НОВИНИ КНУБА

Ректор Петро Куліков або 10 років відродження КНУБА

31 грудня 2022 року виповнюється десять років, як, у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 24.11.12 №415-К, Університет очолив доктор економічних наук, професор Петро Мусійович Куліков. Старожили КНУБА пам’ятають, як у вересні 2012 році на конференції трудового колективу він отримав рекордні 99% голосів виборців. За десять років роботи на цій посаді в тісній співпраці з колективом йому вдалося перетворити вищий навчальний заклад в один із найшановніших університетів України і світу. Ефективність роботи  вищого навчального закладу насамперед  багато в чому залежить від керівництва, від правильного, як кажуть, менеджменту. І КНУБА у цьому питанні пощастило. Адже закладом керує справді сильна, ділова і цілеспрямована людина. В свій час Петро Куліков закінчив  КНУБА, тоді КІБІ. А за декілька років волею долі (як тепер видно, щасливої для університету), отримавши унікальний досвід роботи, повернувся до Alma-Mater, вже в якості ректора Київського національного університету будівництва і архітектури. Вступивши на посаду, Петро Мусійович почав із діагностики стану «господарства». Зазирнувши в усі закутки, він був у шоці. Стан «хворого» був явно занедбаним. Сьогодні про це мало хто пам’ятає. Навчальні корпуси, які колись студент Куліков зводив своїми руками в буд загонах, мали дещо занедбаний вигляд, актова зала, холи, територія гуртожитків були перетворені на торговельні майданчики.  Почалася важка робота з повернення університету колишніх територій і потужностей, організації навчального процесу. 10 років тривала боротьба за життя!  Однак очільник КНУБА не відступив, і в результаті переміг. Чого варті лише зимовий сад, оновлений спорткомплекс разом з футбольним полем зі штучним покриттям, Алея видатних будівельників України, створення і технічне оснащення  багатьох аудиторій та  лабораторій. Сьогодні важко переоцінити роль нашого університету у справі підготовки фахівців, здатних вирішувати завдання не лише технічного та технологічного характеру, але також здатних працювати у сфері управління, інформаційного забезпечення, правової підтримки містобудівної діяльності на всіх рівнях місцевого, регіонального та державного управління. Маючи унікальний досвід керівництва системою освіти в країні загалом, наш ректор чітко уявляє не тільки вектор, а й модель майбутнього КНУБА, активно та цілеспрямовано працює у потрібному напрямку, мобілізуючи колектив університету, виховуючи соратників, власним прикладом змушуючи їх активно працювати та вдосконалюватись у сфері управління, науки, непростого мистецтва людського спілкування, зміцнюючи та розвиваючи матеріально-технічну базу, організаційну структуру та кадровий потенціал КНУБА.

Починаючи кар’єру, кожна людина спирається на авторитет бренду свого університету. Але рідко кому вдається відповісти Alma-Mater тим самим. У Петра Мусійовича це вийшло. Він став надійною опорою рідному університету.

Шановний Петре Мусійовичу!  Вітаємо з першим десятиліттям роботи ректором університету! Прийміть найщиріші вітання від колективу КНУБА і побажання продуктивної й успішної діяльності в майбутньому. Нехай Ваші задуми перетворюються на успішні справи. А те, що Ви робите, завершується очікуваними результатами і високими досягненнями! Нехай життя буде гармонійне і щасливе. А ми, Ваші колеги, завжди Вас підтримаємо!

Колектив КНУБА