали, аудіо- та відеозаписи знаменитих бандуристів і кобзарів. Наприкінці нашої подорожі  відвідали Тарасову світлицю – перший музей, який присвячений життю та творчості поета.

Хочеться висловити  слова вдячності за допомогу в організації та проведені такого масштабного заходу Ректору Петру Кулікову, першому проректору Денису Чернишеву, проректорам Андрію Шпакову та Олександру Хоменко,  голові профкому Анатолію Ваколюку, директору студентської їдальні Жанні Мирончук та професіоналу своєї справи водію Івану Кіщаку за підтримку і можливість організовувати та проводити такі важливі, цікаві й пізнавальні заходи для наших студентів.

Пропонуємо 3D тур Шевченківським національним заповідником: https://discover.ua/locations/shevchenkovskiy-nacionalnyy-zapovednik

Подорожуйте, вивчайте та пам’ятайте нашу історію!

Оксана Бєлозьорова

Завідуюча відділу